Skocz do zawartości

Głośniki do TV później do PC


Recommended Posts

Witam Was i proszę o poradę.
 
Obecnie w PC posiadam głośniki Logitech Z Cinema 2.1, ogólnie są w porządku. Jednak jedna z kolumn zaczyna trzeszczeć, zwłaszcza gdy gra cicho, jakby coś było luźne w środku. Próbowałem od Logitech uzyskać instrukcję jak te głośniki są składane aby je rozebrać, jednak bezskutecznie. Nie chcę rozbierać na siłę aby nie zniszczyć całkowicie głośnika.
 
Dlatego postanowiłem że kupię nowe głośniki, jednak do momentu aż te z PC nie będą na tyle uciążliwe że nie da się słuchać, posłużą jako rozszerzenie dźwięku w telewizorze.
 
Upatrzyłem sobie zestaw 2.1 Edifier S350DB. W wielu miejscach zestawy tej firmy są chwalone, dlatego wybrałem go jako bazę. Posiada złącze optyczne więc nie będzie problemu z podpięciem do TV.  Jednak może w tej kwocie albo taniej można kupić jakąś lepszą alternatywę.

 

Na pewno odpada kwestia używany/nowy amplituner + głośniki. Nie zmieszczę tego później przy komputerze. Zaś w dalszej perspektywie chcę kupić kino domowe.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Upatrzyłem sobie zestaw 2.1 Edifier S350DB. W wielu miejscach zestawy tej firmy są chwalone, dlatego wybrałem go jako bazę. Posiada złącze optyczne więc nie będzie problemu z podpięciem do TV.  Jednak może w tej kwocie albo taniej można kupić jakąś lepszą alternatywę.
 

 

Pierwsze co przyszły mi do głowy to Edifier. Jeśli masz budżet pozwalający na taki zakup - brałbym w ciemno. Już nawet te tańsze modele grają bardzo dobrze. Kumpel posiada te: https://www.x-kom.pl/p/310154-glosniki-komputerowe-edifier-20-r1700-bluetooth.html

A od tego producenta ja mam słuchawki swoje. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym proponował Edifier r2600, grają świetnie. Dobra scena, separacja i do tego potrafią "zaskoczyć" basem :) Miałem okazję ich posłuchać i... opad szczęki gwarantowany, naprawdę grają świetnie jak za tą cenę :)

https://www.ceneo.pl/19268887

 

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

Edytowane przez korki45
Link to post
Share on other sites

S350DB mogę szczerze polecić, naprawdę warte swojej ceny. Aktualnie mam podłączone pod TV przez optyka i sprawują się świetnie jako kino domowe - mają fajną przestrzeń i potrafią łupnąć, ale i bardzo dobrze radzą sobie z muzyką - subwoofer gra miękko, nie zamula i nie wybija się ponad resztę pasma, satelitki również przyjemnie grają, nie męczą uszu przy dłuższym słuchaniu. No i tak mi się spodobały, że planuję dokupić drugie do PC...

Link to post
Share on other sites

Widzę że raczej chwalicie głośniki Edifier. Chyba finalnie zdecyduję się na zestaw , który podałem w 1 poście. CZekam teraz na black friday, może gdzieś uda się go dostać nieco taniej, bo teraz ceny wszędzie wyrównane i praktycznie na poziomie sugerowanej przez producenta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...