Skocz do zawartości

60fps w grach przy 1440p przez ~1.5 roku


Recommended Posts

Cześć, 

 

Moj trzy letni zestaw zaczął być niewystarczający po zakupie monitora QHD. Zestaw służy wyłącznie do grania (tytuły AAA + Path of Exile). Obecnie wygląda on tak:

 

MB - Asus H110M-K 

CPU - Intel Core i5-6402P

GPU - GeForce GTX 1060 Gigabyte Windofrce 6GB

RAM - 2x 8GB 2133 Goodram (nie pamiętam modelu)

PSU - Seasonic 550W Gold 

SSD - ADATA SU800 256GB

CASE - SPC Regnum RG1 + be quiet! SilentWings 3

DISPLAY - DELL U2719D i LG 24' (1080)

 

 

Moje oczekiwania są takie, że chciałbym grać płynnie w QHD w 60 klatkach przez 1.5 roku, czekając na to aż, jedna z firm wyjdzie z czymś co będzie warte wydanych pieniędzy i starczy na troche dłużej niż obecne konstrukcje. Wtedy wymienie karte + kupie drugi monitor QHD z G-Sync / FreeSync. Przewiduje lekkie OC. 

 

Moja propozycja:

 

MB - MSI B450-A PRO MAX 

CPU - Ryzen 5 3600X z Grandis 2  

GPU -  Radeon 5700XT NITRO+ / Red Devil 

RAM - 2x 8GB Ballistix Sport 3200MHz 16CL

PSU - Seasonic 550W Gold 

SSD - SX8200 / EVO PLUS 1TB 

CASE - Fractal Meshify C i prawdopodobnie dorzuce kolejnego Silent Wing 3

 

Czy warto inwestować w x570 czy B450 spokojnie wystarczy na kilka lat ?

Warto dołożyć do 2070S lub może kupić używke 1080TI ?

Zasilacz powinien wystarczyć na teraz ale czy wystarczy do kart następnej generacji ?  

Czy warto dopłacać do SSD Samsunga ?

 

Planuje złożyć nowy zestaw przed premierą Cyberpunka 2077 (Kwiecień). Więc jeśli jest coś, na co warto poczekać mogę to zrobić, ale mógłbym skorzystać z promocji i kupić część komponentów wcześniej.

 

Nie mam określonego budżetu. Jeśli ktoś mi pokaże, że warto, to dopłace.

 

 

 

Edit: literówka

Edytowane przez Wolfinstein
Link to post
Share on other sites
Moj trzy letni zestaw zaczął być niewystarczający po zakupie monitora QHD

 

Trzeba było 4k kupić   :wariat:  żarcik.

 

 

 

Czy warto inwestować w x570 czy B450 spokojnie wystarczy na kilka lat ?

 

biorąc pod uwagę to co napisałeś.... imo można spokojnie pozostać na b450

 

 

Warto dołożyć do 2070S lub może kupić używke 1080TI ?

 

Widzę że masz świadomość tego że na rynku za rok dwa sytuacja się grubo pozmienia,  wiec jeśli nie zależ Ci na niedopracowanym jeszcze DRX to zdecydowanie wybrałbym 5700XT i dokładnie w tych wersjach które podałeś. 1080ti w używce do dobra opcja ale w tej kasie za jaką lata teraz to GPU > never.

 

 

 

Zasilacz powinien wystarczyć na teraz ale czy wystarczy do kart następnej generacji ?  

powinien również wystarczy i do następnych, jeśli znajdziesz niewiele drożej 650W weź, bo na tym PSU posiedzisz chwilę.ok nie doczytałem, że Ty masz już go - zostawił bym w takim razie.

 

 

 

Czy warto dopłacać do SSD Samsunga ?

imo nie, ale nie jestem "expertem" - poczekaj na wypowiedzi innych.

 

 

 

Nie mam określonego budżetu. Jeśli ktoś mi pokaże, że warto, to dopłace.

To już będzie czepialstwo bo zestaw dobrany nieźle - ale zastanowił bym się nad nieco większą budą pod bardziej bezproblemową rozbudowę - jakkolwiek tej nic nie brakuje, ale chwilami jest ciasnawo.

 

Poz tym ram ok, grandis ok, ale zastanów się czy warto dopłacać do 3600X.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

To już będzie czepialstwo bo zestaw dobrany nieźle - ale zastanowił bym się nad nieco większą budą pod bardziej bezproblemową rozbudowę - jakkolwiek tej nic nie brakuje, ale chwilami jest ciasnawo.

 

Pytanie czy warto dopłacić sporo do Meshify S2 albo h700i. Chyba, że masz jakieś inne typy.

Link to post
Share on other sites

nzxt mnie nie przekonuje - może jeśli kogoś bardziej stawia na wygląd.

S2 całkiem sensowna - ale jak sam słusznie stwierdziłeś spora dopłata.

