Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Głośniki do akademika do PC'ta- 200zł

głośniki bluetooth 200 PC przenosny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 maxxam97

maxxam97
  • Dyskutant

• 235 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 01:02

Cześć, cześć i czołem!

Poszukuję głośników do PC'ta. Prawdopodobnie przenośnego, niewielkiego rozmiaru. 

Cena: 200 zł, ewentualnie, jeżeli warto to dopłacę

Miejsce użytkowania: Przede wszystkim w pokoju akademikowym (około 10m2... na dwie osoby :P ) oraz czasami plener/ do samochodu, ale bardzo rzadko. 

Zastosowanie: Głównie chciałbym go wykorzystać do gier- Tomb Raider, Battlefield, Call of Duty i inne takie oraz do muzyki- poczynając od Taco Hemingwaya, Pezeta i Sokoła przez Kasabiana, Mumford and Sons, Foo Fighters, po soundtracki z Krainy Lodu i Pocahontas. Bardzo lubię jednak wyraziste niskie tony... jednak w tym budżecie sądzę, że szału nie będzie. 

Preferencje: Chciałbym, aby głośnik był raczej niewielkich wymiarów z powodu ot braku miejsca w pokoju. Bardzo podobał mi się Bose Soundlink Mini2, ale zdaję sobie sprawę, że to całkowicie inne pieniądze. Fajnie by jednak było jakby mój głośnik miał chociaż trochę podobny dźwięk do niego. 

Spoiler

Moje propozycje: Szukałem trochę głośników. Dość przyjemne opinie przeczytałem na temat Tronsmarta T6+. Co o nim sądzicie? Warto?

Miejsce zakupu i stan: Nie mam problemów z kupnem zza granicy- w tym Amazon czy Aliexpress więc produkty mogą pochodzić również stamtąd. Raczej preferowałbym nowe.

Z góry wielkie dzięki za wszelkie opinie i rady! :D

Cześć!

• 0

#2 slo1q

slo1q
  • Ultimate Grammar Nazi

• 826 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 17 listopad 2019 - 01:35

Za używanie głośników w akademiku powinna być kara publicznej chłosty.

Słuchawki.

• 0

SPC Alea S35W, Xilence Performance A+ 530W, ASRock B450M Pro4, Ryzen 1600x @4GHz, SPC Spartan 3 Pro push-pull, GTX 1070 MSI Gaming Z, G.Skill Aegis DDR4 2x8 GB 3000MHz CL 16, GoodRam C40 120 GB, WD EZEX 1TB, Xonar DX

#3 maxxam97

maxxam97
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 235 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 14:28

Za używanie głośników w akademiku powinna być kara publicznej chłosty.

Słuchawki.

Słuchawki mam. Dokładniej to Creative Aurvana Live, których używam gdy jestem sam w pokoju, gdy gram w CS'a czy inne gry wymagające pozycjonowania. Ewentualnie- do słuchania muzyki gdy chcę żebym słyszał ją tylko ja.

Gdy chcę zagrać w grę z kimś, lub oglądnąć jakiś film razem to jednak potrzebuję głośnika. Aktualnie kładę słuchawki na biurku i podgłaśniam maksymalnie, ale niewiele to daje, w szczególności przy otwartym oknie.

Dlatego jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc w doborze czegoś co spełni moje oczekiwania.

Spoiler

• 0

#4 bergercs

bergercs
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 14:53

https://www.morele.n...medium=referral

Jeśli w grę wchodzi dołożenie 40zł.

Teraz doczytałem o przenośności.Nillkin X1 - jak na tę cenę gra dobrze:

https://www.x-kom.pl...choCj30QAvD_BwE

Użytkownik bergercs edytował ten post 17 listopad 2019 - 14:56

• 0

#5 maxxam97

maxxam97
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 235 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 23:05

https://www.morele.n...medium=referral Jeśli w grę wchodzi dołożenie 40zł. Teraz doczytałem o przenośności.Nillkin X1 - jak na tę cenę gra dobrze: https://www.x-kom.pl...choCj30QAvD_BwE

Te głośniki całkiem fajne. Myślałem, że to są takie niewielkie, max. 15 cm. Jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem je na real foto. Niestety, za duże. Odpadają. Nie będę miał ich nawet gdzie upchnąć.

Jak wygląda na przykład ten Nikllin w porównaniu z Tronsmartem? (T6+). 

Ewentualnie, macie jeszcze jakąś fajną propozycję? Jak wspominałem, mogą być Chiny typu Blitzwoolf czy Tronsmart :D Ważne, żeby dźwięk był "trochę więcej niż przyzwoity". 

Porównanie mam do Media-Tech Bt MT3145, z którego byłem zadowolony do czasu, aż urwało się w nim gniazdo i przestało ładować oraz pękła rączka. Przy maksymalnej głośności niestety "pierdział", ale tak był całkiem okay. 

