Skocz do zawartości

Sposób na mały wyświetlacz do PC


Recommended Posts

Witam!

 

Jakiś czas temu narodziło mi się potomstwo i żyję z łóżeczkiem w sypialni. Nie chcę wybudzać dziecka wielkim świeconcym ekranem, więc do tej pory używałem starego laptopa, któremu opuszczałem jasność do minimum, a kiedy było trzeba, robiłem sobie "ciemnicę" z koca.

 

Ostatnio dopadłem w okzayjnej cenie używane GPU do PC'ta, który do tej pory stał odłogiem i naszła mnie ochota, żeby odszukać jakiś sposób, abym mógł go używać. I z tym właśnie do was przychodzę.

 

Potrzebuję jakiegoś prostego patentu, rady, sposobu - tak żebym mógł np. mieć jakiś mały ekranik na kolanach podobnie jak laptop. Nie wiem czy nie dało by się tego rozwiązać właśnie przy pomocy starego laptopa z zainstalowanym TeamViever'em. Zapewne nie ma możliwości, żeby udało się przekazać obraz z PC na laptopa, ponieważ jest tam tylko wyjście HDMI, ale może jest jakiś sposób o którym nie wiem.

 

Proszę, podpowiedzcie coś graczowi w potrzebie ;)

 

Miłego dnia!

Link to post
Share on other sites

Dwie noce i dziecko się przyzwyczai do monitora, ostatnio kolega mnie pytał czy nie da rady podłączyć dwóch par słuchawek Bt do tv ze względu na dziecko.

 

Jeśli maleństwo ma problemy zdrowotne to rozumiem, ale jak jest wszystko ok to nie przesadzamy za bardzo?

Link to post
Share on other sites

Jak koledzy mówią, ja bym nie przesadzał, ja po prostu ściemniałem monitor, ale też bez przesady i poduszkę kładłem na linii monitor -> dziecko żeby nie świeciło bezpośrednio po oczach i spały bez problemu. Jeśli już koniecznie coś chcesz, to może skorzystaj z osłon przeciwsłonecznych, zależy wszystko pod jakim kątem stoi monitor https://wzorniki.eu/pchood-uniwersalny-kaptur-ochronny-15-25-cali. Albo samemu zbuduj osłonę na monitor chociażby z kartonu, cos na kształt laptopowych: https://www.ceneo.pl/25174402

Link to post
Share on other sites

Wystarczy że się połączysz czymś z twoim PCtem. Teamviewer jest komercyjny. Darmowa wersja pochodzi 5 minut i się rozłącza. Bez problemu możesz łączyć się przez RDP. Remote Desktop Protocol jest wspierany przez Windowsy Pro. Jak masz Home, to kicha i trzeba się wspierać VNC. Klienta da się uruchomić na wszystkim: na starym laptopie, innym komputerze, telefonie czy tablecie.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy że się połączysz czymś z twoim PCtem. Teamviewer jest komercyjny. Darmowa wersja pochodzi 5 minut i się rozłącza.

 

Jest jeszcze AnyDesk na przykład. Bez problemu działa mi wersja darmowa do domowego użytku od paru miesięcy (przesiadka właśnie z TeamViewer).

Link to post
Share on other sites

 

 

Wystarczy że się połączysz czymś z twoim PCtem. Teamviewer jest komercyjny. Darmowa wersja pochodzi 5 minut i się rozłącza. Bez problemu możesz łączyć się przez RDP.
 

 

Potwierdzam, TeamViewer się do tego nie nadaje ty chcesz tam pykać w jakieś gierki? lag Ci na to nie pozwoli.

RDP działa o niebo lepiej, ba nie przerabiałem tego ale jeśli się da po wifi ogarnąć to stawiasz skrzynkę w innym pokoju i nie hałasujesz bobasowi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...