Skocz do zawartości

Zaniżone FPSy GTX 1050 TI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez joker5513,

Recommended Posts

Hej. Od pół roku posiadam laptopa Lenovo Legion Y530:
 

GTX 1050 Ti
Intel i7-8750h
8 GB RAM

Win 10 Edu

 

Oglądając testy wydajności gier w internecie na tym zestawie albo innych (słabszych) procesorach, widzę znaczną różnicę, która mnie niepokoi. Grając na średnich ustawieniach 1080p w AC: Origins mam około 30 klatek, a widzę, że inni mają ich około 50. Dodatkowo zużycie procesora sięga 100% a temperatura wynosi maksymalnie 93 stopnie (średnio około 80), karta graficzna zużywa 50% wydajności. Mimo, że laptop jest dość nowy to wyczyściłem go w środku i wymieniłem pastę termoprzewodzącą, ale to nic nie zmieniło. Sterowniki GeForce są zaktualizowane. 

Stąd moje pytanie: Czy to z moim laptopem jest coś nie tak, czy testy z YT są zawyżone?

Edytowane przez Jankes12311
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ramu dokup drugą kostkę będzie pracować w dual chanel. Co to za GPU1 i GPU 2? Ustaw w panelu Nvidia żeby gra korzystała z "procesora graficznego Nvidia o dużej wydajności" czy jak to tam szło. Może próbuje piłowac na integrze :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

O kurcze, nie sądziłem, że różnica może być aż tak duża. Może faktycznie powinienem dokupić drugą kość. 

 

Może, dlatego o to pytałem bo coś czułem po kościach, że jedziesz na single channel i tutaj jest największa strata.

kto pakuje do "gamingowego" lapka single channel? - no tak byle opchnąć.

A potem niech się klient zastanawia gdzie się wzięło 30% wydajności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem kto w tych korporacjach odpowiada za konfiguracje laptopów. Tak to jest jak trzeba kupić laptopa którego projektował księgowy a nie ktoś z pojęciem o sprzęcie. Pewnie jedna kostka była 2 Euro tańsza niż 2x4 i tak ładują do tych lapków.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...