Skocz do zawartości

RTX 2080 SUPER vs RTX 2070 SUPER


Recommended Posts

Turbina jest nawet czasami lepsza (w konkretnych przypadkach). Jak to kto wymyślił? Marketingowcy. O ile w kartach z niskim i średnim TDP (strzelam: powiedzmy umownie 150W) to jeszcze obleci to w segmencie wysokim jest to skok na kasę.

 

- Hurr durr kupię siebie 2080!

- ... ale stać mnie tylko na Duala?

- e tam, biere, to w końcu 2080!!!

 

(odpala pierwszą grę ze swojej odkladanej listy)

- ależ to wyje!

- 85°C?!

Link to post
Share on other sites

rtx founders wcale nie sa takie zle.

 

Jest, jeżeli chcesz tą kartę posiadać dłużej niż rok i potem odsprzedać. Praktycznie nie do rozkręcenia, wymiana pasty itp to mordor.  Wdodatku sam shroud zabudowuje zbyt dużo finów radiatora. :/ 

To jest karta tylko dla "fanów/kolekcjonerów". Wolałbym już Gigabyte'a.

Link to post
Share on other sites

przewinęło mi sie przez sprzet 2x 2080ti w wersji fe i jeden titan rtx spoko sprzet zero problemów.

Nie no, sama karta jest ok i problemów raczej nie powinno z nią być, ale gdy już się zaczną to będzie przerąbane bo nic nie zrobisz :/ 

A obecnie np. w kartach po 2 latach lubią padać wentylatory (łożyska) itp, pasty są średniej jakości... i tutaj potem będzie się na to patrzeć na rynku wtórnym 

Link to post
Share on other sites
wynik dla zwykłego 2080 x trio bez żyłowania ustawień

 

dzieki, ciagle rozwazam doplate do karty 2080s, konkretnie modelu 2080s gaming x trio za 735 euro w stosunku do tego strixa 2070s oc za 615 euro, jak twoja karta sprawuje sie w metro exodus w 4k na ultra bez lub z raytracingiem, masz duze spadki fps ? z prockiem 9700k ? raczej daje rade podobna wydajnosc jak 3800x

Edytowane przez BlackShadow1
Link to post
Share on other sites

dzieki, ciagle rozwazam doplate do karty 2080s, konkretnie modelu 2080s gaming x trio za 735 euro w stosunku do tego strixa 2070s oc za 615 euro, jak twoja karta sprawuje sie w metro exodus w 4k na ultra bez lub z raytracingiem, masz duze spadki fps ? z prockiem 9700k ? raczej daje rade podobna wydajnosc jak 3800x

 

4K + RayTracing? 2080Ti na ciekłym azocie nawet pęknie w pół.  :D

Procek w 4K to żaden problem, możesz mieć i nawet starszą i7 (np haswella), 60fps to nie jest problem dla CPU. W 4K to karta jest wołem roboczym.  

 

Ogółem porównując 3Dmarka Time Spy to 2070S po OC (poziom FTW3, Strix OC bo raczej tylko te karty dadzą radę lajtowo operować na tym poziomie bez problemów akustycznych [chłodzenie]) 11086 pkt vs 11744pkt z 2080S, daje 5,9% różnicy. 

 

4_metro-exodus-bench-rtx-on-vs-off-2080t

Link to post
Share on other sites
4K + RayTracing? 2080Ti na ciekłym azocie nawet pęknie w pół.  Procek w 4K to żaden problem, możesz mieć i nawet starszą i7 (np haswella), 60fps to nie jest problem dla CPU. W 4K to karta jest wołem roboczym.    

 

Wiem ze w 4k nawet taki i3 9100f z mocna karta daje rade chodzi mi raczej o minimalne spadki fpsow, w grze metro po odpaleniu raytracingu plus dlss nie pogra sie komfortowo w 4k nawet na rtx 2080ti ?  :D

chcialbym raz na jakis czas podpiac kompa pod tv 4k samsunga,  w najnowszego battlefielda tez sobie nie popykam na ultra w 2160p z rtx on, wymagany 2080ti ?  :D

- alternatywa jest i na karcie 2080s zawsze moge pograc bez tego przereklamowanego efektu... 

 

mozesz sie pochwalic w co pykasz na swojej 2070s w 4k czy raczej sa to tylko benchamarki ?

Edytowane przez BlackShadow1
Link to post
Share on other sites

Moja trochę dziwna jest. OC +110 rdzeń +1200 pamięci z power limit max i bez podbicia napięcia rdzenia. 115 nie działa obojętnie co zrobię, pamięci 1250 to samo. Za to z tym działającym OC po meczu w bfV rdzeń ma temp 60-65 stopni z wentylatorami 800rpm.

 

https://www.3dmark.com/spy/9201559

Link to post
Share on other sites
i3 9100f i 4k? To są mega średnie 4R/4W. Możesz tam nawet 4x2080 Ti dać i nic to nie da ... Gdzie to przeczytałeś? Jakaś nowa alternatywna rzeczywistość?

troche tego jest w sieci

https://www.youtube.com/watch?v=BoyW15FHKgA

https://www.youtube.com/watch?v=CmPYrD7qpcA

Edytowane przez BlackShadow1
Link to post
Share on other sites

 

Nie wiem kto normalny wybiera procka za ~400PLN i kartę za 4-5k PLN by stracić FPSy w grach, które stawiają na mocne CPU (chociażby Hitman ~25 FPS). Od razu widać, że w grze, która również stawia na więcej niż 4R/4W taki procek to samo ograniczenie. Kupię sobie taką i3 i zaoszczędzone pieniążki wydam na 2080 Super a że jestem 4K player to będę wybierał tylko te gry, które nie stawiają na mocne CPU ... 

