Skocz do zawartości

Płyta główna pod 1151 z dobrymi kodekami dźwięku


Recommended Posts

Witam mam problem z wyborem płyty głównej pod procesor i5 9400f.Chciałbym żeby miała dobre kodeki dźwięku(bo kompletnie się nie znam) i w miarę dobrą sekcję zasilania mam budżet do 500 zł.

 

Dodam żeby była kompatybilna z Ramem: Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15 (2x8GB)

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałbym żeby miała dobre kodeki dźwięku(bo kompletnie się nie znam)
 

Jeśli oczekujesz dobrego dźwięku, to zdecydowanie lepszy rozwiązaniem będzie zakup dedykowanej karty dźwiękowej, gdyż w tym budżecie nie znajdziesz mobo z topową dźwiękówka, a nawet te "najlepsze" nie umywają się do kart dedykowanych.

 

Jakież to karty dźwiękowe dedykowane? to już liczę na kolegów? xonar? 

Może napisz szczegóły do czego ma być dokładnie ta karta.

Link to post
Share on other sites

Przynajmniej sterownik działa pod win10 i nie jesteś ograniczany do stereo z powodu braku driverów

 

Co xD Miałem Xonara D1 na Win10 i działał każdy tryb w tym stare jak świat sterowniki xD Głośniki 2.0, 2.1, słuchawki, 5.1 ... Miałeś kiedykolwiek WIN10 i tę kartę dźwiękową z systemem głośników wielokanałowym? Bo ja tak :)

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Co xD Miałem Xonara D1 na Win10 i działał każdy tryb w tym stare jak świat sterowniki xD Głośniki 2.0, 2.1, słuchawki, 5.1 ... Miałeś kiedykolwiek WIN10 i tę kartę dźwiękową z systemem głośników wielokanałowym? Bo ja tak :)

Tak, miałem. Ani sterowniki pod Vistę ani unixonar nie pomagały ;) kupiłem sb i problemów nie na od 3 lat

Kup sobie dobre słuchawki jak masz problem z oceną.

Żałosny komentarz. Może odrazu powiesz mi że słuchawki studyjne mam podpiąć pod integre xd

 

 

Aha, miałem 5.1 co warto dodać w tej dyskusji obrzucania się kałem

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Panowie, przypominam, że mowa o płycie do 500zł z możliwie dobrą sekcją zasilania i możliwie dobrym audio. Sprawdził w ogóle któryś co można dostać do 500zł?

 

Jak przefiltrujecie (np morele) w poszukiwaniu płyt pod intela do 500zł, to okazuje się, że prawie wszystkie mają dźwiękówki serio ALC8XX. Jest "aż" 6 płyt z ALC1220, z czego chyba Asrock B365 Phantom gaming 4 ma przyzwoitą sekcję i kosztuje 400zł w wersji matx i 470zł w ATX. Minusem jest to, że nie obsłuży pamięci z taktowaniem wyższym niż 2666. 

 

Ja bym na twoim miejscu autorze szukał jednak jakiegoś budżetowego Z390 nie oglądając się na kartę dźwiękową, zwracając jedynie uwagę na sekcję zasilania. Szkoda tracić 10-15% wydajności (a tyle będzie orientacyjnie między pamięciami działajacymi jako 2666 a 3000) na rzecz lepszej integry audio której jakość i tak wiele osób będzie podważało. 

 

Kupując np Asrocka z390 Pro4 zyskujesz płytę z niezłą sekcją zasilania, która obsłuży twoje pamięci, a nawet pozwoli na ich podkręcenie co pozwoli zyskać dodatkową wydajność. Kosztuje około 450-470zł.

 

Kartę dźwiękową zawsze możesz dołożyć za jakiś czas (i to duuuuużo lepszą niż najlepsza możliwa integra), a szkoda obcinać sobie wydajność kosztem jakości audio, co do którego nie jestem pewien, czy w ogóle zobaczysz różnicę skoro sam określasz się jako osobę która "się nie zna". Jeżeli jednak się uprzesz to w zasadzie jedyna płyta (na morele, bo tam sprawdzałem) z "tą lepszą" integrą audio do 500zł została przeze mnie wymieniona, jednak musisz się w jej wypadku liczyć z tym, że pamięci mimo iż są 3000Mhz będą pracowały z taktowaniem 2666.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Skąd pewność, że ma jakikolwiek CPU 8gen, albo, że sprzedający zrobi to za niego gratis? Extreme4 nie umożliwia aktualizacji biosu bez kompatybilnego procesora. Propozycja już 100zł powyżej budżetu, jak doliczysz wizytę w serwisie na aktualizację biosu to płyta zupełnie poza założonym zasięgiem. Zresztą, po co mu extreme4 do zablokowanego i5?

