Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Sposób na mały wyświetlacz do PC

PC laptop monitor wyświetlacz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Exin3000

Exin3000
  • Amator

• 25 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 11:02

Witam!

Jakiś czas temu narodziło mi się potomstwo i żyję z łóżeczkiem w sypialni. Nie chcę wybudzać dziecka wielkim świeconcym ekranem, więc do tej pory używałem starego laptopa, któremu opuszczałem jasność do minimum, a kiedy było trzeba, robiłem sobie "ciemnicę" z koca.

Ostatnio dopadłem w okzayjnej cenie używane GPU do PC'ta, który do tej pory stał odłogiem i naszła mnie ochota, żeby odszukać jakiś sposób, abym mógł go używać. I z tym właśnie do was przychodzę.

Potrzebuję jakiegoś prostego patentu, rady, sposobu - tak żebym mógł np. mieć jakiś mały ekranik na kolanach podobnie jak laptop. Nie wiem czy nie dało by się tego rozwiązać właśnie przy pomocy starego laptopa z zainstalowanym TeamViever'em. Zapewne nie ma możliwości, żeby udało się przekazać obraz z PC na laptopa, ponieważ jest tam tylko wyjście HDMI, ale może jest jakiś sposób o którym nie wiem.

Proszę, podpowiedzcie coś graczowi w potrzebie ;)

Miłego dnia!

• 0

#2 Driveby

Driveby
  • Amator

• 48 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:44

Może powinieneś się rozejrzeć za jakimś monitorem podglądowym? Zaczyna się od 5", przez typowe 7-9", na 12" (niekiedy więcej) kończąc. Montaż - najprościej do statywu stołowego typu Gorillapod.

• 0

#3 jakub1t

jakub1t
  • Maniak

• 2287 postów
  • 3DMark 06:?

Napisano 02 grudzień 2019 - 12:11

Dwie noce i dziecko się przyzwyczai do monitora, ostatnio kolega mnie pytał czy nie da rady podłączyć dwóch par słuchawek Bt do tv ze względu na dziecko.

Jeśli maleństwo ma problemy zdrowotne to rozumiem, ale jak jest wszystko ok to nie przesadzamy za bardzo?
  • 0

MSI P55a-GD65 , Xeon  X3440 , Scythe Mugen 2 rev2 , 12gb Kingston HyperX 1600 cl9 . MSI GTX770 gaming , Kingston V300 120gb , WD GREEN 1TB , Pentagram 620w , HP x23LED , Sony str-db780qs , Mordaunt-Short 912 , Sub STX 190A , Brainwavz  HM5 .

#4 dimmiu

dimmiu
  • Dyskutant

• 199 postów
  • Miejscowość:Mazury

Napisano 02 grudzień 2019 - 12:31

Jak koledzy mówią, ja bym nie przesadzał, ja po prostu ściemniałem monitor, ale też bez przesady i poduszkę kładłem na linii monitor -> dziecko żeby nie świeciło bezpośrednio po oczach i spały bez problemu. Jeśli już koniecznie coś chcesz, to może skorzystaj z osłon przeciwsłonecznych, zależy wszystko pod jakim kątem stoi monitor https://wzorniki.eu/...onny-15-25-cali. Albo samemu zbuduj osłonę na monitor chociażby z kartonu, cos na kształt laptopowych: https://www.ceneo.pl/25174402

• 0

Spoiler

#5 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1652 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 13:07

Wystarczy że się połączysz czymś z twoim PCtem. Teamviewer jest komercyjny. Darmowa wersja pochodzi 5 minut i się rozłącza. Bez problemu możesz łączyć się przez RDP. Remote Desktop Protocol jest wspierany przez Windowsy Pro. Jak masz Home, to kicha i trzeba się wspierać VNC. Klienta da się uruchomić na wszystkim: na starym laptopie, innym komputerze, telefonie czy tablecie.

• 0

Workstation: i5 8500, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

Nas: INTEL Celeron J3455, 8GB DDR3, 1 TB HDD

#6 dimmiu

dimmiu
  • Dyskutant

• 199 postów
  • Miejscowość:Mazury

Napisano 02 grudzień 2019 - 13:29

Do multimediów polecam Universal Media Server 9.1.0, korzystam do połączenia PC -> TV i działa świetnie.

• 0

Spoiler

#7 Nuratar

Nuratar
  • Amator

• 53 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 10:56

Wystarczy że się połączysz czymś z twoim PCtem. Teamviewer jest komercyjny. Darmowa wersja pochodzi 5 minut i się rozłącza.

Jest jeszcze AnyDesk na przykład. Bez problemu działa mi wersja darmowa do domowego użytku od paru miesięcy (przesiadka właśnie z TeamViewer).

• 0

#8 pendzel_3

pendzel_3
  • Maniak

• 2129 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 15:35

Wystarczy że się połączysz czymś z twoim PCtem. Teamviewer jest komercyjny. Darmowa wersja pochodzi 5 minut i się rozłącza. Bez problemu możesz łączyć się przez RDP.

Potwierdzam, TeamViewer się do tego nie nadaje ty chcesz tam pykać w jakieś gierki? lag Ci na to nie pozwoli.

RDP działa o niebo lepiej, ba nie przerabiałem tego ale jeśli się da po wifi ogarnąć to stawiasz skrzynkę w innym pokoju i nie hałasujesz bobasowi.

• 0

#9 Thor99

Thor99
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 12:45

Prędzej dziecko wybudzisz klikaniem niż światłem monitora.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PC, laptop, monitor, wyświetlacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych