Skocz do zawartości

Modernizacja PC 2019


Recommended Posts

 

Witam wszystkich moje pytanie dotyczy zestawu pod Gry tylko i wyłącznie tak więc wygląda mój zestaw na chwilę obecną:

CPU:Intel Core i5 6600 3,3Ghz - 3,9Ghz (TURBO)

MOBO: MSI B150 Gaming M3

GPU: MSI GeForce GTX 1050Ti Gaming X 6GB

RAM: Kingston Savage XMP 2x4GB

PSU: OCZ ZTSeries 650W 80+ Bronze

 

Co myślicie nad wymianą Karty Graficznej np: GTX 1660Ti no i dokupienie Ramu 2x4 łącznie miałbym 16GB może macie jakieś pomysły? Budżet 1500 złotych Max. Gram w gry Akcji,RPG,FPS - GTA 5, Wiedźmin 3,BF1 podaję przykład ;) w rozdzielczości FullHD narazie nie myślę o 4K i kartach RTX proszę o odpowiedź Dziękuję...

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem 1660S będzie lepszym wyborem. Te 500 PLN zostaw sobie na upgrade platformy.

 

Ewentualnie mógłbyś skorzystać z okazji (wysokie ceny procków pod 1151 na rynku wtórnym) i sprzedać płytę + proca i kupić nowe (R5 3600 lub i5-9400f).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlaczego akurat 1660SUPER???

Na chwilę obecną nie myślałem nad zmianą platformy ;)

Dlatego, że 1660 Super to praktycznie ta sama karta co 1660 ti, tylko że tańsza 

https://www.komputronik.pl/product/666730/msi-geforce-gtx-1660-super-ventus-xs-6gb-oc.html

https://www.komputronik.pl/product/666753/gigabyte-geforce-gtx-1660-super-6gb-oc.html

Link to post
Share on other sites

 

 

Ewentualnie mógłbyś skorzystać z okazji (wysokie ceny procków pod 1151 na rynku wtórnym) i sprzedać płytę + proca i kupić nowe (R5 3600 lub i5-9400f).

 

w punkt :lol: ... jest to jeszcze dobry czas aby pozbyć się tego sprzętu za relatywnie niezłą kasę.

 

CPU:Intel Core i5 6600 3,3Ghz - 3,9Ghz (TURBO)
MOBO: MSI B150 Gaming M3
GPU: MSI GeForce GTX 1050Ti Gaming X 6GB <chyba 4 GB?>
RAM: Kingston Savage XMP 2x4GB

 

kasa z tego i 500+ o których wspomina @Rebel przenosi Cię na nową platformę z ddr4.

Summa summarum z 1660S da Ci no najlepszy możliwy efekt wydajnościowy w budżecie który sobie to założyłeś.

Link to post
Share on other sites

@Up on już tak na prawdę siedzi na DDR4, bo raz - Kingston Savage to bodajże 3000 MHz cl15, a dwa - jego płyta, chociaż obsługuje max 2666 MHz, to nie ma Ddr3 (chociaż ten chipset wspierał jeszcze ten standard).

 

@Seba to pomyśl, bo dla Ciebie jedyna możliwość rozbudowy to zablokowany i7-6700 (płyta nie wspiera OC przez mnożnik), który nie tylko jest droższy od przytoczonego 9400f ale też dostaje od niego tęgie lanie w grach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...