Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Poszukiwany dobry thriller horror - PILNE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31793 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 23:58

Hej Wam, poszukuję dobrej, mrocznej, strasznej gierki na weekend gdzie czasem coś wyskoczy a i czasem same efekty dźwiękowe przyprawią o gęsią skórkę. Tylko nic nudnego, coś gdzieś też się coś zabija i strzela ale i też żeby nie było totalnej rozpierduchy na monitorze przy strzelaniu do hordy zombie. 

Kompletnie wypadłem z obiegu a coś na sobotę muszę mieć. Obojętnie jaka platforma. 

Ostatnio co przypadło mi do gustu, to chyba seria FEAR. Kiedy to było ..... matko ....

• 0

#2 Succubus

Succubus
  • }:->

• 267 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 08 listopad 2019 - 00:42

RDR2 - na PC działa, że horror :pajac:

Polecę Ci coś starszego,

oraz kontynuację:

Nie wiem, czy przypadnie Ci do gustu, ale dla mnie rewelka :evil: 

Polecić Ci mogę też Agony Unrated - ale to już dla prawdziwych koneserów ;)

• 2

#3 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

• 11994 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 01:36

Alien Isolation?

Dead Space?

Anal Wake?

Resident Evil 7?

Outlast? 

oldschoolowo System Shock 2?

Łobcego polecam wybitnie - mi podpasił ;)

• 1
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

#4 Succubus

Succubus
  • }:->

• 267 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 08 listopad 2019 - 01:42

Anal Wake?

Hehe :rotfl:

• 1

#5 Vemorion

Vemorion
  • Zapaleniec

• 1289 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 05:31

jeśli nie grałeś w Resident Evil 7 to koniecznie sprawdź, ewentualnie Resident 2, w sumie Resident 4 też jest mocny

przeszedłem Feara 1 i gra ma fajny klimacik, 90% gry to chodzenie po ciemnych biurowcach, strasznych momentów w grze jest kilka

pierwsze odsłony Metro są fajną opcją oraz Silent Hill Homecoming

zakładam, że grałeś w takie hity jak The Last of Us oraz Until Dawn

niektórzy polecają jeszcze Call of Cthulhu i Daymare 1998

Użytkownik Vemorion edytował ten post 08 listopad 2019 - 05:39

• 1

#6 sznib

sznib
  • buzujolidrinker

• 831 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 07:15

Call of Cthulhu polecam. Ale tą starszą, Dark corners of the Earth.

https://www.gry-onli...the-earth/z1287

• 1

i7 3770@4.3Ghz*Asrock Z77 Pro4*16GB Adata XPG*MSI GTX1070 Aero ITX*Toshiba Q Pro 256GB, Seagate Iron Wolf 3TB*BeQuiet Straight Power 10 500W*Antec Solo*Nec EA273 WMI*Logitech K270*Logitech G900

#7 worm

worm
  • π

• 10850 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 08:01

Amnesia to wyjątkowa pozycja, warta ogrania. Polecam również Layers of Fear dobry polski produkt :)

• 1

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#8 zbiku90

zbiku90
  • Pasjonat

• 855 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 08:25

Jeśli zestarzała grafika i lekko drewniane sterowanie Ci nie przeszkadza to Silent Hille 2 i 3 ciężko przebić pod względem klimatu. Z nowszych propozycji to tylko pierwsza Amnesia ma jakiekolwiek porównanie do wymienionych. Dead Space pierwsze dwie części są OK ale już z większym naciskiem na strzelanie i jump scare, takie trochę residenty (z których polecam tylko 4, w 7 i remake 2 jeszcze nie grałem, 5 i 6 to strzelanki dla dzieci) w kosmosie.

EDIT: Zapomniałem o Outlaście! Kolejna obok Amnesii i Silentów gra w której musiałem robić dość częste przerwy żeby opanować nerwy  :)

Użytkownik zbiku90 edytował ten post 08 listopad 2019 - 10:42

• 1

i7 2600K @ 4,7GHz 1,35V ** MSI P67A-C45 (B3) ** Crucial Ballistix 16GB DDR3 1866Mhz CL10 ** Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB ** Seasonic G-550 ** SSD SP S55 120GB + HDD 2 x 500GB ** Cooler Master HAF 912 Plus ** Zalman CNPS10x Performa ** Samsung S23C650

#9 sznib

sznib
  • buzujolidrinker

• 831 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 08:32

w 7 i remake 2 jeszcze nie grałem

To trzeba nadrobić. Duży progres w stosunku do poprzedniczek.

• 2

i7 3770@4.3Ghz*Asrock Z77 Pro4*16GB Adata XPG*MSI GTX1070 Aero ITX*Toshiba Q Pro 256GB, Seagate Iron Wolf 3TB*BeQuiet Straight Power 10 500W*Antec Solo*Nec EA273 WMI*Logitech K270*Logitech G900

#10 Stawskiszef

Stawskiszef
  • Pasjonat

• 949 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 08 listopad 2019 - 09:20

Może penumbra klasycznie jak już jest amnesia ?

