Skocz do zawartości

Zmiana CPU, MOBO i RAM do 2k


Recommended Posts

Hej, zastanawiam się nad zmiana mojego i5 7600k na coś lepsiejszego i w związku z ostatnimi poczynaniami AMD myślałem nad:

R5 3600X + MSI B450 TOMAHAWK MAX + HyperX Predator 3200 (2*8GB)

Komp jest i będzie praktycznie w 99% używany do gier.

 

1) Czy opłaca się brać tego 3600X za +150zł czy może bez wersję X albo 2700X?

2) Chłodzenie tej zabawki, tutaj wchodzi w grę wyłącznie powietrze. Jako że chciałbym zamknąć się w 2k to na chłodzenie zostaje ~200zł.

3) Chciałbym go oczywiście trochę podkręcić a coś mi się przypomina ze po premierze chyba były z tym problemy i jednostki praktycznie działały prawie na maksymalnych osiągach "out of the box". Czy dalej są z tym jakieś problemy oraz czy owe mobo + psu 650W (chyba Corsair VS 650W + do tego 1060 6G) to wytrzymają.

 

Z zakupem mam zamiar poczekać na "super promocje" z okazji czarnego czwartku dlatego jeżeli się opłaca wyjść +/- 100/200zł poza budżet to z przyjemnością rozważę taką opcję.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

- Zwykły Ryzen 3600 ma niski potencjał kręcenia, a do ceny trzeba doliczyć jeszcze zakup chłodzenia

- do kręcenia zdecydowanie lepiej kupić płytę X470 albo X570

 

Na już możesz dorwać za 5 stówek Ryzen 2600 + Fera 3 (stówka) + kupić dobrą płytę X470 Gaming Plus MAX (liczby max 600)+ ten RAM co podałeś jest OK (300):

- Ryzen 2600 ładnie podkręcisz przy Fera 3 

- w przyszłości jeśli zmieniać to grafikę na RTX 2070 SUPER (Twoje 650W zda egzamin)

- wymienić procesor z Ryzen 2600 na Ryzen 3700X  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...