Skocz do zawartości

Komputer do gier - 1800 zł


Recommended Posts

Witajcie, postanowiłem zakupić sprzęt do gier na HDMI do TV

 

Kolega chce mi sprzedać zestaw

i7 2600k

gigabyte gtx970

hyperx 8gb 1600 mhz (2x4gb)

płyta gigabyte z77ds3h

hdd 500gb

goodram irdm ssd 240gb

zasilacz vero l2 600w

obudowa

 

Chce za to 1000 zł

 

Na allegro złożyłem swój zestaw

Procesor AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz/8MB

Karta graficzna XFX RX 580 GTS XXX 4GB   lub Karta garficzna - GTX1060 3GB MSI - GWARANCJA

Płyta główna GIGABYTE B450M DS3H AM4 micro ATX

Pamięć Patriot Viper 4 DDR4 2x8GB 3200MHz

Dysk SSD Adata XPG SX6000 Lite 512GB

Zasilacz SILENTIUMPC Vero L2 Bronze 500W

Silentiumpc Armis AR1

 

wychodzi 1800 zł

 

Gdyby zrezygnować z karty graf -500 zł i zmienić na ryzen 3 2200G wyszłoby 1400 zł

 

Generalnie posiadam 1500 zł w ostateczności mogę się troszkę wiecej szarpnąć.... niechętnie

 

1800 a 1000 zł to duża różnica. z tym że wszystko (oprócz grafiki i dysku ) nowe z gwarancją

Komputer do gier ... tylko

Czy warto dopłacići kupić zestaw 2 ?? a może zestaw 3 przeczekać na integrze i dołożyć do jakiejś grafiki lepszej ??

 

Może polecacie jakiś inny zestaw ?

Edytowane przez usiuo
Link to post
Share on other sites

Cena przyzwoita za zestaw (2600k, gtx 970), pytanie tylko czy tam aby chłodzenie nie było czasem boxowe.

 

U progu 2020 roku nie kupowałbym już jednak komputera na tak starej podstawce, nowa i tak za jakiś czas czeka Cię wymiana.

Link to post
Share on other sites

wentylator spartan 3. dokupiony niedawno.

No własnie stąd moje wahanie..... oczywiście lepiej coś nowego ale cena kusi....

 

Jako expert powiedz mi jaka to bedzie procentowo różnica w wydajności ??

 

Generalnie moim zdaniem za rok czy 2 można kupić nową grafe dokupić ramu i to bedzie hulać.... nie oczekuje wszystkiego na max

Link to post
Share on other sites

Expert... :D Na tym forum eksperci mają kolor niebieski (podobno), ja czasem komuś coś pomogę najwyżej ;)

 

Jeżeli Twój obecny komputer to padło lub nie masz wcale komputera to taki zestaw na start jest całkiem spoko - szczególnie, że same 2600k + plyta Z77 + gtx 970 są razem warte na rynku wtórnym około 1000 PLN a tu masz jeszcze ram (50 pln) dwa dyski w tym dobry SSD 256 (150? pln) oraz przyzwoite chłodzenie i zasilacz (250? pln).

 

Z nowych (lub używanych ale jeszcze na długiej gwarancji) części wypadało by składać zestaw min z Ryzenem 5 1600, płytą B450, 2x4GB DDR4 oraz jakimś gtx 1650S / Rx 5500. Taki konfig tj jednak mowa o kwotach rzędu 2000-2200 pln. Jeżeli jesteś w stanie dobić do takiego budżetu za 2-3 miesiące to ja bym nie kupował zestawu od kolegi.

 

Z drugiej strony 2600k to wcale nie jest jeszcze trup, a gtx 970 jest nadal bardzo przyzwoicie się starzejącą kartą. Wymiana za rok(?) na coś mocniejszego na pewno przedłuży życie takiego żwawego emeryta - ale wybór i tak należy do Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Nie chce już więcej dokładać , bo tak można w kółko. .. mając 2000 można kupić lepszy za 2500 i tak dalej....