• 1

#11 DeXtrous

DeXtrous
  • Gaduła

• 263 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 09:25

SOMA

• 1

#12 kajtek.

kajtek.
  • Autor tematu
  • yyyyyyyy ?

• 31793 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 09:54

Dead Space pierwszą i drugą część grałem. Ten Alien zapowiada dla mnie się dość ciekawie, 

Do Outlast podchodziłem jeszcze na starym sprzęcie. Na bank do tego wrócę ale to za jakiś czas. 

Dobrze, że sid przypomniałeś. 

Resident 7 też całkiem całkiem.

Alan Wake też grałem ale gdzieś w którym momencie się zawiesiłem 

Amnesia jakoś tak do mnie nie przemawia tak jak i starsze tytuły w kiepskiej na dziś oprawie graficznej. 

Zaczniemy od Aliena.

• 0

#13 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

• 11994 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 10:15

Zaczniemy od Aliena.

Pierwsze 20 czy tam 60 minut jest troche nużące - wprowadza w klimat scenerii. Najważniejsze dotrwać do pierwszego 'momentu' potem już jest miód :) 

• 0
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

#14 kajtek.

kajtek.
  • Autor tematu
  • yyyyyyyy ?

• 31793 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 10:28

No oby wciągnęło. Kupiłem kilka gratów do PC po pretekstem "grania".

Jak nie będę grać, to Monika mnie zajedzie żywcem  :rotfl:

• 0

#15 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

• 11994 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 14:42

To tak z innej beczki - Rage 2 wbrew mieszanym recenzjom mi podpasował.

Oklepałem też trochę Hitmana 2 i Metro Exodus - póki co niezłe.

Też właśnie prawie nie gram ostatnio i mi się kisi ta moja 1080 FTW, więc podrzucam rzeczy które takiego gierkosceptyka jakoś wyciągają z poczucia winy ;)

• 0

#16 Vemorion

Vemorion
  • Zapaleniec

• 1289 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 16:54

residenty (z których polecam tylko 4, w 7 i remake 2 jeszcze nie grałem, 5 i 6 to strzelanki dla dzieci) w kosmosie.

myślę, że powinieneś dać szansę Residentowi 5, to naprawdę dobry tytuł który trzyma poziom

przeszedłem 4 i 5 i muszę powiedzieć, że 5 jest bardzo podobna pod względem mechaniki, to jest praktycznie to samo ale z innymi lokacjami i przeciwnikami, z wyjątkiem tego, że 5 jest bardziej widowiskowa ponieważ od czasu do czasu występują potyczki z ogromnymi bossami

nie ma żadnego kosmosu, akcja dzieje się w biednym mieście afryki, później na bagnach i katakumbach oraz w tajnym laboratorium, na końcu ścigasz Weskera na dużym statku

klimat części czwartej jest zachowany, ziomek z piłą jest tak samo straszny, ekwipunek i amunicja są ograniczone

co do części szóstej - tutaj się zgodzę, wprowadzenie możliwości ruchu podczas strzelania sprawia, że to zupełnie inna gra, inna dynamika

• 0

#17 zbiku90

zbiku90
  • Pasjonat

• 855 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 23:33

Grałem w RE 5 ale klimat mi zupełnie nie podpasował, może właśnie przez to że była bardziej widowiskowa a mniej mroczna. Z szóstki najlepiej wspominam co-opa na split screenie, fabuła i gameplay to było już totalne przegięcie nawet względem 5. Jak nadrobię zaległości (co chyba prędko nie nastąpi bo zacząłem 2 kampanie w EU IV) to zabiorę się za 7 i remake 2, poza tym na pewno kiedyś sprawdzę też wersje hd re 0 i re 1. Te pierwsze residenty miały swój urok, który później z czasem się stopniowo zatracił. Kupiłem kiedyś w promocji też re revelations 1 i 2 ale nawet jeszcze nie instalowałem, trzeba kiedyś przetestować.

Co do tematu to przypomniało mi się jeszcze Doki Doki Literature Club, survival horror to nie jest i wstęp się strasznie dłuży ale są momenty że potrafi wprowadzić niepokój ;)

Użytkownik zbiku90 edytował ten post 08 listopad 2019 - 23:38

• 0

i7 2600K @ 4,7GHz 1,35V ** MSI P67A-C45 (B3) ** Crucial Ballistix 16GB DDR3 1866Mhz CL10 ** Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB ** Seasonic G-550 ** SSD SP S55 120GB + HDD 2 x 500GB ** Cooler Master HAF 912 Plus ** Zalman CNPS10x Performa ** Samsung S23C650

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych