Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

warto kupic ten sprzet?

PC z i5 8400 i GTX 1060 w cenie 4700zł to żart.

 

Podaj jaki masz monitor. jakie tu będą gry. 

 

https://proline.pl/koszyk/8e717122

Wydajniejszy Ryzen 3600, dużo wydajniejsze GPU w postaci RTX 2060S z lepszym chłodzeniem, szybszy SSD na NVMe 512GB, bardziej przewiewna obudowa z panelem ze szkła, dużo lepszy jakościowo zasilacz Seasonica z 10 letnią gwarancją.

 

Montaż 3-5 dni masz za 1zł z kodem PROSET.

Link to post
Share on other sites

Ehh żebym ja miał 4500 to bym złożył sobie co najmniej, takiego jak z mojej sygnaturki i kasy pewnie by jeszcze zostało

No jak podliczyłem z 3 dyskami jeden M2, chłodzeniem fero RGB, znacznie wydajniejszą płytą główną MSI na Z390 itp. bez monitora wyszło by mi 4160 no i jak mówiłem reszta kasy poszła by na świecidełka RGB a pozostałość gotówki na piwko :D

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

GTX 1660S w cenie GTX 1660TI? słabe MOBO pod OC, Fera do 9600KF? SSD na gorszym kontrolerze w chorej cenie, dużo gorszy jakościowo zasilacz.

 

Co tu miała wnieść Twoja propozycja, że nie masz pojęcia co komu proponujesz, że wyskoczyłeś z dużo mniej wydajnym i opłacalnym zestawem na gorszych podzespołach?

Wyżej kolega ma Ryzen 3600 z RTX 2060S z porządnym zasilaczem, RAM z lepszym potencjałem OC, już nie wspomnę że nie doliczyłeś systemu.

 

Ktoś kto wstawia link do marketowego gotowca nie zna się na komputerach, a tym bardziej na OC, wiec proponowanie tu 9600KF z niewystarczającym chłodzeniem i niezbyt sensownym MOBO w tej cenie to szczyt niekompetencji.

 

Daruj sobie porady w tym dziale, następnym razem taryfy ulgowej nie będzie.

Link to post
Share on other sites
GTX 1660S w cenie GTX 1660TI? słabe MOBO pod OC, Fera do 9600KF? SSD na gorszym kontrolerze w chorej cenie, dużo gorszy jakościowo zasilacz. Co tu miała wnieść Twoja propozycja, że nie masz pojęcia co komu proponujesz, że wyskoczyłeś z dużo mniej wydajnym i opłacalnym zestawem na gorszych podzespołach? Wyżej kolega ma Ryzen 3600 z RTX 2060S z porządnym zasilaczem, RAM z lepszym potencjałem OC, już nie wspomnę że nie doliczyłeś systemu. Ktoś kto wstawia link do marketowego gotowca nie zna się na komputerach, a tym bardziej na OC, wiec proponowanie tu 9600KF z niewystarczającym chłodzeniem i niezbyt sensownym MOBO w tej cenie to szczyt niekompetencji. Daruj sobie porady w tym dziale, następnym razem taryfy ulgowej nie będzie.

Człowieku ja tu nie napisałem nigdzie że kompa jakiego złożyłem jest super wydajny ale napewno da się na nim normalnie grać i pracować. A całe to wasze zakichane i zasrane OC mam głęboko w du**e jak i pewnie kolega który chciałby kupić gotowca za takie pieniądze. I nie spinaj się bo już popełniłeś falstart. Pozdro

A co do dysku nie miałeś więc nie gadaj a co do systemu to wiesz co o tym sądzę :D  jak i większość normalnych posiadaczy komputerów jak moderatorzy :D

Kup w Xkom lub Komputronik to Ci porządnie zapakują i przyjdzie w jednym kawałku.

No i dolicz koszt systemu jak nie potrafisz albo nie masz kolegi jak to zrobić Dobrze ^^

Edytowane przez majster klepka
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw z linku najgorszy nie jest ale możesz złożyć dużo ciekawszy sprzęt na np. Ryzen 5 3600X i chyba jeszcze zostało by trochę kasy. Ostatnio taki składałem znajomemu i wyszło coś koło 4200 zł. 

