Skocz do zawartości

Który procesor na dłużej?


Recommended Posts

Zaryzykowałbym że żaden, bo AMD zmienia się co generacje :)

 

A na poważnie szarpnąłbym sie na 3700X i nie bił się z myślami :)

 

A już zupełnie poważnie to jednak gry procentowo ważniejsze i wziąłbym 3600.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

mhm wiesz co ...

ciężko powiedzieć  co oznacza procesor na dłużej do gier ..

wiesz czemu ??

Bo nie będzie ci się opłacało wymienić np ryzena z serii 3000 np  na  4700 bo to większa strata niż zysk a zysk wydajnościowy nie będzie za duży .... a koszty zamiany to inna bajka ..

weź sb 3700 i będziesz miał spokój albo 3600 nie pchaj się w serie 2000 jeżeli ceny są zbliżone ...

bo am4 będzie jeszcze miało jedną serię i koniec ze wsparciem(produkcją ) ..

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za sugestie weznę 3600 a jeszcze jedno jakby był w dobrej cenie I5 9600k to czy nie byłby dobrym wyborem

Co by nie mówić to jednak i5 jest nadal bardzo sensownym wyborem w tym segmencie, szczególnie jeśli nie będziesz używał zintegrowanej karty graficznej (co jest oczywiste jeśli bierzesz Ryzeny) bo w tedy mozesz wziąć i5 9600KF, czyli wersję tej i5 z odblokowanym mnożnikiem ale bez zintegrowanej grafiki i cena tej i5 jest już bardzo zbliżona do ceny Ryzena 5 3600 

https://www.komputronik.pl/product/555027/intel-core-i5-9600k.html

https://www.komputronik.pl/product/593419/intel-core-i5-9600kf.html

Link to post
Share on other sites

Co by nie mówić to jednak i5 jest nadal bardzo sensownym wyborem w tym segmencie, szczególnie jeśli nie będziesz używał zintegrowanej karty graficznej (co jest oczywiste jeśli bierzesz Ryzeny) bo w tedy mozesz wziąć i5 9600KF, czyli wersję tej i5 z odblokowanym mnożnikiem ale bez zintegrowanej grafiki i cena tej i5 jest już bardzo zbliżona do ceny Ryzena 5 3600 

https://www.komputronik.pl/product/555027/intel-core-i5-9600k.html

https://www.komputronik.pl/product/593419/intel-core-i5-9600kf.html

 

niby tak ale w testach (jeśli wierzyć internetom) to Ryzen 3600 zostawia dużo w tyle i5 9600k ;) no chyba że patrzymy tylko na cenę a nie możliwości to spoko :)

Link to post
Share on other sites

Szybciej to ty się zestarzejesz od tego procesora.Wielu z was już po premierze skreślało procesor,następny powielacz.

Trzeba mieć niewielką wiedzę żeby ten procek polecać, po pierwsze martwa podstawka, po drugie 3600x jest lepszym rozwiązaniem a po trzecie jak wyjdą nowe konsole to sześć gołych rdzeni szybko się zestarzeje. 

Link to post
Share on other sites

Jakkolwiek jestem wielkim fanem całej rodziny Ryzen (i tego, co spowodowały na rynku desktop) to tutaj trzeba przyznać rację koledze @były69.

 

Zobacz, że pomimo tego iż 6/8 rdzeni w desktopach mamy od prawie 3 lat, to gier w pełni / znacznym stopniu wykorzystujących ich możliwości nie wyszło jakoś dużo. Co więcej - znane serie (patrz Far Cry, CoD itp) dalej spokojnie działają dosyć przyzwoicie na 4R prockach więc ja bym 6R/6W tak szybko nie przekreślał.

 

Podstawka jest martwa, ale 9gen i7/i9 spokojnie wystarczą przynajmniej na tak długo, jak miało to miejsce z Sandy Bridge (moje zdanie).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Rebel moje zdanie 3700x jest prockiem bardziej przyszłościowym. Z biegiem czasu i łataniem kolejnych dziur przez Intela, wydajność w grach (szczególnie tych nowych) będzie +/- na podobnym poziomie. Znaczącą wadą jest szybki spadek wartości procków, co widać na przykładzie ceny 2700x ! Moim zdaniem 9600k i 9700k nie starczą na tak długo jak Sandy Bridge (skonfrontujemy to za 2 - 3 lata)

Link to post
Share on other sites

Też tak myślę, bo gdy SB wchodził na Rynek to AMD było już z tyłu i nie miało w planach bezpośredniej odpowiedzi, a Bulldozer wiemy jak był pozycjonowany.

 

Sam siedzę na 3700x, ale do gier R5 3600 spokojnie wystarczy na 3-4 lata.

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał Ryzen-a 7 2700x 

1) 8 a nie 6 rdzeni 
2) 16 a nie 12 wątków
3) Większe taktowanie boost

Do tego tańszy i podejrzewam że można wyrwać ciekawe sztuki okazyjnie na allegro...

Co do motywów mojej decyzji ( postawienie na multi-threating ) to wszystko zmierza do tego że bazowe taktowanie CPU zostało już i tak zbytnio podbite przez Intela i w momencie kiedy developerzy ogarnęli temat że więcej z rdzynia* już nie wykrzeszą to pomału dochodzą do przekonania że lepiej podzielić zadania obliczeniowe na parę rdzeniów ( jeżeli są one dostępne ) niż katowanie 2-ch max 4-ech niewyobrażalną ilością obliczeń. Wiąże się to również z optymalizacją pod kątem gospodarki i odprowadzania ciepła z układu CPU. Jeżeli masz 4-6 rdzeni np. i katujesz 2 na 4.9 czy 5 coś - nie wiem ile tam intel teraz ma... To całe CPU grzeje sie do maxymalnej temperatury chociaż tak naprawdę tylko 2 rdzenie obłożone są do limitu obliczeniami a reszta pracuje na 40-60% czyli w zasadzie bezczynnie przy założonym zadaniu. Wiec chyba lepiej rozłożyć zadanie ( przy założeniu - / 4 rdzenie / 4 wątki )

NIE [ 0-100-100-0 ] a [ 50-50-50-50 ] przy utrzymaniu niskiego taktowania a tym samym NORMALNYCH temperatur. Xd

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...