Skocz do zawartości

Przymusowa kompresja plików. Jak to wyłączyć? Windows 10 wersja 1803


Recommended Posts

Witam,

Od 4 dni męczę się z problemem przymusowej kompresji plików. Windows po uruchomieniu rozpoczyna zaciekle kompresować dysk systemowy (w komputerze zainstalowane są jeszcze 3 inne ssd, których nie tyka). Faktycznie na 500GB wolnych mam 20GB (zamierzam za jakiś czas oczyścić dysk - w większości są to pliki projektów z montażu video). Od lat zdarzało mi się mieć na dysku nawet 100mb i system "bez pozwolenia" nigdy nie kompresował plików. Kompresję dysku we właściwościach dysku mam wyłączoną. Zawsze od tych 4 dni wchodzę we właściwości dysku (gdy tylko zauważam, że system zaczął kompresować pliki - co objawia się miganiem diody led od dysku twardego i pojawieniem się charakterystycznego dodatku do ikon w postaci dwóch niebieskich strzałek [oraz uruchomieniem procesu "file compress utility" męczącym dysk i cpu]) i zaznaczam checkbox by kompresował, po czym, po zastosowaniu, odhaczam go i proces "file compress utility" cofa kompresję. Można korzystać z komputera normalnie aż do momentu ponownego jego uruchomienia - wszystko zaczyna się ponownie. Sprawdzałem harmonogram zadań, usługi... Nie mogę zidentyfikować problemu - nie mam czasu obecnie na reinstalację systemu (wiąże się to z wielogodzinnym reinstalowaniem oprogramowania dodatkowego którego używam), a punkt przywracania robiłem 3 miesiące temu (jest za stary). Ma ktoś jakiś pomysł? 


Poradziłem sobie dzięki temu poradnikowi -> https://www.technipages.com/disable-windows-file-compression. Temat do zamknięcia. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...