 

Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 3600X

Płyta MSI B450 TOMAHAWK MAX

HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16

Karta graficzna NVIDIA Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB GDDR6

Dysk SSD Silicon Power 256GB M.2 PCIe NVMe A80

Dysk HDD Seagate BarraCuda 1TB 7200obr. 64MB

Zasilacz do komputera Thermaltake Toughpower 650W 80 Plus Gold

Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Nagrywarka DVD Hitachi LG GH24NSD5 SATA czarny OEM

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Człowieku ja tu nie napisałem nigdzie że kompa jakiego złożyłem jest super wydajny ale napewno da się na nim normalnie grać i pracować.

 

Oczywiście, Ty tylko zalinkowałeś do bezsensownej propozycji z nieopłacalnymi podzespołami o znacznie niższej wydajności, nie wspominając już o braku argumentacji.

 

 

A całe to wasze zakichane i zasrane OC mam głęboko w du**e jak i pewnie kolega który chciałby kupić gotowca za takie pieniądz

 

Dlatego w Twoim chorym mniemaniu ktoś ma dopłacać 300zł do procesora z odblokowanym mnożnikiem względem chociażby i5 9400F, do znacznie droższej płyty na Z390, do chłodzenia z RGB, widziałeś by zainteresowany pisał gdziekolwiek że ma być RGB?

 

 

A co do dysku nie miałeś więc nie gadaj

W odróżnieniu od Ciebie wiem co jest opłacalne w danej kwocie, a proponowanie tu M9PeGN 512GB za 340zł to żart. Za 300zł mamy szybsze dyski na Phison E12 - Silicon Power P34A80 512GB, nawet SX8200 Pro 512GB jest poniżej 300zł.

 

a co do systemu to wiesz co o tym sądzę   jak i większość normalnych posiadaczy komputerów jak moderatorzy

 

Niewiele mnie to interesuje, tym bardziej że Twoje zdanie jest bez znaczenia bo nie Ty masz wydać te pieniądze, a na tym forum nikt nie toleruje piractwa/lewych kluczy z serwisów.

 

nie spinaj się bo już popełniłeś falstart

 

Popełniłeś go Ty pisząc do mnie takie bzdety na pw

 

I mam w poważaniu twoją taryf ę ulgową. Bo ja chłopakowi nie wciskam zasilacza za 350 nie wiadomo do czego. A za usyskaną kasę spoko może dołożyć do RTX 2060, Ale całe porównanie tyczyło się tego zestawu jaki sam zaproponował więc...

Zainteresowany w zaproponowanym zestawie ma RTX 2050 Super z dobrym chłodzeniem...

 

Skoro tak to sobie odpoczniesz, nie pamiętam kiedy ktoś dostał ostrzeżenie, ale Ty tym co tu pokazałeś nie dajesz sobie wyboru.

Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 3600X

Płyta MSI B450 TOMAHAWK MAX

HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16

Karta graficzna NVIDIA Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB GDDR6

Dysk SSD Silicon Power 256GB M.2 PCIe NVMe A80

Dysk HDD Seagate BarraCuda 1TB 7200obr. 64MB

Zasilacz do komputera Thermaltake Toughpower 650W 80 Plus Gold

Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Nagrywarka DVD Hitachi LG GH24NSD5 SATA czarny OEM

 

Zbędna dopłata do 3600X, kompletnie nieopłacalny model zasilacza na tle lepszego jakościowo Seasonica Focus Gold, nie wiem kto korzysta z napędu w 2019 roku, SSD o takiej pojemności to niewiele. 

 

Nic lepszego niż to co ma wyżej w tej kwocie z nowych podzespołów nie dostanie, więc nie wiem po co te nietrafne propozycje na siłę. 

Zresztą zainteresowany pisał już do mnie wiadomość. 

