Skocz do zawartości

Asus AC86U vs Rapture GT AC2900


Recommended Posts

Hej,

Posiadam juz router AC68u, ale nadszedl czas na upgrade i przy okazji wykorzystanie fukncji polaczania routerow. Bylem zdecydowany na Ac86u, jednak zauwazylem, ze Asus dodal nowy model Rapture. Parametry z tego co widzialem sa identyczne.

Czy Rapture posiada cos czego 86u nie ma? Wydaje mi sie, ze rozni sie glownie wygladalem i oswietleniem, nawet do gamingu nie za bardzo widze roznice, bo chyba wszystko co ma rapture, ma tez 86u.

Cena 800 vs 1100

Na pewno wybiore jeden z tych dwoch, gdyz tak jak pisalem, chce go polaczyc z Ac68u.

Z gory dzieki!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Upgrade miałby by sens gdyby RT-AC68U coś ograniczał, nie wiemy nawet jakim łączem dysponuje autor. Rapture to router dla graczy, na pewno jest lepszy, szybszy ale Ja zrobiłbym najpierw test ping dla porównania bo o to tu chodzi, zanim wydał patyka na nowy router, różnice mogą być pomijalne i nie warte przepłacania. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Upgrade miałby by sens gdyby RT-AC68U coś ograniczał, nie wiemy nawet jakim łączem dysponuje autor. Rapture to router dla graczy, na pewno jest lepszy, szybszy ale Ja zrobiłbym najpierw test ping dla porównania bo o to tu chodzi, zanim wydał patyka na nowy router, różnice mogą być pomijalne i nie warte przepłacania.

Co tu testowac - na kablu przy normalnym użytkowaniu (nie dzisiątki tysięcy sesji) nie ma różnicy pomiędzy routerem za 150pln i 1500pln. A WiFi - WiFi nie jest do grania. Dodatkowo żeby te magiczne standardy wykorzystywać trzeba mieć odpowiednie karty za kolejny gruby szmal (PCE-AC88 to 375pln) i większość użytkowników takich routerów zazwyczaj ich nie kupuje. Te routery ktoś kupuje bo chce mieć coś innego niż reszta a pieniążki dla nich to nie problem. I płaci za marketing bo nie za użyteczność - przy takim budżecie lepiej kupić jakiś router za 200-300pln a za resztę kasy jakiś sensowny NAS. I wtedy jest to użyteczne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chcialem wziac Ac86u i polaczyc go przez air mash ze starym. Nawet nie rozwazalem innych opcji, ale na cyber monday pojawil sie deal za 940 na Ax88u, wiec stwierdzilem, ze zaszaleje. Zakladam, ze z opcji ax nie skorzystam jeszcze przez dlugi czas, bo zadne sprzety tego nie obsluguja. Nie wiem tez, czy te dodatkowe opcje dla graczy cokolwiek mi dadza. Gram sporo, ale tak naprwde tylko w Fife i Fortnite, wiec nie sadze zeby cokolwiek sie mialo tutaj poprawic, raczej zmiany beda niezauwazalne, ale moze? :) 

 

Lacze mam z upc 500 Mb, zaraz przesiade sie na 1Gb

 

Mialem wczesniej problemy czesto ze streamowaniem filmow ktore odpalalem na TV przez plex i glownie dlatego myslalem o upgrade. NIe wiem czy router byl temu winny, dzisiaj mam dostac AX wiec sie okaze. 

 

Pracuje tez z domu i chcialem miec sprzet z wyzszej polki. Jesli chodzi o niezawodnosc to z ac68u jestem bardzo zadowolony. Nigdy nie bylo problemow. 

 

Ciekawy jestem czy w Ax poprawi sie obsluga drugiego lacza. Kiedy wybieralem router chcialem zeby przelaczenie bylo bezproblemowe w razie awarii. Pozniej okazalo sie jednak, ze troche to trwa. 

 

Przy okazji moze zapytam bez tworzenia nowego posta. Chodzi o polaczenie dwoch laczy np UPC 1GB i jakis backup LTE np z Plusa. Czy ma to jakikolwiek sens? Nie chodzi mi o predkosc, ale o to zeby w momencie awarii UPC nie bylo rozlaczenia tylko zeby net lecial z LTE. 

 

Kiedy robilem dual Wan to czasami trwalo to z 40 sek - minute zanim net sie przelaczyl na LTE po zerwaniu lacza UPC

 

Dzieki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...