Link to post
Share on other sites

A ty po co piszesz o możliwie dobrej sekcji zasilania w najtańszych płytach? o dopłacie do lepszej dźwiękówki w przyszłości,która będzie wiązać się i tak z wyższą ceną?

 

Ma płytę o 100zł droższą i nie zamyka sobie furtki przy ewent. zmianie procka a dźwiękówkę ma b.dobrą i nie ma potrzeby kombinowania na przyszłość.

 

W przypadku aktualizacji biosu,niech autor dziób otworzy i napisze czy ma znajomych itd

Płyty które proponujesz,ich sekcja zasilania jest totalnym badziewiem,max jakie bym wrzucił na te płyty to i3.

Link to post
Share on other sites
A ty po co piszesz o możliwie dobrej sekcji zasilania w najtańszych płytach?

 

Autor o tym pisze - że szuka płyty do 500zł z możliwie dobrym audio i sekcją. Czytaj ze zrozumieniem.

 

o dopłacie do lepszej dźwiękówki w przyszłości,która będzie wiązać się i tak z wyższą ceną?

 

Bo używaną dźwiękówkę, czy dac które zamiotą pod dywan każdą integrę można kupić już za 100zł. Można to zrobić dzisiaj, jutro, za rok, albo za 5 - bezinwazyjnie. Jeżeli autor ma 500zł w ręce na dzień dzisiejszy, to różnica między moją, a twoją propozycją jest taka, że wg mojej sugestii może kupić płytę, sprawdzić czy jakość audio go zadowoli, a jeżeli nie to kiedy pieniądze się pojawią kupić coś lepszego. Na twoją propozycję może co najwyżej popatrzeć i stwierdzić, że nic mu po niej bo tyle kasy nie ma, albo dołożyć w ciemno i nigdy nie przekonać się, czy w ogóle miało to jakikolwiek sens. Mam płytę o półkę wyższą (z370 gaming k6) niż przez ciebie zaproponowana i dedykowaną kartę audio. Zapewniam cię, że to dwa światy, wiec w kwestii jakości audio twoja propozycja również daleko w tyle. Przypominam, że autor szuka płyty do procka za 600zł. Nie sądzisz, że wciskanie mu na siłę, wbrew postawionym wymaganiom mobo powyżej budżetu kosztującej tyle co cały procek jest lekką przesadą?

 

Płyty które proponujesz,ich sekcja zasilania jest totalnym badziewiem,max jakie bym wrzucił na te płyty to i3.

 

Bzdury opowiadasz. To, że TY byś zrobił tak, czy siak to twoja sprawa i twoje pieniądze. Nie szastaj jednak cudzymi pieniądzmi na podstawie swojego braku wiedzy i uprzedzeń. Zaproponowane przeze mnie Pro4 ma Sekcję 7+4 z czego większość jest pod radiatorem. Bez problemu radzi sobie nawet z zablokowanymi i7. Dla porównania powiem ci, że np są płyty H310 z gołymi sekcjami 4+2 gdzie w specyfikacji producenci bez zająknięcia wpisują, że wspierają one nawet i9 9900KS o TDP127W. Oczywiście nie polecamy nikomu takiego zestawienia, ale przemyśl sobie jak ma się to do twojego opowiadania o Z390 Pro4 i tym, że nie nadaje się do niczego powyżej i3. Przypominam, że auto ma procek za 600zł o TDP65W.

 

PS:

niech autor dziób otworzy

 

Trochę kultury.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo używaną dźwiękówkę, czy dac które zamiotą pod dywan każdą integrę można kupić już za 100zł

 

Ty masz jakieś pojęcie o dzwięku w tym temacie? za 100zł ty chcesz kupić dobrą dźwiękówkę? a tym bardziej DAC? http://polfan.pl/img/oklaski.gif

-może masz jakieś ulubione swoje propozycje w tej cenie ale miej na uwadze,że w moim przypadku temat dobrego brzmienia zaczyna się kilka szczebli wyżej,więc się nie dogadamy.

