Skocz do zawartości

Problem z rozszerzeniem pamięci RAM UDIMM


Recommended Posts

Witam.

 

Swój obecny PC składałem około 4 lata temu, obecnie posiadam 8GB RAMu (2x4GB) i zamierzam dokupić kolejne 8GB (2x4GB).

Problem polega na tym, że moja płyta główna ma 4 sloty DIMM, a mój obecny RAM to UDIMM.

Niestety dowiedziałem się o tym dopiero po zakupie RAMu. Mimo, tego że płyta działa w trybie Dual-Channel na slotach DIMM 1-3 oraz 2-4 to mój RAM UDIMM działa prawidłowo od 4 lat bez problemów, ale wyłącznie na slotach 1 oraz 2. Kiedy próbuje wsadzić RAM do slotów 1-3, 2-3, 2-4 lub 3-4 to komputer nie działa. 

Teraz pojawia się moje pytanie: czy jak chcę dokupić 8GB (2x4GB) RAMu, to powinienem kupić kolejne UDIMMy i mieć nadzieję, że te będą działać na slotach 3-4, czy kupić DIMMy, wsadzić je do sugerowanych slotów 1-3 lub 2-4, a moje obecne UDIMMy do pozostałych?

 

Dodam, że może być problem z dostaniem dokładnie takich samych kości RAM, co posiadam obecnie gdyż były kupowanie dosyć dawno i nie mogę ich teraz nigdzie znaleźć. 

 

Moja płyta główna i obecny RAM:

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

 

https://www.morele.net/pamiec-ballistix-ballistix-sport-ddr3-4-gb-1600mhz-cl9-bls4g3d1609ds1s00ceu-549835/

 

PS: Z góry przepraszam za bardzo pogmatwany post, lecz jest to mój pierwszy.

PS2: Jakoś za rok planuje wymienić płytę główną, by móc kupić RAM DDR4.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...