Skocz do zawartości

Wybierz typ tematu Dylemat przy składaniu zestawu nad procesorem i modelem RTX 2070S


Recommended Posts

Zestaw wygląda tak :

Cena łączna ok 5000

 

Monitor Iiyama red eagle 27' 144hz 1ms ( juz mam od jakiegos czasu)
Obudowa: MSI MPG GUNGNIR 100
Zasilacz: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W
Ram: HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB)
Dysk SSD : SAMSUNG 970 EVO Plus NVMe M.2 250GB
(będzie jeszcze 1 SSD i 1 HDD)

Karta graficzna : 2070 Super lub 2070/2060S - tu jest pytanie czy nie lepiej kupić lepszej z tych dwóch niż tańszej tamtej
Tu pojawia się pierwszy dylemat czyli który model, że by był nie za drogi a przy okazji dobrze działał i czy przypadkiem nie ma 2070 bez S modelu który dorównuje tym z S..?
Aktualnie zastanawiałem się nad
Gigabyte windforce (co sądzicie? )
jeszcze znalazłem ZOTAC AMP EXTREMe - wydaje mi się najlepsza z tych co patrzyłem w mniejszych pieniądzach ale nie widzę żadnych recenzji o niej
A no i wiadomo Msi Ventus

Procesor i płyta główna ( 2 opcje ) i pytanie do was która będzie wydajniejsza i lepsza (no i bardziej opłacalna tongue.png )
1. AMD Ryzen 3600 + asus rog strix b450-f gaming (koszt ok.840 + 560, czyli 1400)
2. Intel i5-9600 kf + Gigabyte Z390 GAMING X / MSI MAG Z390 TOMAHAWK ( koszt ok 750 + 580/670, czyli 1330/1420) przy tej wersji jest też pytanie czy nie trzeba obowiązkowo chłodzenia dokupić, bo wiem że to przy Ryzen na początek spokojnie starcza


Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc wink.png

 

Aktualnie mam już to https://www.x-kom.pl/lista/4u0ddz7lx

Kupione po promocjach więc wydane 1460, czyli zostaje ok 3600 - 3800

Edytowane przez Krystian2440
Link to post
Share on other sites

Ventus to słaba konstrukcja, Giguś Windforce to ciekawy kompromis cena/jakość, najtańszy sensowny model to przy 2060S jest Palit GR (Gamerock).

 

Moim zdaniem cichy i chłodny 2060S to lepszy wybór niż najtańszy 2070S (typu Ventus) - ale to ja, komuś innemu odrzutowiec może nie przeszkadzać.

 

Asus B450-F to gUano a nie płyta (+ wymaga dokupienia usługi updatu biosa). Jeżeli chcesz dobre B450 to MSI Tomahawk Max, MSI Mortar Max.

 

Do i5 nie masz w zestawie żadnego chłodzenia więc takie +100/150 do ceny trzeba doliczyć, podczas gdy przy R5 3600 Box od biedy na start może być.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@3ndurek proponuję, żebyś pola "Budżet" oraz "Obecny/przyszły monitor" dorzucił do formularza z komentarzem, że to OBOWIĄZKOWE do wypełniania. W co drugim temacie pierwsze pytanie jakie leci to takie jak Twoje powyżej.

 

Zotac jest już ok, ale moim zdaniem nie jest to poziom Palita (opieram się jednak na porównaniu starszych modeli z tym chłodzeniem więc byłoby fajnie, gdyby ktoś z takim Zotac Amp na Turingu się wypowiedział).

Link to post
Share on other sites

@3ndurek proponuję, żebyś pola "Budżet" oraz "Obecny/przyszły monitor" dorzucił do formularza z komentarzem, że to OBOWIĄZKOWE do wypełniania. W co drugim temacie pierwsze pytanie jakie leci to takie jak Twoje powyżej.

 

Zotac jest już ok, ale moim zdaniem nie jest to poziom Palita (opieram się jednak na porównaniu starszych modeli z tym chłodzeniem więc byłoby fajnie, gdyby ktoś z takim Zotac Amp na Turingu się wypowiedział).

No ale w cenie 2200 wydaje się być najlepszą opcją 

 

Gdybym potrzebował cały komputer i wszystkie komponenty to bym wtedy dodał budzet ale tu chodzi o 3 części i po prostu zastanawiam się między tymi co pisałem, ew czakam tam na propozycje grafik ;)

ale uzupełniłem o to co mam i ile zostało

Edytowane przez Krystian2440
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...