Skocz do zawartości

Mate 20 Pro - problem chyba bluetooth


Recommended Posts

Witam.

Od wczoraj walczę bez skutku z problemem raczej z telefonem lub aplikacją.

Wstępne info wygląda tak - telefon Huawei Mate 20 Pro z aktualnym oprogramowaniem plus aplikacja ze sklepu google - BEPHOS - do sterowania oświetleniem led.

Problem jest taki - podłączyłem paski światłowodowe (rgb), po ich podłączeniu ich standardowy kolor to jasny niebieski,a resztę kolorów można ustawić w aplikacji i tu pojawia się problem, bo coś nie działa.

W telefonie uruchamiamy tylko bluetooth do połączenia ze światłami i ustawiamy sobie w aplikacji nazwę użytkownika, hasło i niby teoretycznie kolory. Po czym zapisujemy np kolor który ma być przy uruchomieniu i tyle.

Na początku nie mogłem nawet znaleźć ledów w aplikacji.

Po dłuższym grzebaniu chcę zmianieć kolor - on jednak nie reaguje i jest stały jasny niebieski.

Wielokrotne wgrywanie i wywalanie aplikacji - nic.

Włączenie i wyłączenie bluetootha i telefonu - nic.

Pojechałem do kumpla, który ma starego xiaomi - działa wszystko jak złoto.

Ustawiłem u niego w aplikacji - połącz z ledami - wybrałem kolor (śmigały wszystkie), zapisałem kolor uruchomienia i gitara.

Wróciłem do domu - mój telefon dalej lipa ta sama.

Zresetowałem totalnie telefon do fabrycznych i lekka poprawa - udało mi się na czystym fonie przez kilka sekund pozmieniać kolorki i nagle przestały odpowiadać.

Wielokrotne wyłączanie bluetootha i aplikacji (łącznie z zabijaniem jej w tle) i znowu kilka razy na kilka sekund działało, ale gdy tylko chciałem zapisać kolor to aplikacja twierdzi, że nie ma łącznośći z ledami i mam sprawdzić czy są wogóle włączone lub czy są w zasięgu......a obok sie świecą.

Jak widać oświetlenie działa, ale ma problem chyba z moim fonem.

PS wcześniej miałem telefon 24h podłączony do zegarka Garmin i nie było problemów.

Oczywiście brałem to pod uwagę i dlatego zresetowałem totalnie telefon już bez podłączenia zegarka, bo myślałem że się gryzą, ale jak widać to nie było to i nadal nie mam pojęcia o co chodzi.

 

Link to post
Share on other sites

Najprostszym rozwiązaniem jest wgranie aplikacji na inny telefon i sprawdzenie jak współpracuje ze sterownikiem oświetlenia. Usterka nie koniecznie musi tkwić w Twoim telefonie, po prostu apka nie jest zgodna z telefonami tego producenta i na razie nic nie poradzisz. Problem można zgłosić twórcom aplikacji, może spróbują to naprawić i za jakiś czas wypuszczą aktualizację.  

Link to post
Share on other sites

No przecież napisałem, że na biednym i starym telefonie xiaomi kumpla wszytko działa.

Jeszcze jest możliwość że to ogólnie telefony Huawei i dlatego sprawdzę na jakimś kumplowym P10 lite.


Problem się rozwiązał - telefon dostał jakąś aktualizację systemową i okazało się, że bluetooth działa bez problemów z oświetleniem.

Edytowane przez kamyk155
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...