Skocz do zawartości

Laptop Medion po zmianie procesora nie startuje


Recommended Posts

Witam mam z odzysku starego laptopa marki MEDION o modelu Akoya P8612. Na stronie CPU-UPGRADE sprawdzałem procesory które mógł bym zastosować pod socket P w danym laptopie w celu zmiany tego który jest pierwotnie w urządzeniu a mianowicie INTEL Pentium x2 4400 1MB l2 cache. Znalazłem procesor pod ten socket o takich samych napięciach i poborze prądu 35W. Zmieniłem procesor nałożyłem pastę odpaliłem ale po zmianie, laptop stara się zrobić rozruch z pendrive aby zainstalować system i się zawiesza. Do biosu mogę wejść i procesor jest wykrywany. Co może być przyczyną że nie mogę zainstalować systemu z pena jak i zarówno płyty? ten sam problem występuje ? Nie kompatybilny procesor czy może nie uaktualniony bios ? Jeśli jest to stara wersja biosu to czy ktoś jest w stanie odszukać dla mnie najnowszy bios lub może zmodyfikowany pod tego laptopa ? Wszystko co ja znajduje jakieś fora tematyczne są po niemiecku a ja kompletnie tego języka nie znam. Tłumacz google też nie pomaga. Czy był by ktoś tak miły i był w stanie odszukać mi aktualizację do biosu pod ten laptop MEDION AKOYA P8612 ? będę bardzo wdzięczny.

 

PS: Wiem że bios jaki jest to Phoenix Bios v 1.01 i wiem że jest też bios do tego lapka w wersji 1.3 ale nie mogę odszukać nigdzie :(

Specyfikacja :

18,4" Multimedia Notebook
MEDION® AKOYA® P8612 (MD 98110)



lntel® Pentium® processor T4400
Original Windows® 7 Home Premium
NVIDIA® GeForce® GT230M DirectX®10-grafik
18,4" TFT widescreenskærm i 16:9-bredformat
til optimal dvd-gengivelse og -betjening,
HD+ med 1680 x 945 pixel
Fantastisk lyd med Dolby Home Theater® V3
Stor 4 GB hukommelse
Enorm 500 GB S-ATA-harddisk
Blu-ray drive

Dziękuję i pozdrawiam

Marv

Link to post
Share on other sites

Przepraszam faktycznie. Nie znam się na tym za bardzo i tak jak mówię. Z Niemieckiego kuleje i nawet nie mogę dojsc czy chiset wspiera czy nie. Procesor który włożyłem to  :  T9400 Intel Core2 Duo Processor

 

 W nim są 2 kości 4gb DDR3 i sprawdzałem na 2ch kościach po 2GB itd czy przypadkiem RAM nie powoduje zawieszeń ale to wykluczyłem.


Przepraszam faktycznie. Nie znam się na tym za bardzo i tak jak mówię. Z Niemieckiego kuleje i nawet nie mogę dojsc czy chiset wspiera czy nie. Procesor który włożyłem to  :  T9400 Intel Core2 Duo Processor

 

 W nim są 2 kości 4gb DDR3 i sprawdzałem na 2ch kościach po 2GB itd czy przypadkiem RAM nie powoduje zawieszeń ale to wykluczyłem.

 

PS: Być może procesor nie jest prawidłowy lub stary bios wiec skieruje też kolejne pytanie do mądrzejszych . Jakie w tym laptopie mogę zastosować najmocniejsze procesory pod socket P ? Ja dopiero się uczę rozbierać laptopy i zmieniać cześći więc proszę nie miejcie mi za złe pytań.

Edytowane przez M4rvel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...