Skocz do zawartości

Navis 360 zamiast NH-d15 ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wojciechu15,

Recommended Posts

Cześć. Jako, że pozbywam się z zestawu Grandisa (poleci do innego PC) planowałem kupić zamiast niego NH-D15. 

 

Przeglądając oferty w sklepach natknąłem się jednak na SPC Navis 360 RGB którego cena jest całkiem atrakcyjna, bo raptem 20zł wyższa niż AC od Noctua. Do AiO zawsze byłem bardzo sceptycznie nastawiony, ale mając trochę czasu ogarnąłem sobie kilka testów i film od blackwhite gdzie wypadło całkiem nieźle.

 

Nie ukrywam, że na tym RGB w ogóle mi nie zależy, ale sama koncepcja wyrzucenia 1,5kg grzałki z środka budy i zastąpienie jej chłodnicą która od razu wyrzuca ciepło z obudowy wydaje się całkiem kusząca.

 

Co sądzicie o takim chłodzeniu? Warto się w to pchać? Czy też postawić na sprawdzone rozwiązanie w postaci topowego AC?

 

 

Myślałem również o złożeniu normalnego układu LC, ale przeglądając oferty stwierdzam, że poniżej 1000zł ciężko byłoby złożyć coś sensownego, a to już trochę ponad mój budżet na tę chwilę.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Pewnie i ten Navis będzie wydajniejszy o te 5C od Noctuy.Pytanie, czy gra jest warta świeczki dla Ciebie i gdzie zamierzasz umieścić chłodzenie (top czy front). Jeśli front to pogorszysz trochę temperatury na GPU.

 

Druga sprawa to wentylatory Noctuy to klasa sama w sobie a SPC i jego wentylatory to chyba cięzko określić jako "wydajne i ciche". Więc kultura pracy podejrzewam się pogroszy. Inną kwestią jest też niezawodność tych układów AiO. Nawet droższe układy mają defekty fabryczne i się rozszczelniają przy wężykach bądź padają od razu pompki.

 

Ja osobiście stałem przed podobnym wyborem co Ty i stwierdziłem, że nie będę ryzykować układem AiO, który może mi zalać sprzęt za kilka tysięcy tylko po to, by zyskać ewentualnie te kilka stopni ale stracić na GPU (u siebie mogę zainstalować tylko chłodnicę na froncie).

 

Jednakże wiele osób z powodzeniem te układy montuje i jest zadowolona. Akurat kolega ma ten model SPC Navisa i chłodzi nim 9700K po OC na 4.7 i jest chłodno. Natomiast nie udało mu się na jego sztuce ustabilizować procka na 5.0 a na 4.9 było ... dosyć ciepło lekko mówiąc no i narzekał wtedy na kulturę pracy.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

U mnie chłodnica wejdzie na top, więc temperatura w budzie nie powinna się pogorszyć, a wręcz przeciwnie - bo jak by nie patrzeć 1,5kg radiatora wyleci z samego jej środka.

 

Co do kultury pracy wentyli noctua vs SPC to spodziewam się, że jest różnica - jednak na tę chwilę i tak na topie budy są wentyle SPC (2xsigma pro 140mm) których nie zamierzam wymieniać, więc tak czy siak czy AiO czy AC noctua na topie będą wentyle SPC.

 

Szczerze mówiąc skołowany jestem.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem wystarczająco kompetentny w tym temacie, żeby cokolwiek twierdzić (bo nigdy nie miałem styczności z AiO), ale podobno nie ma róży bez kolców i płyn w takim chłodzeniu też trzeba wymieniać co jakiś czas, żeby się chłodzenie nie zasyfiło. Jak często i czy jest to uciążliwe to już niech się wypowie ktoś kto z takiego rozwiązania korzysta.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Obecne gpu to gtx 970. Jakiekolwiek OC cpu jest bezcelowe. Napięcia dałem najniższe możliwe, przy których zestaw nie wykłada się w trakcie normalnego użytkowania. Chodziło o temperatury, bo przy grandisie przed delidem potrafił procek na napięciach auto dobijać ponad 75*C w grach i robiło się głośno. 

 

Teraz przestawiłem na 1.2V tak, że nawet OCCT się nie wykłada, bo przy 1.15 potrafiło walnąć BSOD w ciągu 15-20 minut,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...