Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Mapa sieci światłowodowej

mapa sieci światłowód

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 zbiku90

zbiku90
  • Pasjonat

• 855 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 14:08

Witam

Potrzebuję wykonać mapę sieci światłowodowej lokalnego ISP. Konkretnie ponanosić na podkładzie mapowym wszystkie punkty węzłowe, przełącznice, mufy itd oraz połączenia kablowe pomiędzy nimi. Nigdy takiego czegoś nie robiłem więc szukam porady odnośnie wykorzystanego softu i ogólnie sposobu wykonania. Ogarniam podstawy QGIS i wydaje mi się że będzie to najlepsze rozwiązanie, w dodatku bezpłatne. Czy ktoś z forumowiczów wykonywał kiedyś coś takiego? Znacie jakieś wtyczki do QGIS wspomagające inwentaryzację sieci? Za wszystkie porady będę ogromnie wdzięczny bo w tej chwili nie wiem za bardzo od czego zacząć

• 0

i7 2600K @ 4,7GHz 1,35V ** MSI P67A-C45 (B3) ** Crucial Ballistix 16GB DDR3 1866Mhz CL10 ** Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB ** Seasonic G-550 ** SSD SP S55 120GB + HDD 2 x 500GB ** Cooler Master HAF 912 Plus ** Zalman CNPS10x Performa ** Samsung S23C650

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mapa, sieci, światłowód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych