Skocz do zawartości

Ryzen 3900x + starocie z 3930k


Recommended Posts

Czas zrobić upgrade platformy :) aktualnie posiadam
i7 3930k
MSI X79A GD65
Noctua NH 15d
2x 7970Ghz Edition
4x 8GB G.skill RipJaws
Samsung 970Pro
Corsair AX860i
Wszystko wsadzone w Corsair Graphite 600t

Chce sie przeniesc na Ryzena 3900x, do tego wybrałem MSI MEG X570 ACE albo UNIFY  ( stawiam na Unify ), brakuje mi odpowiednich ramów, najchetniej 2*16 GB zdolnych działać na 3600 z CL16 wstepnie wybrałem te  
Jakieś sugestie? Szczególnie w kwesti pamieci? Noctua raczej bez problemu sobie powinna poradzic? Pamieci wejda pod chlodzenie? Ogolnie zadziała to?

Link to post
Share on other sites

Niewiele drożej niż te msi masz Aorus Master, która jest moim zdaniem lepszą płytą.

 

Do NH-D15 dostaniesz za darmo zestaw montujący pod AM4 jeżeli pokażesz dowód zakupu płyty+procka AM4 oraz zdjęcie chłodzenia (wysyłają Austriacy w ciągu kilku dni) - przy czym w stresie będziesz mieć pod 90°C.

 

Co do pamięci - jaki jest sens brania modułów z RGB jeżeli one i tak wejdą pod wentyl od Cpu? No i trochu wysokie są...

Link to post
Share on other sites

Sprawdze tego Aorusa, zestaw montazowy zamowic musze ( ~8 funtów), co do RGB to najchetniej bym sie tego pozbyl, jest mi totalnie zbedne i wlaczone pewnie bedzie denerwowac, niestety nie moge znelzc nic innego sensownego a zamowienie musi byc ze scan.co.uk

edit
Aorus odpada ze wzgledu na tylko 4 PCIe, 2 grafiki + karta hdmi + najprawdopodobniej karta dzwiekowa lepiej miec te 5 w MSI

Edytowane przez BoBi1234
Link to post
Share on other sites

Te powinieneś być w stanie bez problemu wykręcić na 3600 MHz cl16 i odpalić w Sync mode.

 

https://www.scan.co.uk/products/16gb-(2x8gb)-corsair-ddr4-vengeance-lpx-black-pc4-25600-(3200)-non-ecc-unbuffered-cas-16-18-18-36-xm

 

Mogę zapytać, co masz do podłączenia pod pcie?

Link to post
Share on other sites

Nie robią, jeszcze muszą jakiś czas popracować, obstawiam że z poł roku do roku, dają jeszcze jako tako rade wiec nie spieszy mi sie z wymianą a niestety X79 umarło i musze zrobić upgrade i zmiescic sie w okolicach 1000f

Link to post
Share on other sites

W temacie mGPU: to ma sens jeżeli składasz SLI z dwóch najmocniejszych kart typu 2080S/2080 Ti. Wszystko poniżej tego nie ma sensu, bo będzie chodzić gorzej niż pojedynczy 2080 Ti. Dalej, pod mGPU żeby nie marnować potencjału kart trzeba iść w TRX40 co znacząco podnosi koszty platformy.

 

Mogę zapytać w takim razie o zastosowanie komputera?

Link to post
Share on other sites

wiem wiem, no ale nie mam kasy zeby wrzucic teraz nowe karty graficzne, radeony musza zostac, defakto jak na swoje lata to radza sobie zaskakujaco dobrze :) moze rzeczywiscie starcza mi 4 sloty ... jakie ten Aorus ma plusy w stosunku do MSI? czysto w specyfikacji podbnie z tego co widze

Zastosowanie? :) to jest akurat ciezkie do okreslenia :) wszystkiego po trochu, troche PSa ( tu raczej male projekty bo narzeczona sie uczy :) ), kompresja do x264/x265, na jednym monitorze film a na drugim jakas gra, na trzecim podglad na cos ... takie wszystko i nic

Edytowane przez BoBi1234
Link to post
Share on other sites

Zobacz taki koszyk 

 

https://imgur.com/a/9VTMir6

 

Płyta biedniejsza, ale sekcja ciągnie bez problemu 3900x (mogę podlinkować test jeżeli chcesz) - za to w budżecie mieścisz nową 1650S, która jest wydajniejsze niż Twoje Radeony w CF i ciągnie jakieś 250-300W mniej. Zostają Ci poza tym sloty na kartę TV i dźwiękowa. 

 

9VTMir6.jpg



Widzę po cenach, że w budżecie byś wcisnął jeszcze 1660S, bo jest te 40£ droższa, ale akurat w Scan te ciekawe modele są dopiero w preorderze.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1650S laczyc z R9? wole zaczekac i wsadzic "3080" za jakis czas, srednio mi jest aktualnie potrzebna grafika, Radeony i tak przewaznie pracuja osobno, kazdy robi swoje. wole miec silna plyte jakby mi sie zachcialo wsadzic 3950x albo 4900 czy 5900, licze na to ze AM4 jeszcze zostanie chwile z nami, niestety na LGA2011 sie przejechalem

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem na tym budżetowym Asusie ruszy nawet i 3950x (temperatury na sekcje zasilania podczas stress testów 3900x były bardzo przyzwoite).

 

1650S w grach będzie I tak szybszy niż Twoje dwa Tahiti - a za pół roku, gdybyś miał wtedy kupować nową grafe to bez problemu go sprzedasz z minimalna strata (bo nie sądzę, żeby tanie Ampery 3050 miały mieć szybko premierę).

 

Ale oczywiście, jeżeli czujesz się przywiązany do CF to przecież kim ja jestem żeby Ci wciskać coś, czego nie chcesz).

 

Edit: literówka

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Tu nawet nie chodzi o kwestie przywiązania, nowa grafika jest mi aktualnie totalnie zbedna, a zmieniac dla zmiany tez bez sensu :) jesli gram to w AoE II, SC 2, Frostpunka, pewnie do dzis bym mial jednego 7970 gdyby nie to ze drugiego dorwalem za jakies 40f. wole to dolozyc do plyty czy pamieci niz na sile pakowac nowe GPU

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...