Skocz do zawartości

Komputer - Cube Tower - 2000-3000 zł


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Chciałbym złożyć komputer który będzie używany do programowania jak i okazjonalnego pogrania w Gwinta, Wowa, monitor posiadam 2k. Musi zajmować mało miejsca, najlepiej obudowa typu Cube Tower.

 

Zastosowanie komputera : gry, programowanie

Maksymalna kwota : około 2000-3000 zl. Bez Windowsa, posiadam ;)

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie ma problemu

Których części potrzebuję : tylko jednostka obliczeniowa, monitor 2k posiadam

Rozdzielczość mojego monitora : 2440p

Części z poprzedniego komputera : brak - mam Maca.

Specjalne wymagania : Ryzen :)

Inne : brak

Link to post
Share on other sites

Nie jestem specjalistą od PC ale jakiś czas złożyłem coś takiego:

https://www.x-kom.pl/lista/ofm391lsd - inna obudowa niż chciałeś ale może Ci się spodoba.

 

600 zł ponad górny budżet ale można trochę zaoszczędzić zmieniając zasilacz na

be quiet! SFX Power 2 400W 80 Plus Bronze oraz obudowę na coś tańszego. Na dysku SSD pewnie też można ugrać z kilkadziesiąt zł.

Chłodzenie boxowe wejdzie do tej obudowy na spokojnie. Jeżeli potrzebujesz USB typ C to płytę zmień na ASRock B450 GAMING-ITX/AC.

 

Zdecydowanie bliżej budżetu:

https://www.x-kom.pl/lista/gjzi98fsp

 

Od cen końcowych podanych w listach odejmij 200 zł za kody przy zakupie Ryzena. Po dodaniu do koszyka cena za nie jest już normalna i wynosi 1 grosz a nie prawie 200 zł.

 

Dobra płyta główna z bardzo dobrym zintegrowanym układem audio na rynku. Co się tyczy sekcji zasilania (4 fazy CPU) , będzie w miarę chłodna. Ryzena nie warto według mnie podkręcać, lepiej obniżyć napięcie, zwłaszcza w takich obudowach(dlatego zestawy opierają się na chłodzeniu typu BOX). Wydajna karta graficzna, często na poziomie droższego GTX 1660TI. Pamięć ram z dobrym potencjałem OC (podobno nawet 3600 MHz można osiągnąć). W miarę dobry dysk SSD NVME (alternatywnie Adata SX8200). W pierwszym zestawie bardzo dobry zasilacz, w drugim trochę gorszy ale spokojnie ogarnie taką konfigurację.

 

Poczekaj rzecz jasna na opinię osób bardziej doświadczonych. Moje zestawy to tylko luźne propozycje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...