Link to post
Share on other sites

@3ndurek

Kompletnie nie opłacalny to ty jesteś człowieku. Jak ktoś sobie zakłada limit finansowy 4000 zł to się go staram trzymać +/- i składam możliwie najlepszy sprzęt w danym budżecie i z tego co oferuje mi zaufany sklep. Nie mam zamiaru dla kilku złotych ściągać części z całej Polski a potem jak któraś nie działa bujać się z przesyłkami i czekać łaskawie na wymiany. Napędu, używa prawdopodobnie osoba, która ma sporo gier na płytach i więcej oleju w głowie od ciebie, przy ogólnej cenie całego zestawu napęd to śmieszny koszt a czasem się przydaje. SSD trochę mały fakt ale i budżet ograniczony, na system starczy później zawsze można dołożyć kolejny SSD. Co do CPU to osobisty wybór zamawiającego i muszę uwzględnić jego preferencje, nawet jeśli mi się to nie podoba. I tak w trakcie montażu natrafiłem na niespodzianki, pierwsza płyta główna Gigabyte(Gigabyte B450 AORUS ELITE) okazała się być niekompatybilna z grafiką(nie chciała wstawać za każdym razem) a pierwszy ram G.Skill(G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16) też nie do końca zgrywał się z płytą i powodował że płyta gubiła ustawienia profilu X.M.P. Podmiana podzespołów od ręki w sklepie na to co w specyfikacji wyżej i wszystko ruszyło od razu. Zestaw pracuje cicho i stabilnie. Proponowałem znajomemu zakup lepszego chłodzenia ale to dopiero w przyszłym miesiącu jak coś. Na razie musi wystarczyć to co ma teraz a jest całkiem nie źle, fabryczny wiatrak daje radę.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

 

 

Kompletnie nie opłacalny to ty jesteś człowieku

Pierwsze zdanie i już byk, nieopłacalny piszemy razem.

 

 

 

Jak ktoś sobie zakłada limit finansowy 4000 zł to się go staram trzymać +/- i składam możliwie najlepszy sprzęt w danym budżecie

Przeczytałeś w ogóle ten temat, zajrzałeś ile kosztuje ten gotowiec z pierwszego posta? gdzie Ta twoja propozycja jest opłacalna, 3600X z GTX 1660TI w kwocie 4200zł w zestawie do gier? przesadzony PSU nie wart tej ceny bo taniej są lepsze elektrycznie jednostki? to samo z pamięcią RAM - taniej mamy Crucial Balistix Sport LT z lepszym potencjałem OC.

 

 

 

Nie mam zamiaru dla kilku złotych ściągać części z całej Polski a potem jak któraś nie działa bujać się z przesyłkami i czekać łaskawie na wymiany.

Tu nikt nikomu nie każe ściągać podzespołów z całej Polski, zainteresowany ma podany zestaw na tacy i tam nie ma trudno dostępnych podzespołów.

80zł oszczędności na RAM to nie jest kilka zł, to samo gdy taniej mamy lepszy elektrycznie zasilacz z 10 letnią gwarancją, lepszą kulturą pracy (trybem półpasywnym) i w pełni modularnym okablowaniem.

 

 

 

Napędu, używa prawdopodobnie osoba, która ma sporo gier na płytach i więcej oleju w głowie od ciebie, przy ogólnej cenie całego zestawu napęd to śmieszny koszt a czasem się przydaje.

Sprawdziłbyś co ile kosztuje zamiast urządzać sobie tego typu wycieczki. Tu nikt nie napisał, że w zestawie ma być uwzględniony napęd więc argument z tyłka.

 

 

 

. Co do CPU to osobisty wybór zamawiającego i muszę uwzględnić jego preferencje, nawet jeśli mi się to nie podoba

Nie gdy trzeba dopłacać do tego na tyle że tracimy na ogólnej wydajności konfigu.

 

 

 

Zestaw pracuje cicho i stabilnie.
 

 

 

Proponowałem znajomemu zakup lepszego chłodzenia
 

 

 

fabryczny wiatrak daje radę

:roll:.

