Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

Zmieniłem procesor z i5 4460 na i7 4790 i zaczęły się problemy. Oba procesory są na LGA1150, więc o braku "kompatybilności" z płytą główną nie ma mowy, zresztą ta sama generacja..

 

Po zalogowaniu się na konto użytkownika mając i7 cały czas wyrzuca blue screeny irql_not_less_or_equal albo driver_irql_not_less_or_equal.

W międzyczasie z powrotem włożyłem do komputera i5 i wszystko normalnie działa. 

 

Czy jest możliwe aby to była kwestia "zepsutego" procesora i7? 

 

Czy też potrzeba przywrócić system (Windows 10) do ustawień fabrycznych?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

 

 

PS. Ustawienia BIOSa zostały przywrócone do ustawień domyślnych.

Edytowane przez ganderus
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc! Dziś spróbuję zainstalować Winde na nowo. Tylko pytanie, bo Windowsa 10 zgarnąłem "za darmo" robiąc upgrade z Windowsa 7 kilka lat temu (wtedy co była akcja "darmowego ulepszenia") więc nie mam nigdzie płyty ani obrazu systemu.

Po 2 albo 3 Blue screenach system wchodzi w tryb naprawy i tam jest opcja przywrócenia ustawień początkowych (czy jakoś tak): usunięcie wszystkich aplikacji i zostawienie plików osobistych. Czy to wystarczy czy trzeba zrobić zupełnie czystą instalację?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc! Dziś spróbuję zainstalować Winde na nowo. Tylko pytanie, bo Windowsa 10 zgarnąłem "za darmo" robiąc upgrade z Windowsa 7 kilka lat temu (wtedy co była akcja "darmowego ulepszenia") więc nie mam nigdzie płyty ani obrazu systemu.

Po 2 albo 3 Blue screenach system wchodzi w tryb naprawy i tam jest opcja przywrócenia ustawień początkowych (czy jakoś tak): usunięcie wszystkich aplikacji i zostawienie plików osobistych. Czy to wystarczy czy trzeba zrobić zupełnie czystą instalację?

Ściągasz na Pendrive za darmo.

Liczy się konto i hasło do niego.

Już nie ma numerów seryjnych.

Link to post
Share on other sites

Ja po zmianie płyty głownej musiałem przeprowadzić pierwszą instalację systemu z połączeniem do internetu. Potem zalogować się na konto, potwierdzić w menu aktywacji, że to ten sam komputer (podało mi nazwę starego urządzenia) i voila. Potem Kolejna instalacja windowsa bez połączenia z internetem (żeby móc odpalić windowsa bez internetu) i aktywacja poszła pomyślnie.

na stronie MS jest poradnik gdzie i jak wejść, co kliknąć

 

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

 

 

przeczytaj ten link

Link to post
Share on other sites

dziwne, zmiana samego procka i to jeszcze w obrębie tego samego socketu i takie jajaca? ja ostatnio całkowice przeskoczyłem z intela na amd i win10 przy pierwszym uruchomieniu wszystko sam se potrzebne dograł - a juz byłem przygotowany na instalke z pena, a tu taka niespodzianka

Link to post
Share on other sites

Ja zmieniłem i3 4130 na Xeon E3 1246 na płycie asrocka h81m i też nie robiłem czystej instalki, przed wymianą cpu przywróciłem bios do ustawień fabrycznych, wymieniłem procesor i ustawiłem bios po swojemu i wszystko hula.

 

 

zrób tak jak kolega wyżej może pomoże a jak nie to na nowa instal win 10

Edytowane przez thethetosiek
Link to post
Share on other sites

Przy wyjęciu procesora z gniazda przecież bios wraca do ustawień fabrycznych samoistnie.

Ja tak samo jak @k0chan przeskoczyłem na amd i system sam się wygrzebał bez formatowania.

Tak samo zmieniałem wcześniej z 4690k na 4770k i nie musiałem nic kompletnie robić także obstawiam uwalony procesor, a jaki masz ram?

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

Przy wyjęciu procesora z gniazda przecież bios wraca do ustawień fabrycznych samoistnie.

Ja tak samo jak @k0chan przeskoczyłem na amd i system sam się wygrzebał bez formatowania.

 

Tak samo zmieniałem wcześniej z 4690k na 4770k i nie musiałem nic kompletnie robić także obstawiam uwalony procesor, a jaki masz ram?

Z intela na AMD bez formatowania powiadasz...

Bios sam przeskoczył na poprawne powiadasz...

No niezłe farmazony ciśniesz kolego :D

Jak masz wszystkie opcje na AUTO to jest szansa że ustawi sam wszystko bez resetowania.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

No widzisz a akurat sobie sam dogral wszystko (pierwsze uruchomienie było dłuższe) i normalnie system działa, jak nie robiłeś tak nigdy i nie masz pojęcia to po co się wypowiadasz? Spróbuj tak sam zrobić a później komentuj. Miałem z97 gaming 5 z i7 4770k na 4.4 podkrecony. Podłączyłem x470 Pro prime i r2600 i system sam wstał bez potrzebny jakiejkolwiek pomocy. Wyżej w postach masz taki sam przypadek innego kolegi, ale Ty tak nigdy nie robiłeś a wiesz i tak lepiej.

Link to post
Share on other sites

Licytacja kto musiał, a kto nie musiał reinstalować windowsa po zmianie procesora nie ma sensu. Komputery mają przeróżną konfigurację, sam system też może mieć przeróżne kaprysy (sterowniki itp.).

 

Tak więc kopia obecnego systemu (aby w razie czego powrócić), potem instalacja na czysto i testy. Jak będzie dobrze, to problem rozwiązany. Jak będzie tak samo, to powrót do poprzedniej instalacji z backupu i dalsze szukanie przyczyny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...