Skocz do zawartości

,,Przyśpieszenie,, internetu w innym pokoju


Recommended Posts

Witam, mam taki problem, że router trzymam koło komputera i mam podłączenie przez kabel ethernetowy router  -> komputer. W innym pokoju gdzie telewizor łapie internet przez wi fi, występuje nieraz problem z gubieniem wi fi. Oglądając filmy na netflixie, albo oglądając youtube na tv nieraz się zacina na dłuższą chwilę. Czy jest jakiś sposób, żeby w tamtym pokoju przyśpieszyć internet, żeby nie gubił tam sieci? Jest możliwość podłączenia tam dodatkowego routera, który pomoże w problemie, a nie będę musiał ciągnąć kabla od głównego routera do dodatkowego czy coś w tym stylu?

Link to post
Share on other sites

Cześć, ja bym zaproponował zamiast repetera jakiś acces point typu Ubiquiti. Tam jest na tyle mocne radio że obejmie cały dom/mieszkanie. Sam mam używam AP od MikroTika (podstawowa konfiguracja jest prosta bo z quick setup) ale te z Ubi też są spoko (wiem bo konfigurowałem i testowałem sieć na 2 sztukach nanoHD). Wydaje mi się że kupno jednego AP jest rozsądniejsze niż zabawa w jakieś półśrodki, to nie musi być takie drogie AP jak ten nanoHD może to być coś tańszego np lite albo właśnie ten MikroTik.

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze pytanie, czy Twój obecny router na funkcję AP? Jeśli tak to kup sobie główny router, jakiś porządny bo jeśli w pokoju obok się gubi to jest strasznie lichy

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz tanim kosztem kupić i mieć coś dobrego to kup tenda ac6 1200 (minus taki że ma nie ma portów Gbps). Koszt nie wiele ponad 100zł. Sam posiadam na dość sporym mieszkaniu. Działa dobrze i stabilnie. Podanymi cechami nie różni się od Asusa ac1200g+, który mi działa jako główny.

 

Dopiero gdy z nimi będziesz miał problemy to wtedy dokup sobie repeater.

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez sensu kupować AC1200 z portami 100Mbps. Operatorzy ciągle pracują nad łaczami i za chwilę się okaże że jest >100Mbps. Dodatkowo jak przyjdzie do podłaczenia NASa to z takim routerem 'setkowym' da się zapłakać. 8Level WRT-1200AC kupi się <150pln i jest dobry zasięg i portu gigabit.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardziej chodziło mi o to że już taki tani sprzęt daje radę. Wystarczy dołożyć kilka zlociszy i mamy to co trzeba. Kwestia już jego decyzji, ale masz rację. Lepiej coś na wyższym porcie

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

No dobrze, więc zaraz zamówię tamten router.

 

Mało się znam na routerach, ale czytałem opinię o tym waszym i lepsze opinie mają te dwa. Czy jednak te dwa są gorsze pod jakimś względem?

 

https://www.x-kom.pl/p/466049-router-tp-link-archer-c6-1200mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html?partnerid=100754349&sm12=NTk=&ts=1568101858&token=9f9661384546c790d3c9812841ae97eb&88

 

lub

 

https://www.x-kom.pl/p/220699-router-asus-rt-ac51u-750mb-s-a-b-g-n-ac-usb.html?partnerid=100754349&sm12=NTk=&ts=1568101858&token=9f9661384546c790d3c9812841ae97eb&84

Edytowane przez Dunio333
Link to post
Share on other sites

Asusa bym nie brał - to 750-ka, pozostałe dwa to porównywalna klasa, możliwe że 8level ma mocniejsze anteny/radio, to już trzeba by przetestować stawiając je w tym samym środowisku i patrząc który mocniejszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...