Skocz do zawartości

Wymiana platformy co wybrać


Recommended Posts

Chciałbym na święta zmienić platformę na nowszą.

 

Myślałem nad Ryzen 7 3800 +płyta z najwyższej półki, albo jakiś używany Intel za podobne pieniądze.

 

Teraz pytanie co lepsze?

Tylko i wyłącznie gram na kompie, kompletnie nic więcej.

 

 

Używki jak najbardziej wchodzą w grę.

 

Do wymiany

CPU

mobo

RAM. 32gb

 

I nie wiem czy lepiej coś z 1151 jeśli Intel, czy lepiej poczekać na LGA_1200.

 

Do tej pory miałem INTELA, AMD nigdy.

Karta graficzna zostaje na ten moment.

 

Do FHD wystarcza ale kusi mnie obraz QHD w grach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko i wyłącznie gram na kompie, kompletnie nic więcej.
 

 

Weź intela. Jak możesz to poczekaj na następną generacje bo mają dorzucić HT do wszystkich modeli. Ryzen jest spoko, ale niestety realia są takie, że w topowych modelach jeżeli chodzi o gry to intel nadal górą. I to znacznie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Weź intela. Jak możesz to poczekaj na następną generacje bo mają dorzucić HT do wszystkich modeli. Ryzen jest spoko, ale niestety realia są takie, że w topowych modelach jeżeli chodzi o gry to intel nadal górą. I to znacznie.

Już takiej znacznej przewagi nie ma, akurat czytałem o dwa testy nowych gier. W jednej r5 3600 był szybszy od 9600k o 2% w drugiej wolniejszy o 1% . Także zależy pewnie od tytułu. https://pclab.pl/art82125-4.html

Link to post
Share on other sites

Ryzen 3800x to 1700zł, "topowa płyta" pod niego to może być grubo ponad 1000zł. Serio sądzisz, że autor przyszedł pytać o "tanie" rzeczy?

 

i7 10 gen powinien być 8/16 i wcale nie droższy, a w grach ryzena zje na śniadanie.

 

Dokładnie. Nie przyszedłem po tanie rzeczy.

Tym bardziej że coś wyciągnę przy sprzedaży obecnej.

 

Używane Intel będą w podobnej cenie co nowy Ryzen, dlatego o nie zapytałem również.

 

Zależy, jeśli nowa podstawka będzie kosmicznie droga , wtedy zostanę przy 1151, choć kuszą innowacje .

 

Słyszałem opinie że nowszy CPU pozwoli rozwinąć skrzydła karcie, do QHD powinno wystarczyć .

Napisał "albo jakiś używany Intel za podobne pieniądze". Używane kupuje się po to, aby było taniej niż ze sklepu.

 

Nooo tylko popatrz na cenę używanych :D

Link to post
Share on other sites

Sądzę, że chodziło mimo wszystko o coś rozsądniejszego. Bądźmy poważni - nikt normalny (tj pomijamy osoby które jarają się sprzętem i kupują go tylko po to by go mieć i się nim bawić) nie bierze nawet pod uwagę płyt za ponad 2k zł. Gdyby budżet na platformę wynosił ponad 5k, to w kontekście gier w ogóle nie było by mowy o ryzenach, tylko rozmawialibyśmy o X299 i o tym jak to zwodować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...