Skocz do zawartości

Zestaw PC dla Syna do Grania.


Recommended Posts

Witam,

 

Chcialem prosic o pomoc w sprawdzeniu konfiguracji zestawu, ktory ma byc prezentem dla Mojego Syna na Swieta oczywiscie, zestaw zlozylem korzystajac z Forum. Przy tak duzym wyborze procesorow i kart graficznych mozna sie pomylic i cos zle dobrac. Dlatego pytanie do expertow :

 

Moj zesaw:

 

Obudowa be quiet! SILENT BASE 601 | WINDOW ORANGE

Procesor AMD Ryzen 7 2700, 3.2GHz, 16MB, BOX  

Płyta główna Gigabyte B450 AORUS ELITE

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Karta graficzna Palit GeForce RTX 2060 SUPER Dual 8GB GDDR6

Dysk SSD ADATA XPG SX6000 Pro 1TB PCIe x4 NVMe

Dysk Seagate Barracuda 2 TB 3.5" SATA III  

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64 bit OEM (KW9-00129) 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130) 

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 650 (SSR-650FX) 80Plus Gold 650W

 

- Czy warto dodac jakies chlodzenie wodne badz lepsze od tego w zestawie ?

- Czy jest jakas plyta glowna przy niewielkiej doplacie 100-200 zl ktora okaze sie lepszym wyborem ?

- Czy procesor AMD Ryzen 5 3600 AM4 to lepsze rozwiazanie niz Procesor AMD Ryzen 7 2700, 3.2GHz, 16MB ?  

 

Z gory dziekuje za pomoc w dopracowaniu zesawu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bjane7
Link to post
Share on other sites

Płyta jest ok. Do gier Ryzen 5 3600 będzie lepszym wyborem ale żeby ruszył na wybranej przez Ciebie płycie musisz dokupić usługę aktualizacji BIOSU. Palit Dual będzie dosyć głośną kartą, ale w tej cenie niczego lepszego nie dostaniesz.

 

Reszta wygląda ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@bjane7, podaj pod jaki monitor to będzie podpięte, jakie gry.

Budżet na całość?

 

Pakowanie Duala do wyciszonej budy za 500zł to nie jest dobry pomysł bo tutaj za 100-150zł więcej są modele z dobrym chłodzeniem .

 

 

 

Dysk SSD ADATA XPG SX6000 Pro 1TB PCIe x4 NVMe

Kiepski, gorący kontroler, zdecydowanie dołożyć 50zł do SX8200 Pro.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Płyta jest ok. Do gier Ryzen 5 3600 będzie lepszym wyborem ale żeby ruszył na wybranej przez Ciebie płycie musisz dokupić usługę aktualizacji BIOSU. Palit Dual będzie dosyć głośną kartą, ale w tej cenie niczego lepszego nie dostaniesz.

 

Reszta wygląda ok.

Wielkie dzieki za pomoc !

Procesor podmieniam na 5 3600!

To moze lepiej wymienic plyte na ktoras z tych ponizej cenowo prawie to samo, tak aby nie robic aktualizacji Biosu, i aby nie trzeba byla jej wymieniac jak przyjdzie czas na wymiane na lepszy procesor ? 

 

Moze ktoras z tych :

- Płyta główna MSI B450-A PRO MAX

- Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK MAX (B450 TOMAHAWK MAX)

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX

@@bjane7, podaj pod jaki monitor to będzie podpięte, jakie gry.

Budżet na całość?

 

Pakowanie Duala do wyciszonej budy za 500zł to nie jest dobry pomysł bo tutaj za 100-150zł więcej są modele z dobrym chłodzeniem .

 

 

 

Kiepski, gorący kontroler, zdecydowanie dołożyć 50zł do SX8200 Pro.

Dziekuje za pomoc!

Monitor ma nowy 27 ACER Predator 2560x1440 rozdzielczosc, Gry pojecia nie mam ale pewnie wszystkie najnowsze, Budzet tak do 6 tys zl powinien byc zadowolony choc jak bedzie potrzeba to sie dolozy tylko z tym dokladaniem mona isc w nieskaczonosc wiec powiedzmy ze 6 to granica.

