Skocz do zawartości

Extreme Hardware "Scylla". Proces budowy wodnego potwora.


Recommended Posts

 

Proces budowy najnowszego dzieła kuźni Extreme Hardware. EH "Scylla". Konfig stworzony dla jednego z naszych subskrybentów. Przeznaczenie to gry przy wykorzystywaniu SLI / mGPU. Szersze omówienie konfiguracji oraz doboru podzespołów, będzie w oddzielnym materiale.

 

Extreme Hardware "Scylla"

i9 [email protected] GHz + 3.0 mesh (delidowany)

X299 RAMPAGE EXTREME VI OMEGA

2x NVlink RTX 2080 SUPER@2115/17102

32 GB DDR4 G.Skill Trident Z 3600 MHz Cl16.16.16 T1

Seasonic Prime 1300 Platinium

Phanteks Enthoo Luxe 2

Samsung 970 EVO Plus 1 TB

Intel 660P 2 TB

Alphacool NexXxos V2 - 360/30

Alphacool NexXxos V2 - 360/45

Alphacool NexXxos V2 - 480/60

EK Rez + D5

2x EK Vector dla RTX 2080 / SUPER

2x EK Backplate dla RTX 2080 / SUPER

EK Velocity DRGB

10x Corsair ML 120 PRO Blue

Złączki Barrow

Przepływomierz Barrow

Oraz inne elementy układu LC etc.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Coś na Ryzenie się szykuje, czy generalnie większość konfigów na Intelu będzie? :)

Poza tym bomba. Marzenie takie LC  ^^

 

Póki co Intele lecą bo i do zastosowań pod które dane PC powstają, są lepszym wyborem od AMD. Szczególnie w aspektach HEDT. Chociaż tutaj sytuacja się prawdopodobnie zmieni wraz z premierą TRX40 które sam rozważam w kwestii mojego konfigu. Niemniej, zarówno na R9 3900X / R9 3950X już teraz planujemy konfigi z LC z tym, że bez multi GPU z tych samych przyczyn dlaczego mGPU nie stosujemy w mainstreamach Intela, linie PCI-E etc.. Kwestia kiedy najbliższy wpadnie konfig z 3900X / 3950X + single GPU. Bo głównie zamawiają u nas sprzęt osoby idące w stacje robocze albo konfigi do grania w bardzo wysokich rozdzielczoścach + streaming i montaż. Szykuje się też serwer z finalnie 4x TITAN RTX, także jest co robić.

 

No i dzięki za miłe słowa :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Jaką elektrownie wykupiliście pod ten projekt?  :rotfl:

 

Na szczęście o elektrownię nie musimy się martwić. Machina będzie stała w firmie dla której to robimy. Osobna szafa na układ LC, osobna na komponenty. Warianty tego jak to będzie wyglądać jest kilka.

 

1. 2x Xeon Platinium 28/56 + 4x TITAN RTX

2. Xeon W-3175X + 7x TITAN RTX

3. Xeon Platinium 28/56 + 4x Quadro RTX 6000

 

Na 99% finalnie wariant pierwszy wchodzi także takie "złote, a skromne" ;-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi co kilka włączeń PC program od Aury w Asusie resetuje ustawienia i tak mnie to wku**** bo robi mi tęczę zamiast moich ustawień :/ W ogóle to do wszystkiego co ma RGB osobny program jest. Obudowa ma swój, RAMy mają swój i Mobo ma swój. Jakbym wziął kartę z RGB i chciał zmienić kolor to też byłby osobny kolor. To jest tak głupie, że nie mam pytań. W teorii Aura Sync ogarnia RGB na tych RAMach co mam, jednakże ma jakieś podstawowe ustawienia. Po prostu dramat :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Cześć mam ten wskaznik przepływu barrowa i u mnie przepływ jest tak na poziomioe 5,1 l/min czy moze to byc spowodowane ze uklad jest na wezach? Czy jest duza roznica w temperaturach gdyby wartosc była 6,4? 

Witaj. Pokaż fotki swojego konfigu. Tak żeby było widać jak masz układ poprowadzony itd. W kwestii przepływu względem wydajności to wszystko kwestia balansu oraz platformy. Generalnie w pewnych wypadkach nie zawsze większy przepływ oznacza lepszą wydajność. Jeżeli ciecz nie zdąży efektywnie się wychłodzić w chłodnicy / chłodnicach, większy przepływ nie daje takich efektów na jakie można liczyć. W setupach rozbudowanych z grubymi chłodnicami (ciecz tam zwalnia) sprawdza się to najlepiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...