Skocz do zawartości

RTX 2070 na RX 5700XT


Recommended Posts

5700 xt jest mocniejsza, wsparcie sterowników będzie miała dłużej, jest tańsza i nowsza. 

 

ale

 

miałem 3 sztuki i pomijając temperatury i hałas nie udało mi się żadnej zmusić do normalnego działania. Jakieś krasze, migotania, jedna gra się włącza inna nie, odświeżanie nie takie itp. Wszystko to były słabe sterowniki. Pierwszą miałem w lipcu, ostatnią 15 października, dwa razy miałem syndrom bitej żony (może tym razem będzie inaczej) trzeciego nie będzie. 

 

W kilku grach 5700xt odjeżdża sporo, w kilku jest wolniejsza a zazwyczaj 2070 trzyma się jej blisko. Został bym z 2070, ze swoją kartą stracisz może z 10% wydajności, 5% jak przestaniesz się wygłupiać z UV i ją normalnie podkręcisz. 5700 xt nie podkręcisz, to co widzisz w testach będzie tym co dostaniesz i nie zmienisz tego. Nawet z 2150mhz na rdzeniu karta niewiele zyskuje względem 2000mhz. 

Link to post
Share on other sites

 jak przestaniesz się wygłupiać z UV i ją normalnie podkręcisz

 

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl: 

 

Aż tak głośny jest ten Twój RTX? Aż nie wyobrażam sobie tego, Aourus to najlepszy system chłodzenia od Gigabyte'a. Jaką masz tam obudowę bo nie widzę w podpisie? Jeśli chłodnicę masz na początku obudowy i wtłaczasz ciepłe powietrze to każde GPU będzie miało większe temperatury, ale to tylko domysł bo nie znam obudowy :/

Link to post
Share on other sites

Tutaj test tylko że 2080tki wersji Extreme, sam myślałem ze z kartą coś jest nie tak dopóki nie zobaczyłem tego testu :)

 

omg ktoś się pomylił i dał chłodzenie z aourusa extreme na zwykłego gaming oc i odwrotnie

 

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N2070AORUS-X-8GC#kf aorus extreme 3 heatpipe

 

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N2070GAMING-OC-8GC#kf  gaming oc 4 heatpipe

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, to gdzie leży problem? 2070 są chłodnymi kartami, jak oni zrobili im taki hałas i takie temperatury

 

sm.cooler_1.750.jpg


Te wentylatory wyglądają mi źle. Próbowałeś zdjąć je razem z tym plastikiem i zastąpić parą 120mm?

 

sm.cover.750.jpg

Link to post
Share on other sites

Miałeś 1080 wymieniłeś na 2070 a teraz chcesz zmienić na 5700XT?!

 

Według mnie zmiana bez sensu. Karty od AMD niestety często mają jakieś problemy z działaniem. sam miałem chyba z 6 kart od amd i zawsze były problemy ze sterownikami.  Przyrost może 10 procentowy na korzyść karty od czerwonych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...