Prosze o konkretna podpowiedz co w zamian za Duala z bardzo dobrym chlodzeniem ???

SX8200 Pro juz dopisany do listy.

 

Raz jeszcze dziekuje.    

Link to post
Share on other sites

Pod taki monitor przydałby się RTX 2070S.

 

https://proline.pl/koszyk/27ebd659

MOBO z lepszą sekcją i aktualnym biosem, RAM z lepszym potencjałem OC, RTX 2070S z dobrym chłodzeniem, wspomniany SX8200 Pro, PSU nadal z dużym zapasem mocy.

Jak te 200zł dopłaty nie wchodzi w grę to będziemy kombinować.

 

Czyli patrzac na linka ktorego Pan dolaczyl, mamy gotowy zestaw, odejme sie HDD i bedzie 6 tys.

Zawsze moge dokupic w kazdej chwili na poczatek SSD 1TG wystarczy, bedzie mozna zrobic pozniej kolejna niespodzianke w postaci dokupienia HDD.

Jesli chodzi o zasilacz to nie lepiej od razu 650 ?! Nie trzeba bedzie przyszlosciowo wymieniac.

Wiem ze Pan to w jakis sposob ma sprawdzone, bo dla mnie to tylko liczby ale cenowo nie ma roznicy. 

Np. Seasonic FOCUS Plus Gold 650 (SSR-650FX) 80Plus to ta sama cena 344 zl 

Oczywiscie zdaje sie calkowicie na fachowa porade i sam nic nie bede zmienial bo pojecia nie mam. 

 

- Czy z chlodzeniem jeszcze cos pokombinowac ?! dodatkowe moze albo cos lepszego z mysla o przyszlosci... 

 

Mysli Pan ze ceny w ten magiczny "Black Friday" jeszcze troche spadna, albo bedzie jakas Swiateczna promocja ?!

 

MAMY WIEC ZESTAW W TAKIEJ KONFIGURACJI :

 

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550 (SSR-550FX) 80Plus Gold 550W

Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6

Adata SSD XPG SX8200 PRO 1TB M.2 NVMe 2280

Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15

Procesor AMD Ryzen 5 3600 AM4

MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2   

Microsoft Windows 10 Home OEM 64-bit PL 1-pack

Obudowa be quiet! Pure Base 500 Biała z oknem

Link to post
Share on other sites

Przy takim zestawie pokazuje mi blad konfiguracji na jednym ze sklepow....

 

Plyta glowna MSI B450 TOMAHAWK MAX AM ma konflikt z pamiecia Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 

Pewnie kwestia aktualizacji Biosu .

 

Czy moge prosic o komentrz, ewentualnie sugestie zmiany pamieci badz plyty na inna ?

 

Dziekuje i pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Nie chcę szerzyć herezji, ale jak ma być tylko do grania, to może jednak lepiej brać konsolę?

:)  :)  :)  

KONSOLE juz ma PS4 i XB a ze obiecalem mu nowy PC to slowa trzeba dotrzymac.... Tym Bardziej ze super chlopak jest!!!

Fajnie ze jest Formu gdzie mozna uzyskac Fachowa pomoc i mam nadzieje ze Syn bedzie Bardzo zadowolony z tego zestawu jaki tu przy waszej pomocy powstanie!!! I za miesiac nie powie ze cos nie dziala tak jak powinno albo ze jest za slaby....

 

Przepraszam ze nie uzywam polskich znakow - jestem za granica i niestety nie mam takiej opcji. 

Czy ktos podpowie czy ten Konflikt ktory pojawil sie przy zestawieniu 

 

- Plyta glowna MSI B450 TOMAHAWK MAX AM

- z pamiecia Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 

 

Mam zignorowac czy szukac innych podzespolow ?!

 

Z gory dziekuje. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Plyta glowna MSI B450 TOMAHAWK MAX AM - z pamiecia Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 
 

 

przyznam się że nie czytałem całego tego tematu ale jeśli chodzi o te dwa podzespoły to żaden konflikt tutaj nie występuje.

