Skocz do zawartości

Kręcenie Staruszka i5 4690k


Recommended Posts

Witam

Ostatnio nabyłem do mojego starego pc'ta i5 4690k od kumpla (nigdy nie podkręcany) i postanowiłem że się nieco pobawię w OC na mojej płycie MSI Z97 Gaming 3

 

Aktualnie udało mi się wykręcić 4,5GHZ na 1,264v offset mode i otóż mam pytanie czy kręcić dalej czy może przerwać? :) a także chciałem się upewnić czy wszystko w biose dobrze ustawiłem (dołączam zdjęcia)

Temperatury w Spoczynku skaczą od: ~33 do ~ 40 stopni

Podczas Obciążenia: ~ 62 BF1 i AIDA64

 

enhanced turbo włączyć czy nie ? (aktualnie jest na auto)

C1E Support mam włączone, czy to dobrze ?

 


MSI-Snap-Shot.png
MSI-Snap-Shot-00.png

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Mateox8
Link to post
Share on other sites

Temperatury bardzo dobre a napięcie wciąż niskie więc kręciłbym dalej. Enhanced Turbo sprawia że wszystkie rdzenie procesora działają z maksymalnym fabrycznym turbo, przydatne do procków bez K, do OC można śmiało wyłączyć. C1E jest potrzebne do poprawnego działania EIST, więc jeśli chcesz żeby w idle zbijało takty i napięcie to pozostaw włączone. Reszta C-States jest opcjonalna, obniżają chyba trochę pobór prądu ale mogą powodować problemy przy wyższym OC.

Link to post
Share on other sites

Niestety gdy odpaliłem occt to wystąpił Blue screen przez co zbiłem taktowanie do 4,4 i aktualnie mam ustawione

Vccin 1.800v

CPU core Voltage offset 0.080

CPUz pokazuje 1.296v

Temperatura 83 stopnie w stresie occt

 

Wczoraj się cieszyłem że udało się na tak niskim napięciu wykręcić 4,5 a dziś nie wiem czy tak zostawić czy coś zmienić

Edytowane przez Mateox8
Link to post
Share on other sites

Wiele więcej nie zdziałasz, masz chłodzenie za słabe, skoro już masz 83 stopnie. Zostaw sobie te 4.5, na co dzień powinien być stabilny i ciut chłodniejszy, pewnie okolice 75-80 stopni pod obciążeniem będzie.

 

W sumie to napisałeś, że masz 62 stopnie. To niby można by go było jeszcze troszkę podciągnąć, ale temperatury już będą szybko rosły prawdopodobnie.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Moja sugestia to nie patrzeć na wyniki z benchmarków. Jest pewne grono osób które powie Ci że OC nie jest stabilne jeśli nie przejdziesz blend testa w P95 minimum 48h. Jeśli w Twoich codziennych zastosowaniach (gry, programy) temperatura nie przekracza 80st i jest stabilnie bez BSODów to jak najbardziej może tak zostać. 4690k kosztuje niewiele i będzie z ceną leciał ostro w dół więc nie ma co go oszczędzać. Tylko przy ewentualnej odsprzedaży nie zapomnij napisać że był kręcony i do ilu się kręci przy jakim napięciu ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...