Skocz do zawartości

Problem z instalacją na nowym komputerze


Recommended Posts

Cześć mam problem z instalacją win na nowym komputerze.


 


Specyfikacja:


 


Intel core i9 9900k


Asus z390h


asus rog strix 2080 super


ssd samsung evo 128gb


 


nie wiem czy coś więcej potrzebne.


 


Próbowałem dwóch pendrive i wciąż nic komputer widzi pendrive ale gdy wystartuje z niego pokazuje sie logo windows ze dwa razy obróci się kółko ładowania i sie zatrzymuje.  Nie wiem już jak ustawić ten bios czy coś by to ruszyło


Link to post
Share on other sites

Botowalnego pena robisz po przez instalator ms, pobierz obraz w10 że strony ms i powinno lecieć.

 

 

Słaby pomysł mieszać kości dwóch producentów, jakie ustawienia (fabryczne) maja te kostki.

 

Zrób poprawnie bot pena i instaluje system na jednej kości ram

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

bootowalny pendrive stworzony ze strony windows. Jedna kość ram włożona i nadal się zacina


Możliwe że to jest jakiś problem właśnie odkryłem że bardzo ciepłe są miejsca które zaznaczyłem na zdjęciu. Zasilacz corsair 750. Może źle coś podpiąłem ??

 

 

091751173bde3bcc8a28785d1a8be1d74fa0dc6b

Link to post
Share on other sites

Wszystko odpiac, wyczyścić wszystko wraz ze starą obudową. Widać że wiatrak na CPU jest jakieś przyjarany bo to nie wygląda na brudne. Złożyć wszystko ze sztuką. Wina może też być po stronie dysku i pendrive.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez asus570zd
Link to post
Share on other sites

Przy chłodzeniu wodnym zaznaczone okolice (sekcja zasilania) będą zawsze miały wyższą temperaturę z powodu braku nawiewu jaki dają coolery powietrzne. Jeżeli płyta startuje i możesz wejść do biosu to nie ma tu winy po stronie podłączenia i żadnych kabli nie wymieniaj. Jakie temperatury podzespołów są odczytywane w biosie przez płytę i czy jest widoczny dysk? Ten NZXT jest nowy czy używany i czy słychać, że pompa pracuje? Pobierz obraz ISO instalatora i utwórz pendrive za pomocą RUFUS z wyborem opcji dla UEFI. Przy wyborze pendrive w menu bootowania wybierasz nazwę swojego pendrive z UEFI w nazwie np . A-DATA UEFI. 

Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, oddałem płytę do sklepu jako overheating, dostałem nowiutką po zamontowaniu odrazu ruszyło bez większych problemów.

 

Mam problem jeszcze jeden czemu bios nie wykrywa kraken x62, podłaczone do CPU FAN, próbowałem nawet do AIO Pump, wszystkie kable dobrze na pewno podłączone, a po wejściu w bios przy wentylatorach wszędzie pisze N/A ;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...