 

 

Jeżeli autor ma 500zł w ręce na dzień dzisiejszy, to różnica między moją, a twoją propozycją jest taka, że wg mojej sugestii może kupić płytę, sprawdzić czy jakość audio go zadowoli, a jeżeli nie to kiedy pieniądze się pojawią kupić coś lepszego. Na twoją propozycję może co najwyżej popatrzeć i stwierdzić, że nic mu po niej bo tyle kasy nie ma, albo dołożyć w ciemno i nigdy nie przekonać się, czy w ogóle miało to jakikolwiek sens.

 

Przestaniesz snuć o tym co według ciebie się wydaje a rzeczywistością? w której autor nie bierze udział.

Jest już faktem:

 

Chciałbym żeby miała dobre kodeki dźwięku(bo kompletnie się nie znam) i w miarę dobrą sekcję zasilania

 

-że nie mamy do czynienia z audiofilem więc sam zacznij czytać ze zrozumieniem.

 

 

Mam płytę o półkę wyższą (z370 gaming k6) niż przez ciebie zaproponowana i dedykowaną kartę audio. Zapewniam cię, że to dwa światy, wiec w kwestii jakości audio twoja propozycja również daleko w tyle.

 

Masz świetną płytę z b.dobrą sekcją zasilania i audio,ogólnie super a w połączeniu z Creative Sound Blaster™ Cinema 3 jest jeszcze lepiej i wiele osób zrezygnowało z dedykowanej karty,właśnie z powodu już dobrych na płytach ALC 1220 > ALC 1150.

To,że ty korzystasz z dodatkowej dzwiękówki bo uznałeś,że pójdziesz o krok dalej nie świadczy że jest przepaść bo kto inny zrobi od ciebie 10 kroków i też napisze tobie,że są to dwa światy,nieprawdaż.

 

 

Nie sądzisz, że wciskanie mu na siłę, wbrew postawionym wymaganiom mobo powyżej budżetu kosztującej tyle co cały procek jest lekką przesadą?

 

 

Napisz mi,jakim trza być przewrotowcem w którym propaganda i manipulatorstwo jest jeszcze gorsze.

Drogo-źle

Tanio-też nie dobrze

Więc podałem środek między przepłaconym produktem a twoim gniotem w którym nie zamyka sobie furtki na przyszłe modernizacje.Idąc twoim tokiem myślenia co mu zaproponujesz w przypadku zmiany cpu na i7 + OC?

najprościej wymianę płyty? albo ta sekcja zasilania da radę http://polfan.pl/img/olnol.gif

-zapomniałeś co to throttling która dotykała nawet z wyższej półki płyty Z370.Zastanów się nad tym co piszesz bo za nie wiele więcej ma świetną płytę,jeśli budżet mu nie pozwala-rozumię ale gniota nie będę polecał.Tym bardziej,że autor nie prowadzi z żadnym z nas dyskusji i nie wiemy tak naprawdę nic,czy jest wstanie dołożyć itp podejście z jego strony a ty się produkujesz jakbyś dał sobie łeb uciąć,że twojsza racja niż mojsza.

 

 

Nie szastaj jednak cudzymi pieniądzmi na podstawie swojego braku wiedzy i uprzedzeń.

 

http://polfan.pl/img/paz.jpg

 

 

 

a dziób to nic obraźliwego,wrażliwy.

Link to post
Share on other sites
Ty masz jakieś pojęcie o dzwięku w tym temacie? za 100zł ty chcesz kupić dobrą dźwiękówkę? a tym bardziej DAC?

 

 

Czytasz ze zrozumieniem? Napisałem wyraźnie - lepszą od integry. Nie miałem na myśli produktu dla audiofila. Prawda jest taka, że między nawet stosunkowo tanim dedykowanym rozwiązaniem, a "premium" integrą może być przepaść. Trafią się słuchawki z wysoką impedancją i nijak ich nie napędzisz integrą. Do tego dedykowane audio możesz kupić raz, nie spodoba się - sprzedać bez utraty funkcjonalności zestawu, spodoba się - wykorzystać w kilku kolejnych zestawach, więc w zasadzie jest to jednorazowy wydatek na lata. 

 

 

 

Więc podałem środek między przepłaconym produktem a twoim gniotem w którym nie zamyka sobie furtki na przyszłe modernizacje.Idąc twoim tokiem myślenia co mu zaproponujesz w przypadku zmiany cpu na i7 + OC? najprościej wymianę płyty? albo ta sekcja zasilania da radę -zapomniałeś co to throttling która dotykała nawet z wyższej półki płyty Z370.