Link to post
Share on other sites
Jak ktoś sobie zakłada limit finansowy 4000 zł to się go staram trzymać +/- i składam możliwie najlepszy sprzęt w danym budżecie i z tego co oferuje mi zaufany sklep.
Haha równocześnie patrząc na twój zestaw i to zdanie padłem ze śmiechu

 

Nie zauważyłeś że z każdą kolejną wypowiedzią pokazujesz jak bardzo się nie znasz i jak bardzo nieudolnie bez sensownych argumentów bronisz tego zestawu, także radze nie udzielać się w tematach o których nie masz zielonego pojęcia, bo nie potrzebnie spamisz nic nie wynoszącymi postami

 

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dobrze popełniłem błąd w pisowni słowa nieopłacalny to pewnie przez wkurw, który mnie łapie jak czytam mądrości co niektórych. Żeby była jasność niczego nie zamierzam bronić, precyzuje żeby ktoś sobie nie pomyślał. Kiedy zamawiałem części do zestawu, który udostępniłem tu poglądowo ceny nie były tak korzystne jak są teraz. Nowe zasilacze Seasonic z serii GM, GC i GX były znacznie droższe niż TT a stare sprawdzone Focusy były już niedostępne w tym sklepie i to pewnie zaważyło, że TT wylądował w konfiguracji a nie SS. To samo z kartami graficznymi RTX 2060 i Super były drogie nic poniżej 1900 zł nie było. Zrozumcie ludzie że nie zawsze sklep ma wszystko co Was interesuje i w cenach, które będą Wam pasować. Składając komuś zestaw nie można sobie pozwolić na luksus zamawiania z kilku sklepów jednocześnie i szukania gdzie najtaniej. Liczył się czas to zamówienie poszło z jednego sklepu, który miał wszystkie podzespoły od ręki. Dużo sklepów internetowych handluje towarem, którego jak się okazuje nie ma na stanie, podzespoły są tam tanie ale trzeba czekać dodatkowo kilka dni. Jeśli coś pójdzie nie tak, któryś z podzespołów okaże się niesprawny, uszkodzony lub niekompatybilny z innymi, wtedy uruchomienie zestawu zajmie Wam nie dni ale tygodnie. W takiej sytuacji klient będzie się niecierpliwił i może już nie skorzystać z Waszych usług nawet jeśli sytuacja nie wynikła z Waszej winy. CPU to wybór klienta mimo moich obiekcji(tłumaczyłem nic na siłę), komputer ma być nie tylko do gier. Pamięci to również wynik zbiegu okoliczności, to samo z płytą, zostały podmienione w salonie na inne dostępne od ręki tu też liczył się czas a nie jakieś OC, opisałem całą sytuację, tylko że tego nikt już nie czytał i do czegoś trzeba było się przyczepić, a jak że. Zaoszczędzę 80 zł na pamięci minus dostawa na inny podzespół wydam więcej bo akurat w tym sklepie jest droższy i sumie wyjdzie na to samo, gdybym zamówił i odebrał części w zaprzyjaźnionym salonie, normalnie interes życia. Odbierając części w salonie jak coś będzie nie halo nie będę się musiał bujać z przesyłkami, przepychać ze sklepem i tracił niepotrzebnie czas. Komputer miał być koniecznie do 4 tyś to jest, sytuacja wymusiła drobne zmiany zdarza się. Gdybym dla siebie montował taki zestaw to konfiguracja byłaby jeszcze inna i pewnie uwzględniała rzeczy o których mówicie ale nie zawsze można sobie na to pozwolić. Oczywiście każdy może sobie zamówić części gdzie mu się to tylko podoba nawet z 20 sklepów jednocześnie a co tam, nie ma problemu Ja to wszystko poskładam, uruchomię. Jednak wszystkie ewentualne problemy wynikające ze sprzętu taki klient bierze wtedy na siebie i wole sam zamawiać podzespoły, bo wtedy mam pewność że nikt nic nie majstrował, nic nikomu nie upadło itp. Jak komuś coś jeszcze nie pasuje to jego problem opinie mistrzów, którzy w swoim życiu złożyli co najwyżej zestaw dla siebie, mamusi i może kolegi z klatki mnie za bardzo nie interesują. Zrealizujcie przetarg dla instytucji na kila tyś. zestawów w krótkim czasie to pogadamy. Sorry za literówki itp. błędy językowe. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...