Szukam więc czegoś, co będzie co najmniej lepsze od tego Media Techa w kwestii jakości dźwięku (jak pisałem- głównie niskie tony- gry i filmy akcji).

• 0

#6 maxxam97

maxxam97
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 235 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 20:06

@refresh

Może pojawiło się coś ciekawego z okazji Cyber Monday? :D Chociaż jednocześnie zdaję sobie sprawę, że te zniżki to tylko na papierze :(

• 0

#7 jakub1t

jakub1t
  • Maniak

• 2157 postów
  • 3DMark 06:?

Napisano 03 grudzień 2019 - 09:11

Mam tego nilkina x1. Kupiłem go z rok temu na amazonie. 115zł z wysyłką. Gra świetnie. Porównać mogę tylko do logitechów z200 bo córka ma w kompie. Pod każdym względem x1 ma przewagę.
Ale jak bym brał do kompa to jednak coś stereo. Tu na forum niedawno były do sprzedania microlaby b77 w dobrej cenie, ale mogą być za duże.
  • 0

SilentiumPC Gladius m20 Gigabyte h55m-s2h Xeon X3440 3.8 1.184V 4R/8W AC freezer 33, micron 2x4gb ddr3 1333/1600mhz. MSI GTX770 gaming , Kingston V300 120gb , WD GREEN 1TB , Pentagram 620w , HP x23LED , Sony str-db780qs , Mordaunt-Short 912 , Sub STX 190A , Creative Xfi ExtreamGamer , Brainwavz  HM5 .

#8 maxxam97

maxxam97
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 235 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 19:40

Mam tego nilkina x1. Kupiłem go z rok temu na amazonie. 115zł z wysyłką. Gra świetnie. Porównać mogę tylko do logitechów z200 bo córka ma w kompie. Pod każdym względem x1 ma przewagę. Ale jak bym brał do kompa to jednak coś stereo. Tu na forum niedawno były do sprzedania microlaby b77 w dobrej cenie, ale mogą być za duże.

Dzięki za odpowiedź. No własnie zależy mi trochę na tej mobilności. Jak wspomniałem- aktualnie mam Media Tech bt MT3145, którego podłączam po AUX do komputera, a głośnik kładę za monitorem. Całość wygląda mniej więcej tak:

Spoiler

Jak widać, nie mam więc za bardzo możliwości położyć tutaj komplet dużych głośników...

Głośnik leży tam przez większość czasu, natomiast gdy potrzebuję go na imprezę/ letnią imprezę w plenerze/ grilla to po prostu odłączałem AUX i łączyłem się przez Bluetooth. 

Szukam więc jakiegoś zamiennika do powyższego co by lepiej grał, miał czystsze i głębsze niższe tony (bez "pierdzenia").

Ewentualnie, z braku laku- można by zastanowić się nad serwisem wejścia USB. Czytałem jednak, że w tym modelu dość często pada i jest ciężkie do wymiany... Niektórzy dokładają mocy bezpośrednio zamiast akumulatora (podpinają dodatkowe ogniwo z tyłu i ładują je bezpośrednio) co podobno przekłada się na lepszą jakość dźwięku (forumowicze elektr... tłumaczyli to tym, że wzmacniacz w głośniku nie otrzymał wystarczającego prądu żeby działać prawidłowo). 

Jest w tym jakieś ziarenko prawdy? Warto wg Was?

• 0

#9 jakub1t

jakub1t
  • Maniak

• 2157 postów
  • 3DMark 06:?

Napisano 03 grudzień 2019 - 19:57

Masz może porównanie do popularnego jbl go ? Nilkin jest dużo lepszy . Odnośnie "pierdzenia" basem to nic takiego nie występuje .  

Nie mam się do czego odnieść aby jakoś go porównać . Ja kupiłem nilkina czytając ten test https://www.audiofan...d-99-do-249-zl/

tym bardziej że znalazłem go za 115 zł z wysyłką już . Ogólnie używam (żona używa ) go codziennie , bo jest to nasze źródło dźwięku w łazience . Działa bez problemu od zeszłych wakacji z tego co sobie przypomniałem dokładniej .

• 0

SilentiumPC Gladius m20 Gigabyte h55m-s2h Xeon X3440 3.8 1.184V 4R/8W AC freezer 33, micron 2x4gb ddr3 1333/1600mhz. MSI GTX770 gaming , Kingston V300 120gb , WD GREEN 1TB , Pentagram 620w , HP x23LED , Sony str-db780qs , Mordaunt-Short 912 , Sub STX 190A , Creative Xfi ExtreamGamer , Brainwavz  HM5 .

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: głośniki, bluetooth, 200, PC, przenosny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych