Skocz do zawartości

bug code usb driver


Recommended Posts

Witam, posiadam oryginalnego windows 10 64 bit, jednak z jakichś powodów nie działa mi aktywacja.

 

Od właściwie 2 tygodni (windowsa mam 17 dni) pojawia się blue screen , że praca zatrzymana......bugcode usb driver. Przelatują procenty i gdy jest 100 to kompa resetuje.

 

https://www.drivereasy.com/knowledge/solved-bugcode-usb-driver-blue-screen-windows-10/

 

Zrobiłem to wszystko i problem dalej się pojawia. W czasie oglądania telewizji, stronie bankowej, oglądanie relacji na fb itp.

 

Co ważne, mam nową kartę sieciową (tl-wn821n), bo stara nie działała na win 10.

Gniazda usb wszystkie sprawdzałem.

 

Czy ma ktoś pomysł co można zrobić by tego błędu juz nie bylo?

 

ps. może to ważne: czasem (np teraz w czasie pisania postu) nagle ni z tąd nie z owąd zrywa mi połączenie internetowe. Nie jest to na pewno problem operatora, bo wifi działa na komórce. Po prostu pokazuje dostępne sieci, ale do żadnej nie może się połączyć, po prostu trzeba ponownie włożyć karte sieciową do usb....

 

Pomocy..

 

ps. sorry, że trochę chaotycznie ale strasznie wkurwion* jestem, bo poprzedni post ładnie miałem opisany, dałem by wrzucić i akurat już neta nie było, więc na nowo musiałem wszystko pisać

Edytowane przez Pawian
Link to post
Share on other sites

 

 

jednak z jakichś powodów nie działa mi aktywacja.
System może być ułomny. Jak łączysz się z Wi-Fi?  Wrzuć na jakiś hosting plik dmp z lokalizacji C: Windows/ Minidump. Czy bez podłączonej karty sieciowej problem występuje? Jeżeli nie to jest jakiś konflikt z innymi sterownikami.  
Link to post
Share on other sites

To jest komp stacjonarny, bez karty by wgl nie bylo internetu.

Podejrzewam ze gdyby jej nie bylo to problemu by nie bylo.

Na win 7 byla inna karta sieciowa i wszystko ok, myszka i klawiatura to samo.

 

ps. system pobrałem na pendriva z oficjalnej strony microsoftu. Wtedy też musiałem w biosie ustawiać by tego pendriva czytało zaraz po włączeniu kompa, lecz zrobiłem to całkowicie instynktownie....może tu być przyczyna?

Edytowane przez Pawian
Link to post
Share on other sites

Thx za pomoc.

 

1. Nie bardzo mogę to sprawdzić, ponieważ jak bym wyjął kartę sieciową to bym nie miał neta, a jak pisałem: to wyskakuje nagle gdy np oglądam : https://pilot.wp.pl/ , transmisje na facebooku, robię przelew itp. Logiczne więc, że wtedy problemu nie będzie, bo bez internetu czynności powodujących ten błąd nie mógł bym robić...

 

 

 

 

2. https://prnt.sc/pwiu1p

 

Do karty sieciowej była dołączona płytka ze sterownikami. Jak ją wgrałem to mam to samo co na fotce po prawej.

 

 

edit: teraz doczytałem poprzedni post. Zaraz wrzucę te pliki 

 

https://megawrzuta.pl/download/a4da52d86dd54a9c15121ee6fa5ebe7e.html

Edytowane przez Pawian
Link to post
Share on other sites

Sterownikiem biorącym udział w blue screenie jest systemowy usbehci.sys i w opisie >Wystąpiła awaria sprzętowa z powodu złego adresu fizycznego znalezionego w sprzętowej strukturze danych< i >Kontroler hosta używa adresu pamięci fizycznej, który nie został przydzielony przez sterownik portu USB< Sprawdziłbym na innej karcie sieciowej.

 

To jest przypisanie adresu IP do karty sieciowej, a mnie chodziło mi o ustawienia w konfiguracji rutera gdzie po  ustawieni takiego IP dla konkretnej karty sieciowej ta będzie miała zarezerwowane IP i żadne inne urządzenie w sieci domowej nie uzyska tego IP.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

To lipton, bo tej już nie zwrócę, a trochę się wykosztowałem. Są jakieś sposoby by to naprawić? Ponowna instalacja windows coś da? To przydzielenie tego ip coś da?

