Skocz do zawartości

MSI RX 5700 XT Gaming X 82 stopnie i bardzo głośna.


Recommended Posts

Witam,

Od tygodnia jestem posiadaczem wyżej wymienionej karty. Powiem szczerze że minie ona rozczarowała hałasem oraz temperaturami jakie ona generuje.

Podczas pracy przy taktowaniu około 2000 MHz temperatury sięgają ponad 82 stopni na rdzeniu a hałas jaki ona generuje sięga blisko 50 dB przy zamkniętej obudowie. 

 

Czy to jest normalne??

 

Oglądając testy oraz recenzje każdy ją chwalił ze jest cicha i ma bardzo wydajne chłodzenie.

 

Możliwe że trafiłem na trefną sztukę?

 

Jeśli ktoś posiada taką kartę prosił bym o swoją ocenę. 

 

Link to post
Share on other sites

:rotfl: Coś nieprawdopodobnego 5700 XT od MSI i problemy ... niemożliwe.

 

Dobra, bez szydery. Jaką masz obudowę i jak masz ułożone wentyle w niej? Może tutaj coś uratujemy. Jeśli nie, to odsyłaj jeśli możesz i kup jakiś model Sapphire lub zmień na RTX'a 2060S.

Link to post
Share on other sites

- obudowa: Silentiumpc Armis Ar5x Tg Rgb 

- front: chłodnica  360 (zasysające)

- top: 2x 120 (wyciągające)

- tył: 1 x 120  (wyciągające)

 

Ogólnie z  obsługi to też nie jestem zadowolony. Co chwile jakieś  mruganie monitorialni problemy ze sterownikami oprogramowanie.

 

Jutro ją zwracam.

 

Jeśli chodzi i RTX'a 2060 SUPER to jakiego wybrać żeby był bezproblemowy?

Edytowane przez xlukas3x
Link to post
Share on other sites

 

 

Podobnie MSI Gaming X.
 

 

Oglądając testy oraz recenzje każdy ją chwalił ze jest cicha i ma bardzo wydajne chłodzenie.

 

Praktycznie każda nowa msi ma wadliwe chłodzenie.  

 

Widzisz, że pamięci nie są chłodzone w całości. Napisać żenada to nic nie napisać.

 

chlnqjqp.jpg

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to tak w 2k chciałbym się zmieścić.

 

Tak naprawdę to ten komputer chce wykorzystywać grania w goglach VR w symulatory wyścigowe takie jak iRacing  czy Assetto Corsa.

I tu pytanie czy tak wydajna karta pod te zastosowanie nie jest przerostem formy nad treścią?

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem, chłodnica na przodzie może powodować wzrost temperatur nawet o te 5C. Jednakże RTX'y są chłodniejsze od 5700 XT tak czy siak. Mój RTX 2070 Super nie wchodzi powyżej 73C a mam szkło hartowane i zabudowany front w obudowie. Jednakże nie mam chłodnicy na przodzie jak Ty a podejrzewam, że te 78C mogłoby być wtedy.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze go masz beznadziejny układ wentylatorów w obudowie. Wywal tę chłodnice na górę lub jeśli się nie da weź sobie powietrzne lub wymień obudowę.

Na kolejnej karcie też prawdopodobnie będziesz miał wysokie temperatury jeżeli tego nie zmienisz.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem, chłodnica na przodzie może powodować wzrost temperatur nawet o te 5C. Jednakże RTX'y są chłodniejsze od 5700 XT tak czy siak. Mój RTX 2070 Super nie wchodzi powyżej 73C a mam szkło hartowane i zabudowany front w obudowie. Jednakże nie mam chłodnicy na przodzie jak Ty a podejrzewam, że te 78C mogłoby być wtedy.

Zgada się chłodnia na przodzie nie pomaga oraz ta obudowa nie jest idealna.

 

Powiedzcie czy te 82 stopnie są niebezpieczne dla tej karty?

Bo jeżeli chodzi i wydajność to jest elegancko tylko te temperatury mnie martwią.

Ciągle się chacham czy ją zwracać.

