Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Na tym forum pomogło mi dużo osób jeżeli chodzi o dobranie zasilacza oraz karty graficznej, dziś chciał bym prosić znowu o pomoc ale tym razem o dobranie procesora do mojego pc.

 

Parametry mojego PC

System Operacyjny: Windows 7 Home Premium 64-bit SP1
CPU: Intel Core 2 Duo E8400 @ 3.00GHz
Ram: 4,00GB 2-Kanałowy DDR2 @ 800MHz (5-5-5-15)
Płyta Główna: Gigabyte Technology Co. Ltd. G31M-S2L (Socket 775)
Grafika: GeForce GTX 550 Ti 1GB

Nośniki: 298GB Seagate ST3320613AS ATA Device (SATA)

Zasilacz: Gamdias Kratos|E1 500W

 

Najlepiej żeby to nie był procesor 2 rdzeniowy tylko już 4 rdzeniowy który by sobie radził z renderowaniem filmów oraz w graniu, mój budżet to około 100 zł, mam nadzieje że coś znajdziecie, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mówisz - masz, stary dobry Q6600. Tu masz na dodatek nuFFFFke :)

 

https://allegro.pl/oferta/nowy-intel-core2-quad-q6600-2-40-8mb-1066-pasta-6867379591


Przy czym poczytaj to, co tu koledzy pisza. 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/287912-upgrade-starego-komputera-czy-warto/

Link to post
Share on other sites

Ofc, że lepiej. Ale seria Yorkfield z tego co pamiętam nie działała na wszystkich chipsetach LGA775.

 

Autorze, tj Twoja płyta?

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-G31M-S2L-rev-10#ov

 

Jeżeli tak, to wg tej listy szukaj procka:

https://www.gigabyte.com/Ajax/SupportFunction/Getcpulist?Type=Product&Value=2693

Link to post
Share on other sites

Dostałem od kumpla za darmo procesor Intel 06 Q8200 Intel Core 2 Quad SLG9S MALAY 2.33GHZ/4M/1333/05AL91 08250, no i zamontowałem ten procesor i nałożyłem pastę no i chodził fajnie itd, ale od 11 Listopada 2019 coś zaczął mi zamulać i przez to mój PC chodził wolno, nawet nie dawało rady korzystać normalnie z przeglądarki i grać w gry, i ostatecznie zmieniłem go na E8400. Nie wiem czy ten procesor co dostałem za darmo może być uszkodzony lub po prostu nie pasuje do mojej płyty głównej :/, jeżeli macie rozwiązanie tego problemu to piszcie śmiało

LI8NyIB.jpg

Edytowane przez LeonFilipYT
Link to post
Share on other sites

Core 2 Quad Q8200, prawdopodobnie kolega go miał przez większość jego życia podkręconego na > 3GHz (z podniesionym napięciem), co mogło spowodować degradację. Mój Q6600 po kilku latach @3GHz tylko na fabrycznym ustawieniach jakoś potem już tylko działał a i tak w nowszych gierkach łapał zwiechy.

 

Powiedz mi, masz dysk SSD już w komputerze czy jeszcze stary talerzowy? Jeżeli nie, to zdecydowanie pod Win7 polecam zakup nawet najtańszego, nowego Ssd na Sata3.

 

Twojego zasilacza nie ma co prawda na Czarnej Liście™ ale jeżeli ma ponad 10 lat to mógłbyś pomyśleć nad jego wymianą.

Link to post
Share on other sites

Core 2 Quad Q8200, prawdopodobnie kolega go miał przez większość jego życia podkręconego na > 3GHz (z podniesionym napięciem), co mogło spowodować degradację. Mój Q6600 po kilku latach @3GHz tylko na fabrycznym ustawieniach jakoś potem już tylko działał a i tak w nowszych gierkach łapał zwiechy.

 

Powiedz mi, masz dysk SSD już w komputerze czy jeszcze stary talerzowy? Jeżeli nie, to zdecydowanie pod Win7 polecam zakup nawet najtańszego, nowego Ssd na Sata3.

 

Twojego zasilacza nie ma co prawda na Czarnej Liście™ ale jeżeli ma ponad 10 lat to mógłbyś pomyśleć nad jego wymianą.

Mój aktualny dysk to HDD, też myślałem nad kupnem dysku SSD ale nie mam płytki Win7, więc nawet jak bym kupił dysk SSD i by mi działał to i tak nie będą mógł używać go bo nie będzie systemu, będziesz się teraz ze mnie śmiał ale zasilacz tylko dlatego ten kupiłem bo ma RGB XD, poczekam aż dostanę kieszonkowe i kupie tego quada Q6600 co mi proponowałeś, chyba że ktoś poleci mi lepszy procesor to się jeszcze zastanowię nad wyborem, ale tak na 90% jestem zdecydowany na tego quada Q6600, powiedź mi tylko czy taki wiatraczek do procesora wystarczy dla quada ?

