Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, cześć i czołem!

 

Poszukuję głośników do PC'ta. Prawdopodobnie przenośnego, niewielkiego rozmiaru. 

 

Cena: 200 zł, ewentualnie, jeżeli warto to dopłacę

Miejsce użytkowania: Przede wszystkim w pokoju akademikowym (około 10m2... na dwie osoby :P ) oraz czasami plener/ do samochodu, ale bardzo rzadko. 

Zastosowanie: Głównie chciałbym go wykorzystać do gier- Tomb Raider, Battlefield, Call of Duty i inne takie oraz do muzyki- poczynając od Taco Hemingwaya, Pezeta i Sokoła przez Kasabiana, Mumford and Sons, Foo Fighters, po soundtracki z Krainy Lodu i Pocahontas. Bardzo lubię jednak wyraziste niskie tony... jednak w tym budżecie sądzę, że szału nie będzie. 

Preferencje: Chciałbym, aby głośnik był raczej niewielkich wymiarów z powodu ot braku miejsca w pokoju. Bardzo podobał mi się Bose Soundlink Mini2, ale zdaję sobie sprawę, że to całkowicie inne pieniądze. Fajnie by jednak było jakby mój głośnik miał chociaż trochę podobny dźwięk do niego. 

 

 

Pamiętam, że jak pierwszy raz go usłyszałem w pracy od znajomego to spytałem go gdzie jest podłączony subwoofer :D Później dowiedziałem się, że ta mała kostka na biurku to wszystko :o

 

Moje propozycje: Szukałem trochę głośników. Dość przyjemne opinie przeczytałem na temat Tronsmarta T6+. Co o nim sądzicie? Warto?

Miejsce zakupu i stan: Nie mam problemów z kupnem zza granicy- w tym Amazon czy Aliexpress więc produkty mogą pochodzić również stamtąd. Raczej preferowałbym nowe.

 

Z góry wielkie dzięki za wszelkie opinie i rady! :D

Cześć!

Link to post
Share on other sites

 

Za używanie głośników w akademiku powinna być kara publicznej chłosty.

Słuchawki.

 

 

Słuchawki mam. Dokładniej to Creative Aurvana Live, których używam gdy jestem sam w pokoju, gdy gram w CS'a czy inne gry wymagające pozycjonowania. Ewentualnie- do słuchania muzyki gdy chcę żebym słyszał ją tylko ja.

 

Gdy chcę zagrać w grę z kimś, lub oglądnąć jakiś film razem to jednak potrzebuję głośnika. Aktualnie kładę słuchawki na biurku i podgłaśniam maksymalnie, ale niewiele to daje, w szczególności przy otwartym oknie.

Dlatego jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc w doborze czegoś co spełni moje oczekiwania.

 

 

 

@@slo1q, skoro za słuchanie na głośnikach w akademiku powinna być chłosta, mam nadzieję, że przy wymierzaniu kary nie pominiesz wszystkich posiadaczy laptopów. Siadają oni wieczorem w łóżku i oglądają sobie po cichu swój ulubiony serial nikomu w niczym nie przeszkadzając. 

Mam nadzieję, że kara dosięgnie również wszystkich ludzi, którzy w mieszkaniach w bloku mają telewizory! Przecież za to też powinna być chłosta.Jedyna opcja to oglądać na słuchawkach- na przykład wieczorynkę, razem z dziećmi i żoną, wszyscy na słuchawkach :) 

Nie wspominając o używaniu budzika w telefonie, który również ma wbudowany głośnik...

 

Nigdy nie słuchałem głośno muzyki, na pewno nie na tyle by komukolwiek przeszkadzać więc proszę daruj sobie te nic nie wnoszące do tematu posty na temat moralności posiadania głośnika w akademiku czy bloku, bo jak widzisz są kompletnie nietrafione.

Założyłem temat zgodnie z wytycznymi, w odpowiednim dziale (a nie pisałem w aktualizacji statusu ani SB), opisałem wszystko jak trzeba oraz w grzeczny sposób poprosiłem o pomoc, stąd sądzę, że Twój komentarz jest co najmniej nie na miejscu.

