Skocz do zawartości

Przeglądanie zdjęć - przycinki.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam, posiadam system Windows 10, nowy komputer na starym dysku, 5 3600, RTX 2060 Super, WD 1TB Blue. Mój problem pojawia się gdy chcę obejrzeć parę plików jpg lub png, niemożliwe jest przewijanie lub nawet samo otworzenie pliku jpg lub png. Ciężko mi to opisać, ale pojawiają się przycinki, lub czarny ekran w programie odpowiedzialnym za odtwarzanie zdjęć. To nie wina programu (Zdjęcia Windows), na innych tez nie działa prawidłowo. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Jak na pendrive będzie ok. to przeskanuj dysk, czy nie ma na nim błędów. Jeśli wykryje uszkodzone sektory tzn. że Twój dysk już powoli zaczyna żegnać się z tym światem i pora kupić nowy.

PS. Ile lat ma dysk?

Edytowane przez DcX82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli wykluczamy dysk, podejrzewałabym w dalszej kolejności pamięć ram. Możesz spróbować zrobić jej test np. za pomocą MemTest86. Nie zapominaj też o aktualizacji sterowników graficznych. Daj znać poza tym, jak ogólnie działa system przy innych czynnościach niż przeglądanie zdjęć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://floomby.io/s/221119/ie1Ge6aN

http://floomby.io/s/221119/u0XiQe3U


Znaczy tak, te zdjęcia działały normalnie wcześniej. Skopiowałem je na zewnętrzny, i wrzuciłem na folder do dysku. 


Ale te pliki nie są uszkodzone, tworze nowe przykładowe obrazki w paincie i to samo. 


Nawet jak wrzucę je na zewnętrzny. 


Coś z pamięcią RAM? Sprawdzić to tym memtestem czy innym programem?

Link to post
Share on other sites

ok, z smart winka, że był jeden błąd komunikacji i jest jeden sektor niestabilny na głównym hdd. 

dalsza diagnostyka to skan opóźnień sektorów np victorią z bootowalnego systemu, np hirens-a i obserwacja, czy ci błędy komunikacji nie będą rosnąc (zalecana wymiana kabla sata i poru SATA w który masz wpięty HDD) 

 

JA to bym zrestartował cmos i zobaczył, czy na domyślnych ustawianiach też to występuje. 

memtest wychwyci tylko poważne błędy, jeśli są tylko jakieś przycinania w systemie itp, to może tego nie wyłapać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...