Co można zmienić w kompie od kolegi w przyszłości ? Dokupić ram ewentualnie kartę ? I tyle chyba...

Tak jak wyliczyłes , na części jest drożdży hehe

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie kupiłem zestaw

Asus prime b450m 5x am4

RYZEN 3 1200

G.skill ddr4 3000mhz 8 gb( jak dozbieram to dokupie jeszcze 8)

EVGA GTX 1060 3gb

Chieftec 500w eko

Kingston A2000 M2 Pci-e NVMe 500GB

Silentiumpc Armis AR1

Całość wyszła uwaga 1515 zł.

 

Jak to oceniacie ?

Link to post
Share on other sites

zaznaczę na początku, że:

się nie znam ;p

 

na moje, to warto było wydać dodatkowe 100zł więcej na porządną płytę, a pozostałe 200 na lepszy ram (o ile będzie działał z r3 1200)

mam mega wątpliwości co do tego ssd, (bo pierwsze słyszę o tym modelu, a sam kingston niczego ciekawego nie produkuje)

tak zwanych "obudów" od "tej firmy" nie trawię - ale to kwestia uprzedzeń. Podobno ten model nie jest taki zły...

 

czekam na konkretne odpowiedzi razem z tobą, autorze ;p

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

A to zła płyta ? Zachwalają ja...

Czemu ram miałby nie działać ? W razie w jest kupiony na morele to oddam...:/

Dysk ma recenzję na necie parametry 2200 mb/s w obie strony. Kupiony dosyć tanio..

Obudowa mi akurat obojętna.... Komputer rzucony za meble na służyć jako "konsola" do grania na tv

Generalnie sprzedawca płyty się pomylił z ceną i kupiłem ją NOWĄ za 155 zł.... więc nie będę narzekał :)

https://www.x-kom.pl/p/510264-dysk-ssd-kingston-500gb-m2-pcie-nvme-a2000.html

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dysku_ssd_kingston_a2000_sredniej_klasy_nosnik_m2_pcie_30

Link to post
Share on other sites

Asus prime B450 za 150 pln to super okazja, ram też dosyć ok (1 kość czy 2x4?); ja bym brał Adate ale ten Kingston jakiś tragiczny nie jest.

 

Ta Evga w jakiej cenie wyszła? Bo jak nie daj Boże ~700 jak widzę po Ceneo potrafi kosztować to raczej średnio...

Link to post
Share on other sites

zacznijmy od podstaw, czyli płyta główna

To co zamówiłeś jest bardzo słabe i ubogie.. za 50 - 100 zł więcej jest: msi b450 gaming plus - porządna płyta, która pozwoli Ci na upgrade cpu do poziomu 12 rdzeniowca (sekcja ta sama co na tomahawk i podobnie chłodzona) do tego posiada więcej portów, funkcji i td... po prostu lepsza.

 

 Dalej, ram

G.skill ddr4 3000mhz 8 gb( jak dozbieram to dokupie jeszcze 8)

 

Błąd. Ryzeny niestety, a zwłaszcza pierwsza i druga generacja, strasznie gryzą się z ramami. Jeżeli kupisz już jakiś komplet (SZYBKICH PAMIĘCI W DUAL CHANNEL) to kupujesz go RAZ i sprawdzasz czy zadziała - jak nie oddajesz i bierzesz inny komplet. Wtedy, na dzisiejsze standardy lepiej wybrać opcję 2x8GB

 

Dalej karta z 3gb vram, rozumiem, że to kwestia cięcia kosztów - wtedy wskazane jest 16GB RAM

Cpu na początek jest okej

 

Co do SSD to nie do mnie pytanie, za dużo ich jest, a nie siedzę w nich

 

 

@Rebel, "Asus prime B450 za 150 pln to super okazja"

Pokaż gdzie, bo widzę za <300 zł

 

 

wszystko co napisałem, można podważyć w momencie jak poznamy szczegóły ile zapłaciłeś za konkretny podzespół

 

ps. niestety ryzen jest strasznie marudny jeśli chodzi o upgrady. Głownie na linii cpu - mobo - ram Potrafią być konflikty i jedyne co można zrobić to kupić raz porządny zestaw. ew. liczyć na szczęście, że nasz nowy ram zadziała na tej płycie z tym procesorem...

