Skocz do zawartości

Zestaw do analizy danych/programowania do 7000 zl (pc + dwa monitory)


Recommended Posts

  • Cześć

Nie jestem specem od komputerów, ale potrzebuję komputera do zastosowań, jak poniżej. Wstępnie myślałem nad AMD Ryzen 7 3700X AM4 i grafika Radeon RX 580. Czy możecie coś doradzić w tej kwestii.

  • Zastosowanie komputera : głównie analiza danych, programowanie i od czasu do czasu gry

  • Maksymalna kwota : 7000 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : w najblizszym czasie - max 7 dni

Których części potrzebuję : pc + dwa monitory 

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : interesuje mnie rozdzielczosc  full hd

Specjalne wymagania : procesor AMD Ryzen 7 3700X AM4 i grafika od AMD, w miarę cichy z klasyczna obudowa

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) 

Własna propozycja zestawu 

Inne :

Link to post
Share on other sites

Planowałem monitory 24FHD, choć i 27" brzmi dobrze - na większe chyba się nie zdecyduję.

 

 

 

Jakie tu będą gry? RX 580 nawet pod FHD 60Hz pod nowe gry tak nie bardzo

 

Jestem otwarty na propozycje i nie upieram się przy RX 580. Jeśli wyrobię się w budżecie to lepsza karta jak najbardziej, a z proponowanego linku widzę, że da radę. 

Edytowane przez Herbi77
Link to post
Share on other sites

Może w ten sposób, jedno szkło FHD 144Hz na VA/IPS pod gry, drugi monitor 27"32 WQHD na Va pod programowanie? czy musi jednak musza być takie same?

 

144Hz 24" na VA dostaniesz za 600-700zł, 27-32"+ WQHD na VA/IPS za 1300-1400zł, w zasadzie to i można wyrobić się z RTX 2060 o ile grasz w coś bardziej wymagającego niż CS GO czy WOT.

Link to post
Share on other sites

Myślałem o dwóch monitorach tej samej wielkości - jestem przyzwyczajony do pracy w ten sposób.

Konkretnie o 24'' HP EliteDisplay E243i FullHD IPS LED, bo te znam, ale jeśli jest lepsza opcja finansowa to chętnie rozważę.

Edytowane przez Herbi77
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej to co masz wyżej w linku, ewentualnie dopłacasz do RTX 2060, jeśli będzie coś więcej ogrywane niż CS GO/WOT.

 

Co do tych modeli HP jak na 16:10 cenowo wygląda ok, kwestia samej matrycy czy chociaż jest na poziomie Della U2415/U2419. Dobrze by było porównać więcej modeli bo to jednak będziesz spędzał mnóstwo czasu przed tym szkłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...