 

 

Środek między czym? Zaproponowałeś nie żaden środek, tylko płytę powyżej budżetu jaką ludzie pakują do kręconych i7, koledze który ma zablokowane i5 bez integry. Do tego chociaż napisał wyraźnie, że jest laikiem to doradzasz mu płytę która nie jest po wyjęciu z pudełka kompatybilna z jego procesorem i nie ma możliwości aktualizacji biosu bez odpowiedniego procka... Świetna rada. "Gniot" jak to nazwałeś przeze mnie wspomniany, to właśnie środek - sekcja nie jest biedna jak w niższych modelach i zupełnie wystarczająca do CPU z zablokowanym mnożnikiem, z390 pozwoli wykorzystać szybkie pamięci i bez problemu po wyjęciu z pudełka obsłuży procesor wymieniony jako docelowy, a jak najdzie ochota na zmianę na mocniejszy to zawsze można wsadzić tak 8700/9700 i nijakiego problemu nie będzie. Jest masa osób nawet na forum z z370 Pro4+8700 a jakoś nie widziałem wysypu tematów o problemach z gotującą się sekcją.

 

Zresztą skąd w ogóle pomysł, że kiedykolwiek będzie jakiś upgrade? Ile jest osób które składają PC w tym budżecie i za rok pakują do niego procek za 1500zł? W obecnym tempie progresu na rynku CPU za dwa lata pewnie bardziej będzie opłacało się zmienić procek razem z płytą, niż szukać za te same pieniądze i7 które by pasowało do obecnej, o dalszej perspektywie czasu nie wspominając. Zobacz ile osób mając i5 6600/7600 sprzedaje to razem z płytą i kupuje całą nową platformę. Ilu z nich przepłaciło po 200-300zł na płycie "myśląc przyszłościowo" nawet nie policzysz.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

 

 

Prawda jest taka, że między nawet stosunkowo tanim dedykowanym rozwiązaniem, a "premium" integrą może być przepaść. Trafią się słuchawki z wysoką impedancją i nijak ich nie napędzisz integrą

Tak jak wspomniałem wcześniej  , zgadzam się z tym . Sam miałem alc1150 i nawet z niby wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym (ale mogę nie pamiętać) i nie potrafiła napędzić budżetowych słuchawek superlux 681evo mk2   , używany soundblaster za kilkadziesiąt zł sobie z tym lepiej poradzi . 

Link to post
Share on other sites

Wy jak chcecie kupić buty to pewnie w pierwszej kolejności kupujecie wkładki a później buty.

Jak nie zwracacie uwagę na specyfikację to wcale się nie dziwię,nie wspomnę o odsłuchu.Kolo kupi słuchawki tj AKG K240 Monitor i zdziwiony.Kup sobie do tego Asus XONAR Essence STX II i będziesz miał nadal tyły z jakością dobrego brzmienia w stosunku do stacjonarnego sprzętu audio ale karta napędzi potwora-to przykładem.

Na rynku mamy multum dobrych słuchawek przewodowe/bez w różnych cenach,do wyboru do koloru z impedancją zaczynając od 18 Om.Płyty wyposażone w Realtek ALC1220/1150 Audio Codec spokojnie napędzą 22 czy 32 om słuchawki,czym dalej to ciszej ale i mniej uniwersalnie pod względem kompatybilności z szerszą gamą urządzeń.Kolejna sprawa to zapytaj kolegi Wojciecha bo być może nie wie,że ma w takich płytach jak swojej możliwość wyboru: 3 poziomy mocy a ja osobiście jadę na normal przy 22om.
-podobny temat
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6ti04z/audio_codecs_on_am4_motherboards_alc892_vs/

 

Wejdź jeden z drugim do sklepu i rozwiń impedancję słuchawek i zobacz.

https://www.x-kom.pl/szukaj?sort_by=accuracy_desc&f[1900][19350]=1&q=sluchawki&f[groups][12]=1&f[categories][1215]=1

 

Nie opowiadajcie więcej bajek bo kto się nie zna to rzeczywiście uwierzy.

Link to post
Share on other sites

A no rozwinąłem sobie zgodnie z twoim życzeniem aby sprawdzić ile to jest multum tych "dobrych słuchawek" do wspomnianych przez ciebie 22 Ohm i z nauszynych zostało raptem 33 produkty - raptem trochę sennheisera i chinszczyzny, z 280 wszystkich dostępnych na xkomie. Zwiększasz do 30 i zostaje 70 - już trochę lepiej ale to nadal to raptem 20%. Faktycznie w ogóle nie zawęża to wyboru...