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Kolega napisał, że przez pomyłkę sprzedawcy tyle dał za płytę. Ja bym poniżej Tomahawka nie schodził jeżeli rozmawiamy o optymalnym zakupie.

 

Przy 3. gen (R5 3600) testowałem mix 2x8 Gskill 3200/14 i 2x4 HyperX 3000/15 - i dało radę to odpalić na 3000/15 z 24 GB Ramu więc jeżeli kolega ma 2x4 problemu być później nie powinno.

Link to post
Share on other sites
ps. niestety ryzen jest strasznie marudny jeśli chodzi o upgrady. Głownie na linii cpu - mobo - ram

 

 

Tutaj pozwolę sobie wtrącić jednak, że jest coraz lepiej, na Ryzenach złożyłem ostatnio kilka sprzętów zen/zen+/zen2 i przy nowych Agesa'ch nie miałem nigdy problemów ani z ramem ani z kompatybilnością procesorów - fakt zawsze zaczynałem od upgrade biosu.

 

Asus b450m za 150pln ok, do 1200 cudów nie trzeba, ale fakt faktem bardzo budżetowa płyta, gdyby przyszło Ci do głowy wkładać tam kiedyś coś mocniejszego to monitoruj temperatury i w razie potrzeby wykombinuj sobie radiatory DIY na VRM bo tam jakby asus chyba zapomniał dolepić cokolwiek.

 

E:literówka

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No i sprawa się rypła ;) sprzedający oddał kasę i tłumaczył się błędna cena- jakbym był hu... To bym nie odpuścił, ale co tam.

Niestety koszty koszty.... Doszpyrlalem trochę i kupiłem Gigabyte b450m ds3h (techlipton polecał). 4 miejsca na ram i chłodzone sekcje zasilania. oraz

dokupiłem u tego samego sprzedawcy taki sam ram 8 gb więc będzie 16gb.

W razie gdyby nie działał oddam (morele.pl)

Edytowane przez usiuo
Link to post
Share on other sites

Podsumowanie

DYSK TWARDY 3,5" WD 500 GB WD5000AAKX SATA - 44zł

Płyta główna GIGABYTE B450M DS3H AM4 micro ATX - 275 zł

Pamięć G.Skill DDR4, 8GB, 3000MHz, CL16 -  136zł 

Pamięć G.Skill DDR4, 8GB, 3000MHz, CL16 -  136 zł 

EVGA GeForce GTX 1060 3GB GAMING Blower GW - 408 zł (używana)

BEPRZEWODOWA MYSZ KLAWIATURA USB ZASIĘG MT1420 -45zł

Kingston A2000 M2 Pci-e NVMe 500GB - 280 zł

Silentiumpc Armis AR1 - 98 zł

Procesor AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz/8MB - 209zł

Zasilacz Cheftec 500w EKO - 115zł (używany)  

Razem 1746 zł - pozostało 50 zł na kabel lan i HDMI.

No chyba że coś polecacie zmienić ?? ( 50 ziko zostało :P  ) Kartę graf miałem rozbierać i wymieniać pastę oraz termopady ale jest PLOMBA i jest jeszcze 6 miesiecy gwarancji... narazie nie ruszam....

W Planie Ryzen 3,9 może 4,0(oryginalne chłodzenie da radę ?) i pamięci na 3200

Edytowane przez usiuo
Link to post
Share on other sites

 

 

W Planie Ryzen 3,9 może 4,0(oryginalne chłodzenie da radę ?) i pamięci na 3200
 

nie bardzo, w monecie będzie łapał temperaturę, stock od 1200 to jest najmniejszy cooler dodawany do Ryzenów.

z tym że jeśli chcesz inwestować w chłodzenie to przeczekaj chwilę i dołóż do czegoś pokroju frotisa. Bo jak znam życie to zaraz wyląduje u Ciebie jakiś r5 2600

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...