 

WIATRACZEK:

9uIXdLo.jpgbU5gTD7.jpg

Edytowane przez LeonFilipYT
Link to post
Share on other sites

Dlaczego miałbym się śmiać z RGB? Ja wolę bez, ty wolisz z; ja wolę blondynki - ty możesz preferować rude ;) Wolny kraj, wolny wybór. Mnie bardziej martwi, żeby ten zasilacz Ci nie uwalił komputera.

 

W kwestii Win 7: z rejestru Windowsa można wydobyć klucz aktywacji. Mając klucz możesz spokojnie wrzucić SSD i postawić na nim świeży system.

 

2x2 GB RAM to za mało na Windows 7 w naszych czasach, przy czym Twoja płyta więcej nie obsłuży (sprawdzałem).

 

Masz kupić proc za 100 pln - nie rób tego. Najtańsza płyta H61, intel i5-2400/2500/xeon 4R/4W i 2x4GB kupisz za 200-250 pln i taki zestaw wrzuć. Skok z C2D na i5 będzie ogromny.

Link to post
Share on other sites

 

 

też myślałem nad kupnem dysku SSD ale nie mam płytki Win7, więc nawet jak bym kupił dysk SSD i by mi działał to i tak nie będą mógł używać go bo nie będzie systemu
 

 

Możesz wykonać klon - Aomei - jest dziecinnie prosty. choć również jestem zwolennikiem śnieżynki, wiec skłaniam się ku rozwiązaniu @Rebela. 

Link to post
Share on other sites

Rebelmind 2x2gb ramu to wcale za mało nie jest do windowsa z dyskiem ssd. Już pewnie pisałem nie raz że używałem jeszcze miesiąc może dwa temu 4gb w win 10 i wszystko śmigało tak samo jak na 8gb. Dołożyłem kolejne 4 bo po aktualizacji windowsa lub gry (obie miały miejsce w tym samym czasie) pojawił się problem z szybkim przeskakiwaniem alt+tab z gry Wot do chroma z kilkoma otwartymi kartami.

 

U córki w kompie mam jeszcze hdd, były 4gb ramu, po dołożeniu 2gb też nic lub niewiele się zmieniło.

 

Co innego gry dla których te 4gb będzie za mało.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem chyba dobrego procka, podobno jest lepszy od nowszego quada i i3.

Jego nazwa to Intel Xeon X5450, normalnie od nie pasuje to soceta 775LGA ale znalazłem na allegro takiego procka z modem no i jest przerobiony że normalnie powinien wejść mi, tylko pytanie czy mi taki procesor w ogóle ny mi poszedł

Tu macie linka do tego procka na allegro:

https://allegro.pl/oferta/intel-xeon-x5450-slasb-e5450-q9650-775-4x3-00ghz-8787992395

Link to post
Share on other sites

Tylko jeszcze prawdopodobnie trzeba będzie przerobić bios w twojej płycie , aby to w ogóle się uruchomiło .

Szkoda pchać kasę w ten sprzęt .  104 zł z wysyłką  :( Za 200 zł to mam i5 760 z płytą  i 8gb ramu . Nawet dorzucę chłodzenie na którym tego proca pewnie będzie można podkręcić do 4ghz albo i lepiej .  W sumie muszę to wystawić . 

Link to post
Share on other sites

Tylko jeszcze prawdopodobnie trzeba będzie przerobić bios w twojej płycie , aby to w ogóle się uruchomiło .

Szkoda pchać kasę w ten sprzęt .  104 zł z wysyłką  :( Za 200 zł to mam i5 760 z płytą  i 8gb ramu . Nawet dorzucę chłodzenie na którym tego proca pewnie będzie można podkręcić do 4ghz albo i lepiej .  W sumie muszę to wystawić . 

Kupił bym nową płytę główna ale nie zamontował bym tego bo się boje a nie mam w rodzinnie osoby który by mi to zrobiła dlatego chce na maksa tego mojego PC ulepszyć

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś e7400 2.8 GHz i wymieniłem na q6600.Kupujac wyższe modele quadów narazasz się na możliwe problemy z kompatybilnościa z płytą główną.Komputer z sygnaturki chodzi zdecydowanie szybciej niż ten z 2 rdzeniami np.spokojnie na średnich ustawieniach można ograć Wiedzmina 3 przy tych 30 - 40 k/s.Wiem że pakowanie kasy w starego trupa i martwa podstawkę nie jest zbytnio opłacalne ale przecież nie wszyscy używają PC tylko do gier

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...