Złożyłem już dwa takie zestawy z dokładnie tych samych części.

(nikła szansa na niekompatybilność pamięci zawsze istnieje - dlatego po złożeniu każdego komputera warto przetestować go programem obciążającym ram, procesor.... musisz mieć tego świadomość)

 

Widzę że chcesz do sparować z r5 3600 i tomahawk max, dlatego musisz też wiedzieć że u niektórych osób przy tej konfiguracji - sporadycznie występują tzw. cold booty, pewnie nowe biosy wyeliminują ten problem. (nie dzieje się tak u każdego) ale musisz wiedzieć że takie sytuacje mają miejsce.

 

Mam nadzieję że Cię nie wystraszyłem - bo ja z w/w powodu nie zmieniłbym specyfikacji tej konfiguracji, panowie wyżej doradzili Ci jak najlepiej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

dlatego musisz też wiedzieć że u niektórych osób przy tej konfiguracji - sporadycznie występują tzw. cold booty, pewnie nowe biosy wyeliminują ten problem. (nie dzieje się tak u każdego) ale musisz wiedzieć że takie sytuacje mają miejsce.

 

 

Czy moglbym prosic o rozszerzenie tematu "tzw. cold booty" dla kogos kto zna tylko podstawy informatyki...

Kompa skladam dla 12 letniego syna wiec fajnie aby wszystko smigalo jak nalezy.

 

Wystraszyc sie nie wystraszylem ale jest bardzo duzy wybor plyt glownych jak i kart pamieci wiec na pewno mozna dobrac cos co bedzie jeszcze lepiej wspolpracowac bez tzw. cold bootow. 

 

Dziekuje za pomoc i licze na wiecej...


 

 

A  co powiecie o takiej plycie glownej do tego zestawu : 

 

MSI MPG X570 GAMING PLUS  lub 

MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

 

jest drozsza o kilka stowek ale nie na tyle aby nie pomyslec o czyms takim....

Edytowane przez bjane7
Link to post
Share on other sites

Tutaj masz nieco o tym problemie:

https://www.reddit.com/r/MSI_Gaming/comments/dfb4jr/msi_b450_tomahawk_max_cold_boot_issue/

 

Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem jednak temat, zadzwoniłem do znajomego który takowy problem miał....

info od Niego: po ostatniej aktualizacji biosu problemu nie ma.  ;)

Ram który chcesz kupić śmiga u niego na 3600 (ustawiałem mu - przez telefon :P).

 

Także wychodzi na to że niepotrzebnie narobiłem hałasu - ale po prostu chciałem abyś nie miał do Nas tutaj żalu jak jednak problem wystąpi.

 

 

 

A  co powiecie o takiej plycie glownej do tego zestawu :    - MSI MPG X570 GAMING PLUS  lub  - MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
 

 

wg. mnie w twoim przypadku niepotrzebny wydatek. Prawda jest taka, że na chwilę obecną nic chłopakowi to do tematu nie wniesie a za kilka lat i tak siłą rzeczy do najnowszych "rozrywek" trzeba będzie wymienić platformę. Zaoszczędzoną kasę na konto oszczędnościowe a jak podrośnie to śrubokręt to ręki i niech sam składa nowy sprzęt. :)  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

S

 

Tutaj masz nieco o tym problemie:

https://www.reddit.com/r/MSI_Gaming/comments/dfb4jr/msi_b450_tomahawk_max_cold_boot_issue/

 

wg. mnie w twoim przypadku niepotrzebny wydatek. Prawda jest taka, że na chwilę obecną nic chłopakowi to do tematu nie wniesie a za kilka lat i tak siłą rzeczy do najnowszych "rozrywek" trzeba będzie wymienić platformę. Zaoszczędzoną kasę na konto oszczędnościowe a jak podrośnie to śrubokręt to ręki i niech sam składa nowy sprzęt. :)  

 

Super dziekuje za wiadomosc, zostaje przy tym co jest. 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...