 

ps. nie dam rady kablem z routerem połączyć

Edytowane przez Pawian
Link to post
Share on other sites

Zaraz i tak zmieniam miejsce zamieszkania, więc router będzie na strychu i byłoby to związane z nadmiernymi trudnosciami.

 

Ok, zrobię jak każesz, dzięki. Może to pomoże.

 

A z tym statecznym ip kombinować?

 

I czy jak już wszystko odinstaluję i zresetuje kompa to karta sieciowa ma być włożona , czy dopiero po całkowitym włączeniu systemu ją podłączyć?

Edytowane przez Pawian
Link to post
Share on other sites

Teraz zauważyłem, że faktycznie: problem jest zawsze jak ktoś z domowników też korzysta z internetu. A jak nikogo nie ma to wszystko działa elegancko


Wraz z kolegą ustawiłem ten adres ip stały, ale niestety po około godzinie pracy wywaliło znowu ten błąd (pobierałem gre na steamie, a nikt z domowników nie korzystał).

 

Zrobiłem teraz to co radzisz Lonia i co jak okaże się że to też nie pomoże??


Włączyłem YT i Iplę i niestety po chwili to samo..

 

Zrobiłem jak kazałeś, odinstalowałem wszystkie sterowniki usb w menedżerze urządzęń (aż myszka i klawa przestały działać), sterowniki karty i zresetowałem kompa...

 

Ktoś wie co robić?? Dopiero co wydałem 50 zł na te kartę, a z nową może okazać się to samo....


https://prnt.sc/pyz2qg


Edit 16:00

 

Próbuję usunąć zepsuty plik usbehci lecz "nie można ukonczyć akcji, ponieważ jest otwarty w innym oknie"?

 

Udalo mi się dać uprawnienia do usunięcia, by nie był to ten "trustedinstall" ale teraz to....

 

Oczywiscie program nie jest nigdzie uruchomiony, specjlanie zresetowałem kompa

Edytowane przez Pawian
Link to post
Share on other sites

 

 

Próbuję usunąć zepsuty plik usbehci
usbehci.sys jest sterownikiem systemowym i usuwanie go z systemu może źle się skończyć dla stabilności systemu. Sprawdź na innej karcie sieciowej USB, wtedy będziesz miał pewność czy jest to wina sterownika np. zawirusowany czy karty sieciowej.
Link to post
Share on other sites

Reinstaluje system.

 

Jak mam to sprawdzic? Nie mam pieniędzy by od tak 50 zl w bloto wywalic za nowy sprzęt

 

Gdybym w taki sposob szukal rozwiązania to bym nie pytal na forum

Po kilku dniach, nie z gruszki ni pietruszki wywaliło mi znowu ten błąd.

 

Czy może ktoś wie, czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy za nową kartę sieciową?? (Wiem, że to pytanie bardziej na forumprawne, ale nas nie uczyli na studiach prawniczych prawa nowych technologii itp).

Edytowane przez Pawian
Link to post
Share on other sites

Już dawno minęły 2 tygodnie, bo tak bym oddał. To jest jakieś chore...wszystko nowe i nawet nikt nie wie czemu się to psuje nagle....

 

Czy może ktoś ma instrukcję jak zaktualizować bios na płycie : m3n - /h /hdmi ?? Na stronie asusa jest tylko, że za pomocą usb i "Asus EZ Flash 2", ale nawet nie ma tego programu na ich stronie....

Link to post
Share on other sites

 

 

Na stronie asusa jest tylko, że za pomocą usb i "Asus EZ Flash 2", ale nawet nie ma tego programu na ich stronie....

nie ma bo jest w BIOS :)

 

Próbowałeś instalować sterowniki tego Tp-Link ręcznie przez Menadżera Urządzeń?

 

I sprawdź dokładnie jaka to wersja np. v2 , bo tylko od wersji V5 mają sterowniki do W10 czyli pozostałe mogą być niekompatybilne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...