Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuję rutera, który umieszczę na poddaszu. Nie ma potrzeby, by miał wifi (chyba, że nie wpływa to na budżet), ale musi mieć gigabitowe porty LAN, gdyż zamierzam podłączyć do niego przynajmniej 2 komputery po kablu. Od rutera odprowadzę dodatkowo piętro niżej acces point zasilany przez złącze etherentowe (POE), który musi działać jednocześnie w standardzie wifi AC oraz N. Acces point będzie dawał sygnał na całe piętro tj. kilka pokoi i będzie umieszczony w centrum domu. Jeśli przebije się sygnałem na parter – super. Jeśli sygnału nie wystarczy, to założę w przyszłości piętro niżej drugi acces point, by pokrył parter. Będzie on musiał komunikować się radiowo z tym na 1 piętrze. Prawdopodobnie będzie jeszcze jeden AP, by sieć sięgała także na podwórko (ale to przyszłość).
Na razie skupmy się na ruterze i solidnym AP na 1 piętrze.
Docelowo punkty dostępowe w domu będą odsługiwać dużą ilość czujników, które podłączę do sieci wifi (Smarthome), telewizor (standard N) oraz urządzenia przenośne (standard AC oraz N). Złącze USB w ruterze będzie istotnym atutem, ale zdaję sobie sprawę z transferów dysków przyłączonych przez USB, więc to tylko atut.

Co polecilibyście? Podobno Mikrotik produkuje fajne rzeczy.
Po wstępnym rozeznaniu moje typy to:
https://www.morele.n...960pgs-1689214/
https://www.morele.n...eap225-1057719/
Budżet. Planowałem do 400zł za 2 urządzenia, a jak widać wynalazłem 2 za sumaryczne 600zł. Generalnie czym taniej tym lepiej, ale najważniejsza jest funkcjonalność ;)

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...