Skocz do zawartości

Na co zmienić i5 2400k z GTX 970


Recommended Posts

Ja z kolei widzę w tym zaletę. Co prawda Ryzena 2600 kupiłem w styczniu za 691 złotych (nie była to najtańsza oferta, ale chciałem wszystko zamówić w jednym sklepie), więc jeżeli teraz za 599 złotych mogłem dostać 2700, który po sprzedaży gry oraz chłodzenia wyniósłby mnie 450 PLN to moim zdaniem opłacalność jest ogromna. Cztery wątki więcej za mniej więcej stówkę (po sprzedaży 2600).

Link to post
Share on other sites

Sam kupiłem Intela raz a dobrze i liczę że wystarczy na 3 lata. Red team kupuje jedno mobo i wymienia co rok procesory z jakąś tam stratą (okazuje się że jednak dośc znaczącą). czas pokarze kto lepiej wyjdzie na swoich zakupach. Jeszcze raz - jeżeli kogoś uraziłem to posypuję głowę popiołem :)

 

Nikogo nie uraziłeś lol, bardziej mi chodziło o takie czyste realistyczne myślenie, że w praktyce ta strata nie wygląda aż tak źle. Mało tego, 2700x to wciąż bardzo fajny procek i przecież nie szrot, też na jeszcze długo wystarczy i musisz przyznać, że obecne promo które na niego były nawet za te 500zł to była rewelacja jak za taki sprzęt. Mieć do wyboru 8r/16 za 500zł vs 6 gołych rdzeni od intela za prawie 900zł? Mimo wszystko deal świetny i o ile mi wiadomo, to w amazonie całą topkę sprzedażową stanowiły w black week procesory amd. Sam poważnie się zastanawiałem, czy nie kupić 2700x zamiast r5 3600, bo na dłuższą metę to mógłby być ciekawszy wybór. Dlatego nie demonizowałbym amd. Owszem pierwsze 2 generacje były średnie, ale obecna każdy musi przyznać, że to mocna konkurencja i chcę ją sprawdzić na własnej skórze. :) Obecny jeszcze 2500k (oby do jutra tylko, bo już mam info o wysyłce;)) wystarczył mi na tyle lat, że szok, a przed nim miałem amd 9850, z którego zrezygnowałem na poczet intela, bo po prostu amd były słabsze, więcej wat pobierały, więcej ciepłą wydzielały i do tego słabo się kręciły. Intel wykorzystywał te lata dominacji bezwzględnie, co mi się bardzo nie podobało i między innymi dlatego nie zmieniałem procka, więc teraz jeśli jest okazja dać ponownie szansę czerwonym, to zrobię to z niekłamaną satysfakcją. :)

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites

 

 

eszcze raz - jeżeli kogoś uraziłem to posypuję głowę popiołem
 

 

Daj spokój - żarciki, przecież każdy normalny to wie i chyba się nie obrazi... z resztą to nie wyznanie żebyś miał komuś uczucia religijne urazić. Odnośnie 2700x to wcale Ci się nie dziwie z twoim configiem intel był po prostu lepszy i tyle. I fakt faktem stracił na wartości jak wszystkie Ryzeny zen/zen+, szczególnie teraz po premierze zen2, ale na dwoje babka wróżyła bo dziś w używce za 250-300zł można kupić taki r5 1600 który ogarnie  większość rozrywek w budżetowym sprzęcie. Życzyłbym nam wszystkim żeby jeszcze w temacie GPU tak samo się ruszyło...   ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...