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

https://www.morele.n...medium=referral Jeśli w grę wchodzi dołożenie 40zł. Teraz doczytałem o przenośności.Nillkin X1 - jak na tę cenę gra dobrze: https://www.x-kom.pl...choCj30QAvD_BwE
 

 

Te głośniki całkiem fajne. Myślałem, że to są takie niewielkie, max. 15 cm. Jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem je na real foto. Niestety, za duże. Odpadają. Nie będę miał ich nawet gdzie upchnąć.

 

Jak wygląda na przykład ten Nikllin w porównaniu z Tronsmartem? (T6+). 

Ewentualnie, macie jeszcze jakąś fajną propozycję? Jak wspominałem, mogą być Chiny typu Blitzwoolf czy Tronsmart :D Ważne, żeby dźwięk był "trochę więcej niż przyzwoity". 

 

Porównanie mam do Media-Tech Bt MT3145, z którego byłem zadowolony do czasu, aż urwało się w nim gniazdo i przestało ładować oraz pękła rączka. Przy maksymalnej głośności niestety "pierdział", ale tak był całkiem okay. 

Szukam więc czegoś, co będzie co najmniej lepsze od tego Media Techa w kwestii jakości dźwięku (jak pisałem- głównie niskie tony- gry i filmy akcji).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam tego nilkina x1. Kupiłem go z rok temu na amazonie. 115zł z wysyłką. Gra świetnie. Porównać mogę tylko do logitechów z200 bo córka ma w kompie. Pod każdym względem x1 ma przewagę.

Ale jak bym brał do kompa to jednak coś stereo. Tu na forum niedawno były do sprzedania microlaby b77 w dobrej cenie, ale mogą być za duże.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam tego nilkina x1. Kupiłem go z rok temu na amazonie. 115zł z wysyłką. Gra świetnie. Porównać mogę tylko do logitechów z200 bo córka ma w kompie. Pod każdym względem x1 ma przewagę. Ale jak bym brał do kompa to jednak coś stereo. Tu na forum niedawno były do sprzedania microlaby b77 w dobrej cenie, ale mogą być za duże.
 

Dzięki za odpowiedź. No własnie zależy mi trochę na tej mobilności. Jak wspomniałem- aktualnie mam Media Tech bt MT3145, którego podłączam po AUX do komputera, a głośnik kładę za monitorem. Całość wygląda mniej więcej tak:

 

 

79665052_958773437830564_908879347576733

 

Natomiast za monitorem mam wspomniany głośnik

78449940_829896560785672_746315026549178

 

 

 

Jak widać, nie mam więc za bardzo możliwości położyć tutaj komplet dużych głośników...

Głośnik leży tam przez większość czasu, natomiast gdy potrzebuję go na imprezę/ letnią imprezę w plenerze/ grilla to po prostu odłączałem AUX i łączyłem się przez Bluetooth. 

Szukam więc jakiegoś zamiennika do powyższego co by lepiej grał, miał czystsze i głębsze niższe tony (bez "pierdzenia").

 

Ewentualnie, z braku laku- można by zastanowić się nad serwisem wejścia USB. Czytałem jednak, że w tym modelu dość często pada i jest ciężkie do wymiany... Niektórzy dokładają mocy bezpośrednio zamiast akumulatora (podpinają dodatkowe ogniwo z tyłu i ładują je bezpośrednio) co podobno przekłada się na lepszą jakość dźwięku (forumowicze elektr... tłumaczyli to tym, że wzmacniacz w głośniku nie otrzymał wystarczającego prądu żeby działać prawidłowo). 

Jest w tym jakieś ziarenko prawdy? Warto wg Was?

Link to post
Share on other sites

Masz może porównanie do popularnego jbl go ? Nilkin jest dużo lepszy . Odnośnie "pierdzenia" basem to nic takiego nie występuje .  

Nie mam się do czego odnieść aby jakoś go porównać . Ja kupiłem nilkina czytając ten test https://www.audiofanatyk.pl/test-porownawczy-11-glosnikow-bluetooth-od-99-do-249-zl/

tym bardziej że znalazłem go za 115 zł z wysyłką już . Ogólnie używam (żona używa ) go codziennie , bo jest to nasze źródło dźwięku w łazience . Działa bez problemu od zeszłych wakacji z tego co sobie przypomniałem dokładniej .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...