Skocz do zawartości

Brak "piknięcia" na starcie .


Recommended Posts

Witam

 

Wiem ze to trochę dziwny problem i czy warto tym sobie zaprzątać głowę  ale dopiero teraz zauważyłem brak "piknięcia" kompa przy starcie,komputer składałem jakiś  miesiąc temu i wsio działa ok,no może 1 czy 2 razy było dłuższe ładowanie windowsa ale tak to nic dziwnego się nie działo.Czy jest powód do niepokoju czy tylko ja się niepotrzebnie nakręcam :(.

 

1.i7-9700k

2.MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON

3.G.SKILL 16GB 3200MHz Trident Z RGB CL16 (2x8GB)

4.be quiet! Straight Power 11 750W 80 Plus Gold

Link to post
Share on other sites

Pewnie chodzi Ci o buzzer. To już jest echo przeszłości, które zastąpione zostało w większości płyt głównych Debug LED'ami. Właśnie coś takiego posiada Twoja płyta główna i na tej podstawie jesteś w stanie sprawdzić, co przy rozruchu PC'ta nie gra :) Jest to uproszczone i bardziej przejrzyste niż zapamiętywania w jakiej częstotliwości i długości sygnału dźwięku wydał z siebie Buzzer :D

 

http://i.imgur.com/0vyDSDx.jpg

 

Oczywiście, buzzer'a nadal można podpinać pod płyty główne, ale nie dodają już go praktycznie do zestawu i trzeba kupować osobno. Buzzer ma chyba więcej sygnałów informujących, ale mogę się mylić.

 

/Edit

 

Z ciekawostek, niektóre płyty główne mogą mieć wbudowany głośniczek/buzzer. Ja np. w firmowym desktopie Della mam coś takiego, jest to creppy bo jak odłącze słuchawki to dźwięk ze Spotify'a wydostaje się ze środka pudła xD

Edytowane przez KamellotK1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

niektóre płyty główne mogą mieć wbudowany głośniczek/buzzer. Ja np. w firmowym desktopie Della mam coś takiego

W zdecydowanej większości Optiplexów z którymi miałem do czynienia był wbudowany głośnik. Jest to fajne bo nie trzeba podpinać głośników czy słuchawek żeby mieć jakikolwiek dźwięk, bardziej jak głośniczek z laptopa niż buzzer.

 

 

Pikniecie zależy od mobo, dokładniej od biosa

Dokładnie tak jest, przeważnie nawet jeśli dźwięk przy włączaniu jest to można go wyłączyć z poziomu biosa.

 

 

komputer składałem jakiś miesiąc temu i wsio działa ok,no może 1 czy 2 razy było dłuższe ładowanie windowsa

Nie ma się czym martwić, pewnie system instalował jakieś aktualizacje i to przez to.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...