Skocz do zawartości

Karta graficzna 600-850 zł do starszego komputera.


Recommended Posts

Dawno mnie tu nie było i w międzyczasie zestarzała mi się karta graficzna :)

 

Dość długo używam już swojego Radeona HD7850 1GB, ale niestety ostatnio widać, że coraz gorzej radzi sobie z grami i chyba czas na jego wymianę. Czeka na mnie do przejścia Wiedźmin 3 i pewnie coś tam jeszcze przy okazji, więc warto by było grać na czymś co zapewni ładną grafikę w sensownej płynności. W tych grach, w które obecnie gram, też ograniczeniem wydaje się być karta graficzna, bo obciążenie procesora wychodzi koło 50-70%, a karta graficzna działa cały czas na 100% swoich możliwości.

 

Do doposażenia jest komputer z mojego podpisu, czyli i5-3570@4GHz, 16 GB RAM, BQ L7 630W.

 

Szukam karty nowej, ponieważ jakoś nie mam zaufania do kart graficznych, po tym jak kolegom padły używane karty niedługo po gwarancji. Dlatego rozważam zakup czegoś nowego w widełkach 600-850 zł.

Z tego co zauważyłem, to w tej kwocie chyba najlepszym wyborem będzie RX570, albo RX580, tylko pytanie którą firmę wybrać?

 

Czy warto się szarpnąć te dodatkowe 100 zł i kupić Palita 1660 StormX? Może w przecenach na BF będzie w jakichś dobrych cenach :)

 

Z góry dzięki za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

Może nie koniecznie StormX, ale moim zdaniem zdecydowanie warto dołożyć do 1660. Może do 3470 to będzie trochę dużo, ale pozwoli podkręcić detale przy takich samych ustawieniach. 

 

Z drugiej strony przemyślałbym czy nie warto te 100zł zamiast do GPU  dorzucić  do obecnego procka i wymienić go na 2600 lub jakiegoś odpowiadającego xeona.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wypada w testach porównawczych, bo szczerze mówiąc nie analizowałem takich, ale stormX zazwyczaj był zawsze skrajnym low-endem który nie grzeszył kulturą pracy i wydajnością chłodzenia. Być może przy takiej karcie jak 1660 która nie wydziela masy ciepła nie ma to takiego znaczenia, ale do gigabyte gaming mu zawsze duuuużo brakowało. Porównaj zresztą chociażby wizualnie oba układy chłodzenia i zobacz jaka przepaść je dzieli, a przecież chłodzą taki sam rdzeń.

 

4126ac729c52d.jpg

41f866541235c.jpg

Link to post
Share on other sites

Zasadniczo zwykło się mówić, że rx580 to taki optymalny max do posiadanego przez ciebie procka. Cenowo przystępny, pozwala  pograć w FHD na przyzwoitych detalach i nie będzie ograniczany na każdym kroku przez twoje i5 3 gen. Taki "rozsądny wybór" 570 to jego uboższy brat gdzie wydajność i cena są odpowiednio niższe. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...