Skocz do zawartości

rtx 2070 super pny


Recommended Posts

Nie będzie chodzić jak odkurzacz bo ma zbite taktowania w porównaniu do większych wersji 2070 Super. No i właśnie miej świadomość, że standardowo te 5% wydajności tracisz na start i masz praktycznie zerowe szanse na OC karty. Więc jeśli masz miejsce na większą kartę a patrzysz na tę tylko ze względu na kwestie finansową to radziłbym Ci dołożyć do większej wersji chociażby Palita Dual lub Gigabyte Windforce 3X, który jest na allegro za niecałe 2300 PLN.

 

Rozumiem, że pozostały sprzęt jak i monitor nie będą hamulcem dla karty graficznej?

Link to post
Share on other sites

Nie będzie chodzić jak odkurzacz bo ma zbite taktowania w porównaniu do większych wersji 2070 Super. No i właśnie miej świadomość, że standardowo te 5% wydajności tracisz na start i masz praktycznie zerowe szanse na OC karty. Więc jeśli masz miejsce na większą kartę a patrzysz na tę tylko ze względu na kwestie finansową to radziłbym Ci dołożyć do większej wersji chociażby Palita Dual lub Gigabyte Windforce 3X, który jest na allegro za niecałe 2300 PLN.

 

Rozumiem, że pozostały sprzęt jak i monitor nie będą hamulcem dla karty graficznej?

Pytanie mam do ciebie czy warto inwestować w RTX gdy ma się i5 4440 na płycie asrok h81. 

Link to post
Share on other sites

Nie warto kompletnie. CPU będzie hamulcem dla takiego GPU. Minimum 4R/8W a najoptymalniej powyżej 6R z taktowaniem większym niż 3.6GHz czyli chociażby Ryzen 3600 z najtańszych opcji.

 

Sorki za double post, ale chciałem tutaj podrzucić obiecanego screena, na szybkiego z jednej gry którą aktualnie przechodzę. Myślę, że screen bardzo wymowny, na pierwszym screenie widać, że procek się nudzi, a grafika ledwie wyrabia, a na drugim screenie owszem, tak jak powiedział KamellotK1 , wyraźnie widać, że tym razem sytuacja jest odwrotna i grafika pracuje ładnie, ale procek też jest na granicy wydajności i trzeba go zmienić. Mimo wszystko uważam, że pomimo przycinek i spadek fps gra jest mega bardziej komfortowa niż wcześniej i taki upgrade jak najbardziej ma sens, oczywiście procek też leci do wymiany i trzeba to zrobić, ale komfort grania na pewno lepszy, niż gdybyśmy najpierw zmienili cpu, a potem grafikę. Ja też już mam zamówionego r5 3600 i bardzo ciekaw jestem finalnego wyniku całego setupu, szczególnie, że podane wyniki robione są w rozdzielczości 3440 x 1440 na ustawieniach ultra, z 7970 miałem trochę niższe ustawienia, więc tutaj też duży plus dla rtx'a. :) howgh

 

Screen:

 

fbtlm4hzgm8e.jpg

 

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sorki za double post, ale chciałem tutaj podrzucić obiecanego screena, na szybkiego z jednej gry którą aktualnie przechodzę. Myślę, że screen bardzo wymowny, na pierwszym screenie widać, że procek się nudzi, a grafika ledwie wyrabia, a na drugim screenie owszem, tak jak powiedział KamellotK1 , wyraźnie widać, że tym razem sytuacja jest odwrotna i grafika pracuje ładnie, ale procek też jest na granicy wydajności i trzeba go zmienić. Mimo wszystko uważam, że pomimo przycinek i spadek fps gra jest mega bardziej komfortowa niż wcześniej i taki upgrade jak najbardziej ma sens, oczywiście procek też leci do wymiany i trzeba to zrobić, ale komfort grania na pewno lepszy, niż gdybyśmy najpierw zmienili cpu, a potem grafikę. Ja też już mam zamówionego r5 3600 i bardzo ciekaw jestem finalnego wyniku całego setupu, szczególnie, że podane wyniki robione są w rozdzielczości 3440 x 1440 na ustawieniach ultra, myfedloan z 7970 miałem trochę niższe ustawienia, więc tutaj też duży plus dla rtx'a. :) howgh

 

Screen:

 

fbtlm4hzgm8e.jpg

 

 

Thanks for the great feedback.

Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...