Po pierwsze go masz beznadziejny układ wentylatorów w obudowie. Wywal tę chłodnice na górę lub jeśli się nie da weź sobie powietrzne lub wymień obudowę. Na kolejnej karcie też prawdopodobnie będziesz miał wysokie temperatury jeżeli tego nie zmienisz.

Na górę niestety się nie zmieści.

Zastanawiałem się nad dołożeniem dodatkowych wentylatorów na chłodnicę tak aby założyć układ push/pull lecz nie wiem czy to by jakoś wpłynęło na temperatury karty.

Link to post
Share on other sites

82 stopnie to nie tragedia, ale na pewno wiesz, że masz zły układ cyrkulacji i wypadałoby to zrobić, bo to również wpływa niekorzystnie na sekcje zasilania chociażby. Pisałeś, że przeszkadza Ci hałas, a uwierz mi, zbijając 5C przez cyrkulacje zbijesz też prędkość wentylatorów i hałas. Jeśli dla Ciebie karta jest okej i pasuje Ci wydajność - zmień obudowę z możliwością wstawienia chłodnicy na górę z zamontowanymi wentylatorami na przodzie do wciągania chłodniejszego powietrza i na 99% będzie cacy.

Link to post
Share on other sites

82 stopnie to nie tragedia, ale na pewno wiesz, że masz zły układ cyrkulacji i wypadałoby to zrobić, bo to również wpływa niekorzystnie na sekcje zasilania chociażby. Pisałeś, że przeszkadza Ci hałas, a uwierz mi, zbijając 5C przez cyrkulacje zbijesz też prędkość wentylatorów i hałas. Jeśli dla Ciebie karta jest okej i pasuje Ci wydajność - zmień obudowę z możliwością wstawienia chłodnicy na górę z zamontowanymi wentylatorami na przodzie do wciągania chłodniejszego powietrza i na 99% będzie cacy.

Jutro zrobię test. 

Zamontuje box-owe chłodzenie na procesor i wywalę chłodnicę.

Ciekawe jaki będzie efekt. 

Link to post
Share on other sites

Witam Państwa wykonałem test na otwartej obudowie.

Programem do wypalania kart graficznych osobiście nie polecam go.

 

U mnie na sterowniku Adrenalin 2019 Edition 19.9.2 Recommended (WHQL) gpu z nie wykrywa karty na pulpicie kursor myszki przerywa klatkuje ekran w grach.

 

Adrenalin 2019 Edition 19.11.3 Optional wersja beta kursor myszki zamienia się jakby w program do naprawy bedpixeli - a po chwili czarny ekran.

 

Test: 

 

46c9e9149450.jpg

Link to post
Share on other sites
Witam Państwa wykonałem test na otwartej obudowie.

Programem do wypalania kart graficznych osobiście nie polecam go.

 

U mnie na sterowniku Adrenalin 2019 Edition 19.9.2 Recommended (WHQL) gpu z nie wykrywa karty na pulpicie kursor myszki przerywa klatkuje ekran w grach.

 

Adrenalin 2019 Edition 19.11.3 Optional wersja beta kursor myszki zamienia się jakby w program do naprawy bedpixeli - a po chwili czarny ekran.

 

Test:

 

46c9e9149450.jpg

 

FurMark służy do wypalania kart graficznych i nie polecasz go?

Link to post
Share on other sites

Wykonałem i ja testy, tym samym programem co neo88 i prawdopodobnie mam cieplejszą kartę.

Poniżej załączam wyniki testów.

 

Zamknięta obudowa:

 

43223edb9ed4.png

 

 

Otwarta obudowa:

 

aded3c93f874.png

 

 

Testy przeprowadziłem po 10 min przerwie. W pokoju mam około 20 stopni.

Edytowane przez xlukas3x
Link to post
Share on other sites

Jakich używasz sterowników?

Sterownik mam takie same jak ty 19.9.2

 

Spróbuj UV.

Jeśli chodzi o mruganie ekranu odinstaluj MSI AB, i Dragon Center.

Problem mrugania rozwiązałem właśnie rozwiązałem w taki sposób.

Jakim programem zrobię UV z wykluczeniem AB?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...