Skocz do zawartości

urpage kompa, procesor warto?


Recommended Posts

Siemka ostatnio ożywiłem ze znajomym mojego potato pc wiem że nie opłaca się w niego władowywać pieniędzy ale imo chciałbym spróbować coś z tego starucha wyciągnąć z czego co zauważyłem żeby uciągnął jakieś gry musiałbym zmienić procesor ale to że się na tym nie znam to chce się was doradzić

(sprawdzałem parę gier na "Can You Run It" i za każdym razem słaby procesor był

 

[gra np.typu smite])

 

chyba że rzeczywiście nie opłaca się w to bawić to sobie odpuszczę bo jednak trochę lat ma ten pc

co do ceny to chciałbym się zmieścić do 100 ale max mogę dac 150 za procesor 

 

Parametry mojego PC:

System Operacyjny: Windows 10 pro 64-bitowy
CPU: Intel® Core2 Duo E6600
Ram: 8.0 GB DDR2
Płyta Główna: Gigabyte Technology Co., Ltd. P35-DS3 x.x
Grafika: GeForce GTS 450 

Nośniki: toshiba p300 1tb

Zasilacz: gps-400aa-101a 400W

 

 

pozdrawiam miłej nocki i dnia 

Link to post
Share on other sites

to że średnio się to opyla widzę wiesz.. natomiast co to dokładnie za rev mobo?

P35-DS3 x.x <===  jeśli nie wiesz ja to sprawdzić programowo to na płycie głównej obok nazwy i modelu masz tą informacje.

Tak jestem tego świadom ale tego staruszka będę jeszcze z 6 miesięcy używał zanim kupię coś nowszego więc no siła wyższa póki co żeby go trochę ożywić a potem oddam go siostrze żeby mogła coś obejrzeć na większym ekranie niż na telefonie a też bym chciał by jej nie muliło 

chodziło o to? bo na cpu-z mi tak piszę właśnie 

https://imgur.com/a/bVwPZSK

 

 

 

 

Można by spróbować ogarnąć 4 rdzeniowego Xeona E5450 dało by kopa złomkowi + jakiś GTX 660 za 150zł.

hm.. a wymiana na tego gtx 660 potrzebna? bo szczerze liczyłem na zmianę procka Tylko ale jeśli jest potrzebne to bym zamówił od razu coś w takim razie 

Link to post
Share on other sites
Ta jasne, która lepsza bez zmiany CPU i tak tu nic nie da

 

Ale kurde pchanie pieniędzy w platformę ddr2 ? ma większy sens ?

Kartę można zawsze wstawić do lepszego kompa .

jak procek kosztowałby mhm 60 -80 zł lepszy to ok ale powyżej to już moim zdaniem  sensu nie  ma ....

Edytowane przez fujitime
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma siły upchać się w 300zł z lepszą bazą i do tego jeszcze GPU, bo tu wszystko kuleje. E5450 jest nie najgorsze i w miarę sensowna cena 55zł. Tylko wymaga modyfikacji BIOS i socketu. Info w necie. Albo po prostu nawet tańsze brać byle jaki Q6600, Q8200 itp. bez kombinowania pułap do 40zł osiągalny. Po dłuższym zastanowieniu nic więcej bym tu nie zmieniał, bo nie warto. Zbieraj na coś nowego. Jakbyś miał coś w okolicach 800-1000zł to idzie już coś uciułać fajnego.

 


jak procek kosztowałby mhm 60 -80 zł lepszy to ok ale powyżej to już moim zdaniem  sensu nie  ma ....

 

No to podałem procka za niecałe 50zł :)

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie kupuj tego sprzętu z aukcji. Wcale nie jest przyszłościowy jak tam niby jest napisane. No i ramu za mało, musiał byś dokupić.

 

Tak jak kolega wyżej napisał, kup sobie q9400 do 50zł i zapomnij o modyfikacjach.

(ewentualnie q6600 q8x00)

 

https://allegro.pl/oferta/intel-core-2-quad-q9400-2-66ghz-slb6b-lga775-8660651828

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...