 

Z tańszych 400A:

https://www.x-kom.pl/p/509784-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400a-tempered-glass-black.html

 

H500P - miałem ją w "łapskach" i zrobiła na mnie dobre wrażenie

https://www.morele.net/obudowa-cooler-master-mastercase-h500p-mesh-gunmetal-mcm-h500p-mgnn-s10-4196809/

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy warto dopłacać do SSD Samsunga ?

Obejrzyj testy przy zapełnieniu 80%:

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dysku_ssd_adata_xpg_sx8200_najszybszy_z_najtanszych?page=0,16

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dysku_samsung_ssd_970_plus_nowe_pamieci_nowa_energia?page=0,16

 

Samsung jest lepszy, bo nie zwalnia tak mocno jak inne konstrukcje. Z drugiej strony przy grach tego nie odczujesz. Sam to przemyśl.

Link to post
Share on other sites

 

 

Samsung jest lepszy, bo nie zwalnia tak mocno jak inne konstrukcje.

Wcale taki lepszy nie jest bo też zwalnia tyle, że z powodu throttlingu, do tego jest kompletnie nieopłacalny.

 

Moja propozycja:

 

MB - MSI B450-A PRO MAX 

CPU - Ryzen 5 3600X z Grandis 2  

GPU -  Radeon 5700XT NITRO+ / Red Devil 

RAM - 2x 8GB Ballistix Sport 3200MHz 16CL

PSU - Seasonic 550W Gold 

SSD - SX8200 / EVO PLUS 1TB 

CASE - Fractal Meshify C i prawdopodobnie dorzuce kolejnego Silent Wing 3

 

Zdecydowanie Ryzen 3600 + RTX 2070S pod 1440p, RAM oczywiście z kodem AES w nazwie, MOBO Gaming Plus / Tomahawk w wersji MAX .

Link to post
Share on other sites

Wcale taki lepszy nie jest bo też zwalnia tyle, że z powodu throttlingu,

 

ADATA jeszcze ładniej zwalnia, choć ma radiator. Zobacz jak ładnie transfery spadają, gdy temperatura pójdzie w okolice 74 stopnie.

thermal-write-heatsink.jpg

 

Ale to tylko ciekawostka, bo przy dysku do gier nawet nie zbliży się do takich obciążeń.

Link to post
Share on other sites

Wcale taki lepszy nie jest bo też zwalnia tyle, że z powodu throttlingu, do tego jest kompletnie nieopłacalny.

 

 

Zdecydowanie Ryzen 3600 + RTX 2070S pod 1440p, RAM oczywiście z kodem AES w nazwie, MOBO Gaming Plus / Tomahawk w wersji MAX .

Dodałem koszyk tymczasowy, zaaktualizowałem MOBO i dodałem zasilacz 650W: https://www.morele.net/inventory/info/fae12b37/

Mam mały problem z pamięcią, średnio wiem czym się różnią oba modele które mam w koszyku. 

 

Jeśli chodzi o karty, czy dopłacenie minimum 400zł do 2070S względem RX jest tego warte ? Bo rozumiem, że wchodzi w grę Gaming OC. Trio ma cene z sufitu, nie mówiąc o Aorusie.

 

Edit: literówka

Edytowane przez Wolfinstein
Link to post
Share on other sites

Może być ładny firmowy radiator. Tabelka z wykresem dotyczy z zamontowanym radiatorem, co wyraźnie pisze.

adata-xpg-sx8200-pro-nvme-ssd-1tb-heat-s

 

Co kto sobie kupi, to już jego sprawa. Ja kupuję sobie Samsungi na MLC, bo tak lubię, chociaż niektórzy nie sądzą, by ktokolwiek w to się bawił.

Link to post
Share on other sites

a nie będzie, bo to jest max a nawet gdyby to jest M-flash ;)


i tak... MSI B450 leci już z cenami które były sztucznie zawyżone przez "FIX/MAX" wcześniej <400zł. 

Potem tomahawk max 500+....

 

i też nagle biosy poprawne się znalazły... takie tam skubańsko od MSI. 8-) bo przecież 350zł za poczciwą płytę b450 która pojedzie z 12/24 to nie uchodzi...

Link to post
Share on other sites

A masz na niej nakleję Ryzen 3 ready? bo jak nie to ta oszczędność wyjdzie tak że będziesz się bujał z update biosu.

 

a nawet gdyby to jest M-flash ;)

 

jak może nie być ryzen 3 ready jak to płyta pod ryzen 3 jest

 

fSnMk9k.jpg

 

Zamiast tego grandisa może to byś kupił, jest co najmniej tak  samo wydajny a raczej wydajniejszy i tańszy. 

 

https://sklep.hard-pc.pl/p9203,chlodzenie-gelid-phantom-cc-phantom-01-a.html

chlodzenie-gelid-phantom-cc-p_26969.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...