Skocz do zawartości

Skrzynka do 800zł+/-(Youtube, przeglądanie neta)


Recommended Posts

Witam, z racji tego, że nigdy się nie zawiodłem na tym forum jeśli chodzi o pomoc, to zwracam się z prośba o doradzenie w kwestii zestawu do 800 zł. 

  • Zastosowanie komputera : przeglądanie neta, youtube
  • Maksymalna kwota : 800 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : na dniach
  • Których części potrzebuję : wszystko prócz monitora
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1366 x 768
  • Specjalne wymagania : SSD
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : znalazłem coś takiego LINK

Inne : Zależy głównie na SSD, aby nie zwlekać za odpalaniem i żeby to w miarę sensownie chodziło. Żadnych gier czy tego typu rzeczy. Wyżej znaleziony zestaw za 870 i wszystkiemu odpowiada (SSD, HDMI z płyty głównej). Pytanie jak 4 GB ramu kontra Win10? 

Podana propozycja jest do zaakceptowania, czy warto coś zmienić/dodać? Chciałbym poznać Wasze zdanie. 

Link to post
Share on other sites

Za żadne skarby nie brałbym płyty A320, zobacz różnicę w cenie względem np tego Gigabyte:

 

https://www.net-s.pl/produkt/gigabyte-plyta-glowna-b450m-ds3h-am4-b450-4ddr4-dvi-hdmi-m2-uatx-873658;20-c-10

 

Za 150 pln bez problemu kupisz zestaw 2x4GB DDR4 używany na gwarancji. Jedyne, co bym rozważył, to ewentualną dopłatę do Ryzen 2200g (ceny potrafią spaść poniżej 300 PLN).

 

Single channel i do tego 4GB to średni bardzo pomysł przy APU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

No i co mu da ta płyta?
 

Pytasz o B450? na to, że różnica w cenie jest groszowa a jak zajdzie potrzeba upgrade tego sprzętu za kilka lat to włoży tam dużo mocniejszy procek kupiony w używce i za miedziaki przedłoży życie tego sprzętu a nie pobiegnie po nowy PC.

 

 

I tak jak wspomina @Rebel szukaj Autorze choćby używanego ramu 2x4gb, 4gb to już dziś za mało szczególnie dla chrome;)

 

do tego np. wspomiana ds3h gdzie masz 4 banki i w razie potrzeby kiedyś dokupisz kolejne 2x4 po taniości.

Poszukaj również wypomnianego przez Rebela 2200g 

https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-3-2200g-am4-p1176781

 

Athlon co prawda na dzień dzisiejszy wystarczy do podstawowych rzeczy ale R3 będzie zdecydowanie szybszy.

No chyba ze budżet się nie dopina to obleci i Athlon - a w razie potrzeby kiedyś zmienisz -

 

@up

tyle, że za Athlona trzeba dać z tego co widzę teraz min 260zł(wtf?) wiec jeśli znajdziesz 2200g za ok 300 to nie ma co się zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

Panowie, budżet zmienił się na 2500zł, ponieważ stary "pc" zostanie oddany zamiast składania tego za 800zł. Zastosowanie dla nowego PC : internet, gry typu symulatory, ale też jakaś FIFA, czy rpg. Mam tutaj dwa zestawy, jeden delikatnie nagina budżet.  Warto dokładać? Czy coś zmienić w tym 1 zestawie, a może 2 już jest ok? 

Numer jeden
2459 zł
Numer dwa 
2832,98 zł
 

Link to post
Share on other sites

WTF?!

Czy tylko u mnie 2 link prowadzi do kompa za 7200 zł?!(https://proline.pl/koszyk/81153b5c)

Zgaduje, że to pomyłka i tyle.

NIE kupuj gtx 1650 to jest crap nie opłacalny masz za 100 zł mniej rx 580 4gb co jest wydajniejszy znacznie.

https://www.x-kom.pl/lista/cmyrlaw78 według mnie ten komp się nada(Jak ci nie pasuje rgb to zamień na obudowę którą miałeś w zestawie z intelem).

Link to post
Share on other sites

Single chanel musisz dokupić 2 kość 

Budżetowy gtx 1660 z jednym wentylatorem.Ale cena nawet ładna.Płyta główna pewnie budżetowa jakaś.A procek może ciutke lepszy od ryzen 5 2600 ale to też w niewielu grach.

Mój zestaw ma lepszą rozbudowę.Nie ma budżetowej płyty głównej i ma chyba lepszy dysk m.2. 600w zasilacz czyli na spokojnie znacznie wydajniejsza grafika wejdzie np. rx 5700XT lub rtx jakiś.

I co najważniejsze mój zestaw ma rgb :menda:

Wybór należy do ciebie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...