Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Laptop Medion po zmianie procesora nie startuje

Procesor Bios Windows 10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 M4rvel

M4rvel
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 07:30

Witam mam z odzysku starego laptopa marki MEDION o modelu Akoya P8612. Na stronie CPU-UPGRADE sprawdzałem procesory które mógł bym zastosować pod socket P w danym laptopie w celu zmiany tego który jest pierwotnie w urządzeniu a mianowicie INTEL Pentium x2 4400 1MB l2 cache. Znalazłem procesor pod ten socket o takich samych napięciach i poborze prądu 35W. Zmieniłem procesor nałożyłem pastę odpaliłem ale po zmianie, laptop stara się zrobić rozruch z pendrive aby zainstalować system i się zawiesza. Do biosu mogę wejść i procesor jest wykrywany. Co może być przyczyną że nie mogę zainstalować systemu z pena jak i zarówno płyty? ten sam problem występuje ? Nie kompatybilny procesor czy może nie uaktualniony bios ? Jeśli jest to stara wersja biosu to czy ktoś jest w stanie odszukać dla mnie najnowszy bios lub może zmodyfikowany pod tego laptopa ? Wszystko co ja znajduje jakieś fora tematyczne są po niemiecku a ja kompletnie tego języka nie znam. Tłumacz google też nie pomaga. Czy był by ktoś tak miły i był w stanie odszukać mi aktualizację do biosu pod ten laptop MEDION AKOYA P8612 ? będę bardzo wdzięczny.

PS: Wiem że bios jaki jest to Phoenix Bios v 1.01 i wiem że jest też bios do tego lapka w wersji 1.3 ale nie mogę odszukać nigdzie :(

Specyfikacja :

18,4" Multimedia Notebook
MEDION® AKOYA® P8612 (MD 98110)

lntel® Pentium® processor T4400
Original Windows® 7 Home Premium
NVIDIA® GeForce® GT230M DirectX®10-grafik
18,4" TFT widescreenskærm i 16:9-bredformat
til optimal dvd-gengivelse og -betjening,
HD+ med 1680 x 945 pixel
Fantastisk lyd med Dolby Home Theater® V3
Stor 4 GB hukommelse
Enorm 500 GB S-ATA-harddisk
Blu-ray drive

Dziękuję i pozdrawiam

Marv

• 0

#2 noskinoski

noskinoski
  • Nowicjusz

• 19 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 13 listopad 2019 - 11:56

Zasadnicze pytanie - czy obydwa procesory na pewno są obsługiwane przez ten sam chipset? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#3 jakub1t

jakub1t
  • Maniak

• 2157 postów
  • 3DMark 06:?

Napisano 13 listopad 2019 - 12:05

Nawet nie napisałeś co tam wsadziłeś zamiast t4400. Jak się uruchamia to wydaje mi się że powinien chodzić. Chyba że proc uszkodzony kupiłeś. Ale ten komp i tak dużo szybszy nie będzie, o ile w ogóle zauważysz jakąś różnicę po zmianie.
  • 0

SilentiumPC Gladius m20 Gigabyte h55m-s2h Xeon X3440 3.8 1.184V 4R/8W AC freezer 33, micron 2x4gb ddr3 1333/1600mhz. MSI GTX770 gaming , Kingston V300 120gb , WD GREEN 1TB , Pentagram 620w , HP x23LED , Sony str-db780qs , Mordaunt-Short 912 , Sub STX 190A , Creative Xfi ExtreamGamer , Brainwavz  HM5 .

#4 M4rvel

M4rvel
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 14 listopad 2019 - 03:51

Przepraszam faktycznie. Nie znam się na tym za bardzo i tak jak mówię. Z Niemieckiego kuleje i nawet nie mogę dojsc czy chiset wspiera czy nie. Procesor który włożyłem to  :  T9400 Intel Core2 Duo Processor

W nim są 2 kości 4gb DDR3 i sprawdzałem na 2ch kościach po 2GB itd czy przypadkiem RAM nie powoduje zawieszeń ale to wykluczyłem.

Przepraszam faktycznie. Nie znam się na tym za bardzo i tak jak mówię. Z Niemieckiego kuleje i nawet nie mogę dojsc czy chiset wspiera czy nie. Procesor który włożyłem to  :  T9400 Intel Core2 Duo Processor

W nim są 2 kości 4gb DDR3 i sprawdzałem na 2ch kościach po 2GB itd czy przypadkiem RAM nie powoduje zawieszeń ale to wykluczyłem.

PS: Być może procesor nie jest prawidłowy lub stary bios wiec skieruje też kolejne pytanie do mądrzejszych . Jakie w tym laptopie mogę zastosować najmocniejsze procesory pod socket P ? Ja dopiero się uczę rozbierać laptopy i zmieniać cześći więc proszę nie miejcie mi za złe pytań.

Użytkownik M4rvel edytował ten post 14 listopad 2019 - 03:47

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Procesor, Bios, Windows 10

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych