Skocz do zawartości

AMD radeon RX 570 i sterownik.


Recommended Posts

Witam. Problem dziwaczny. Stary komp córki WIN7 PROF 64,  i5 3450, 8GB RAM, ASROCK B75 PRO3 i...nowy RX 570 Asus Expedition 4GB. Otóż  bez żadnych problemów instalowałem sterowniki do poprzedniej karty MSI HD 7850 OC. Czy to stare czy najnowsze działały bez najmniejszego problemu. Kupiłem dziecku RX 570 i zaczęły się schody. System zarówno stary jak i świeżo  postawiłem nowy i cyk najnowsze stery pod kartę. Niestety sterownik sie instaluje lecz ponowne uruchomienie windowsa niemożliwe. Po logo win ekran czarny i tyle. System uruchamiam awaryjnie , jest ok. Chce odinstalowac stery pisze ,ze ,,nie mozna załadować sterownika'' . Biorę AMD CLEAN UP. stery znikaja, uruchamiam windowsa i instaluje stare z 2017 orginalne dołączone na płycie stery asusa do rx 570 ..i  działają bez zarzutu. Próba aktualizacji do najnowszych konczy sie tak samo czyli sterownik sie zainstaluje po restarcie czarny ekran i tak w kółko. Jakieś sugestie ?

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

Ta karta jest całkowicie nówką nieużywaną. Kupiona na ,,oliksie'' od kolesia ,który miał koparkę, chciał zrobić drugą kupił 20 nowych kart i jak krypto poleciało to wystawił na sell zmodowane po koparce i te nowe. Karta po prostu nowiuteńka jak ze sklepu, pudełko oryginalnie zaklejone , przyklelone folie na karcie, zero ,rysek no i zapach nowego sprzętu. Teraz cisne na testach w gry i nie ma problemów temp max 60 stopni itp, itd. jednak wkurza mnie to ,ze nie moge zainstalować najnowszego sterownika ..moze cos z ,,łindołsem'' nie halo?

Link to post
Share on other sites

Wina płyty głównej i jej biosu. Jak masz bios datowany przed 2015,to karta radeon z serii 500 i nowsze niestety nie działają w pełni (nie bootuje, sterownik sie instaluje, sterownik sie instaluje ale system wyłącza kartę w menadżerze urządzeń itp.) . Zastanów się nad nowszymi podzespołami bądź np. płytą della mih61r (bios aktualizowany do 2018 włącznie).

Edytowane przez karmazynowy_czesiek
Link to post
Share on other sites

 

 

Karta po prostu nowiuteńka jak ze sklepu, pudełko oryginalnie zaklejone , przyklelone folie na karcie, zero ,rysek no i zapach nowego sprzętu.
 

 

Ja w życiu widziałem już wiele, dlatego proponuje Ci chociaż sprawdzić czy numer biosu się zgadza z fabrycznym.

 

Windows ma zainstalowane wszystkie aktualizacje?  :>

 

Do twojej płyty jest beta up, z maja 2018 można spróbować:

https://www.asrock.com/MB/Intel/B75%20Pro3/index.pl.asp#BIOS

 

 

Niby w changelogu  jest tylko aktualizacji mikrokodów, ale z doświadczenia wiem że nie o wszystkim w producenci piszą.

(ofc robisz to na own risk :P).

 

Jak to nie pomoże to o ile masz lagitny win7 to możesz zrobić upa do W10 co i tak i tak proponuje Ci zrobić jeśli z jakiegoś powodu nic tam Cie nie trzyma na siódemce, bo w styczniu pożegnamy się ze wsparciem dla seven.

 

ten ram masz tam w dualu? jak nie do dokup drugą kość bo wnoszę, że nie kupiłeś rx570 dla córki żeby grała w pasjansa ;)

Link to post
Share on other sites

Po szybkim wyszukaniu w google okazało się że faktycznie te modele padają jak muchy. Teraz już Ci wierzę że była fabrycznie nowa. Jeśli masz dowód zakupu to ubiegaj się o zwrot pieniędzy z tytułu rękojmi, wymiana na nową może nie pomóc bo wygląda to na jakąś wadę fabryczną.

Link to post
Share on other sites

@zbiku90

Jeśli już pytasz to ostatnio miałem nawet przypadek płyty głównej Gigabyte i niby nie stary chipset B450 nie odpalał mi poprawnie z GTX 1660 Ti, tej samej firmy. Sprzęt się zawieszał co jakiś czas zaraz po starcie a po wyłączeniu zasilania całkowicie resetował ustawiania i tak w koło Macieju. Wiem że to problem z grafiką bo już kiedyś tak miałem. Na płycie sprawdzałem nawet dwa różne zestawy pamięci, żeby wykluczyć ram. Możliwe, że ten konkretny egzemplarz płyty miał coś nie tak ale wgrywałem najnowszy bios i to też nie pomogło. Wymiana płyty na innego producenta (MSI i ten sam chipset) rozwiązała problem, wszystko ruszyło od razu.

 

Mam nadzieje że wymiana karty w przypadku kolegi na innego producenta rozwiąże problem, choć może też być tak, że płyta nie pozwoli odpalić żadnych RX-ów ale obym się mylił. Wcześniej też kilka razy walczyłem z podobnymi problemami na płytach z chipsetami z serii P67, H61 i H81. Producenci nie aktualizowali biosów i nowe karty graficzne nie chciały poprawnie współpracować z płytami a jak już coś odpaliło to albo nie chciało przyjąć sterowników albo spontanicznie freezowało. Teraz producenci umieszczają listy kompatybilnych podzespołów(również kart graficznych) jednak zdarzają się sytuację że coś nie funkcjonuje, bo tysięcy konfiguracji sprzętowych nie sposób przetestować. Czasem z chęci zysku starsze płyty i chipsety postawia się bez wsparcia by zarabiać na najnowszych i najdroższych płytach głównych. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...