Skocz do zawartości

Nowy zasilacz, kultura pracy i wydajność


Recommended Posts

Witam

Wygląda na to, że chyba będę potrzebował nowego zasilacza, zachowanie obecnego zaczyna mnie niepokoić, zrobił się też bardzo głośny, do tego idzie do mnie nowy sprzęt i wolę nie ryzykować... Obecny xfx kupowałem "na cito" w sklepie stacjonarnym po padzie poprzedniego, xfx z przodu i cena zrobiły swoje, a poczytałem o nim dopiero po zakupie i to nie był dobry wybór, bo się okazało, że to jakaś w sumie chińska podróba, ale nie chciało mi się zwracać i to był błąd...

  1. Budżet: 250-300zł i wolałbym nie naginać, Święta za pasem, a ja już na sprzęt sporo wydałem...
  2. Procesor: obecnie 2500k z OC, na dniach r5 3600 + msi b450 tomahawk max, w dłuższej perspektywie 3700x
  3. Karta Graficzna: Palit 2070 Super GameRock Premium
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): tak, ale w granicach rozsądku, nic ekstremalnego
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): nie
  6. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): modularny być nie musi,bez sensu za to dopłacać, zamiast tego lepiej żeby  był przede wszystkim cichy i wydajny/solidny, kable mam gdzie chować
  7. Własna propozycja: nie wiem

Z góry dzięki za podpowiedzi, może coś jest akurat gdzieś w promo z racji cyber monday.

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites

bitfenix formula 550w moim zdaniem sprawdzi się tutaj super. nie jest modularny, pół-modularny, ale posiada całkiem cichy wentylator aktywny. w tej cenie ciężko o półpasyw, musiałbyś dołożyć z 70 zł. 

 

w twoim wypadku wentylator fdb rozkręci się prędkością gdzieś na max maxów 1200 obrotów, co daje naprawdę niezłą pracę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze zobaczę, może podłączę nowy sprzęt i sprawdzę jak się stary zachowa, świruje w zasadzie tylko przy mega obciążeniu i to chyba tylko wiatrak brzęczy, procek ostatnio sporo kręciłem, a grafa też swoje ciągnie. Jest szansa, że nowy sprzęt będzie mniej prądożerny niż obecny i nie będzie tak dawał popalić dla zasilacza, a po Świętach kupię coś porządnego i renomowanego z pół pasywnym właśnie, żeby znowu nie żałować. Teraz stówkę zaoszczędzę, a potem znowu będę sobie pluł w brodę... Corsair RM550x?

Link to post
Share on other sites

RTX 2070 Super jest prądożerny. Musiałbyś mieć chyba aktualnie tylko Vegę 64, żeby odczuć różnicę w poborze mocy. Dodatkowo ten Palit ma dobry potencjał OC i przy bawieniu się w OC pobór tylko wzrasta. Na zasilaczu się nie oszczędza i jeśli słyszysz, że z Twoim zaczynają się problemy, to nie ma co czekać z wymianą.

 

Corsair RM550x to porządna jednostka. W tej cenie jest jeszcze SeaSonic Focus Plus Gold. Oba mają tryb półpasywny i porządną elektronikę. Oba są też w pełni modularne.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Obecny 7970 wg specyfikacji bierze więcej niż 2070s, a r5 3600 na pewno bierze mniej niż 2500k przy obecnie 4,4GHz. :) Może tego SeaSonic'a gdzieś kupię w jakiejś promo, jeszcze w tym tygodniu powinna być szansa wyrwać coś taniej. Dzięki za info.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...