 

Nawet zwykłe HyperX Cloud II które uchodzą za niezbyt wymagające jeżeli chodzi o źródło mają 60Ohm. 

 

Nie piszę oczywiście, że przeciętne słuchawki nie będą grały z integry, bo nawet ponad 100Ohm wspomniane przez ciebie k240 grały, ale do tego co jest na dedykowanym audio nie ma porównania. 

 

Nie wiem coś się tak zapętlił na tą integrę. Kazałbyś nie wiadomo po co 250zł (czyli 50% ponad budżet i nie opowiadaj mi o tej za 600 z allegro, bo plug and play z390 w tym modelu kosztuje 750zł) dopłacać do mobo które będzie się marnować z 9400f, a jak słyszysz o pomyśle zakupu dedykowanej karty audio to udowadniałbyś na siłę, że to głupota i nie potrzebny wydatek. Kurczę, gdyby te integry były takie super, to kto by kupował te wszystkie dedykowane rozwiązania?

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Ale napędzić słuchawki o impedancji nawet 100 Ohm (a nie Om ...) to żaden wyczyn. Inna sprawa, to czy układ dźwiękowy ma odpowiednią szczegółowość i jakość, by dźwięk nie brzmiał jak kupa. To o czym Wy piszecie to tylko moc dźwięku. Pomijacie najważniejsze kwestie, które zależne są już tylko i wyłącznie od jakości wykonania układu audio.

 

Tutaj za "ogromne" pieniądze macie zewnętrzny wzmacniacz, który wspiera impedancje na poziomie 120 Ohm'ów: https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html

 

Skupcie się na tym co dany układ dźwiękowy jest z siebie wstanie wyrzucić a nie na mocy z jaką to robi bo nie jest to najistotniejsze. Ja u siebie na zwykłym ALC-1220A mam ustawioną głośność w Windowsie na poziomie 30% a w samym Realteku moc ustawiona jest na "normal". Moje słuchawki mają impedancję na poziomie 60 Ohm.

Link to post
Share on other sites

@up. Czyli słuchasz cichutko po prostu. Ja np lubię bardzo głośno słuchać i tu moc robi dużą różnice , bo jak ma być cicho to jednak z głośników mi się dużo przyjemniej słucha. O jakości się bardzo nie wypowiem. Bo ostatnio stwierdziłem że różnice są zbyt małe dla mnie przy pewnym poziomie sprzętu aby mi to robiło jakąś różnicę.

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że każdy kodek (integra) to lipa, to chyba już wie każdy, więc ja w ogóle nie wiem o czym dyskusja?

Kupowanie płyty ze względu na kodek mija się z jakimkolwiek celem, a dopłacanie do tego 250zł to już bzdura, za 300zł mozna mieć używkę SC808 i każdy będzie mega zadowolony, do tego może w przyszłości pomieszać opamp'ami, że dźwięk będzie na poziomie kart/dac za 3-4x tyle.

Fakt jest taki, jak już ktoś wspomniał, byle karta za 100zł będzie lepsza od kodeka, chociażby mój audigy 2 zs, praktycznie każde rozwiązanie sprzętowe będzie lepsze, nawet jeśli nie w super jakości czy mocy, to na pewno w separacji. Ja pamiętam czasy, kiedy integr nie było i jak się na nie przechodziło, byle najtańszy zewnętrzny grajek za 40-50zł był od nich lepszy, więc widziało się tą różnicę, dziś są same integry, rzadko kto ma okazję poznać dźwięk z dedykowanego rozwiązania, więc ludzie nawet nie wiedzą jak słabe są te integry. Zresztą ludzie jak autor tematu chcą lepszą dźwiękówkę, a potem się okazuje, że słuchawki, czy głośniczki mają za 40zł z marketu, więc o czym my rozmawiamy.

Jak ktoś wie czego i po co chce, to zadaje bardziej precyzyjne pytania. W tym przypadku dyskusja jest całkowicie jałowa i niepotrzebna, nie ma sprecyzowanych wymagań do czego ten "lepszy dźwięk", czy do gier, czy muzyki stereo i na czym to ma być odtwarzane. Wydawanie dodatkowej kasy na płytę z lepszym kodekiem jest bez sensu, lepiej zainwestować w rozwiązanie dedykowane, po co się kłócić...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...