Wrzucasz Ryzen 3600 lub 9600K od Intela i masz spokój. Taki procesor nie jest złotym środkiem, tylko debilizmem przy graniu w 4k. Dalej podtrzymuje swoje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem kto normalny wybiera procka za ~400PLN i kartę za 4-5k PLN by stracić FPSy w grach, które stawiają na mocne CPU (chociażby Hitman ~25 FPS). Od razu widać, że w grze, która również stawia na więcej niż 4R/4W taki procek to samo ograniczenie. Kupię sobie taką i3 i zaoszczędzone pieniążki wydam na 2080 Super a że jestem 4K player to będę wybierał tylko te gry, które nie stawiają na mocne CPU ... 

Wrzucasz Ryzen 3600 lub 9600K od Intela i masz spokój. Taki procesor nie jest złotym środkiem, tylko debilizmem przy graniu w 4k. Dalej podtrzymuje swoje zdanie.

Spoko masz racje dzis 4 jajka to juz za malo ale tragedii tez nie ma i na takim budzetowcu jak podalem w grach mniej obciazajacych cepa daje on jeszcze rade, do 2080ti minimum 6 jajek a i tu moze wystapic bottleneck

 

Przypominam ze zalozylem temat o kartach gpu, a tak z drugiej strony to fajny masz zestaw w swojej sygnaturze, ile cie kosztowal jesli mozna wiedziec ja skladam kompa za granica, nie wspominalem chyba o tym a mam do wydania 8-9 kola 

Link to post
Share on other sites

i3 paruje się ze słabszymi gpu :) Ale jeśli ktoś ma kaprys, może i z 2080Ti. Tylko niech lepiej nie chwali się tym :P

 

Przypominam ze zalozylem temat o kartach gpu, a tak z drugiej strony to fajny masz zestaw w swojej sygnaturze, ile cie kosztowal jesli mozna wiedziec ja skladam kompa za granica, nie wspominalem chyba o tym a mam do wydania 8-9 kola 

 

~7k. Ale tak naprawdę to 6k bo zasilacz, obudowe, wentylatory i część dysków już posiadałem. Sprzedaż starych części to zysk około 1.5k i wyszło sumarycznie 4.5k PLN na kolejne 4-5 lat.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

mozesz sie pochwalic w co pykasz na swojej 2070s w 4k czy raczej sa to tylko benchamarki ?

To po co byłby mi monitor 4K poza pracą? :) 

World of Warcraft Classic, Path of Exile, World of Warships, War Thunder 

I gry takie jak Doom, Wolfenstein, Metro, Devil May Cry 5, Resident Evil 2, Gothic Armada 2, Total war Warhammer 2, MGS5 itp.

Teraz np. pykam w Dark Souls'y 3. Ale to bieganie z cmentarza dobija mnie psychicznie.

 

Co do CPU to nie, i3 9100f nope.  :D  Bardziej myślałem o czymś w stylu R5 2600/2600X itp.  i3 łatwo zapchać + gdzie wątki dla sterowników? Dodaj jakiegoś discorda w tle i rip.

 

Na chwile obecną w żadnej grze nie odczułem, by wykręcony R5 [email protected] był gdziekolwiek bottleneckiem w 4K@60Hz. Jedynie w HOI4 podczas obliczenia decyzji AI (ale to niezależne od rozdzielczości i gra żre single-core). Miałem brać 3700X na Black Friday ale jak nie będzie żadnych super promo to nawet sobie poczekam cierpliwie na price-drop 3900X'a/3700X :) 

 

Link to post
Share on other sites

mnie nie pytaj bo do 4k nic poniżej 2080ti nie polecam. A jak chcesz grać w 144hz 2k to procesor też przyda się w okolicach 9700k i to podkręcony. Więc jak masz możliwości to dołóż do lepszej karty (2080s) i procka, a i wbrew temu co tu kolega wyżej wypisuje x trio jest spoko.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

mnie nie pytaj bo do 4k nic poniżej 2080ti nie polecam

 

A to niby dla tego? Raczej mało kto gra codziennie, cały czas w tytuły AAA. Zawsze irytuje mnie ta mała głupotka, którą wygadujesz. Znów to napiszę, dla Ciebie świat poniżej ultra nie istnieje (pomijając marginalne różnice wizualne)?

To że nie polecasz to raczej słaba opinia, by przekonać świat. 

 

 

Na wykręconym 2070S śmiga na ultra np.: RE2, DOOM, Wolfensteiny, Devil May Cry 5, gry wargaming'u (WOT, WOWP, WOWS), gry blizzarda (pomijając crapy activision i innych dolepów na siłę), Souls'y itp itd. 

 

No chyba że ktoś tylko gra w Metro Exodus i nie przeboleje detali na high.  :D Albo może masz przegrane 500+ godzin w Assassina Odyssey? 

Poza tym zanim odwołasz się do "kolegi wyżej" (mnie), negatywna mowa była o X Trio 2070S - która jest słaba i nie umywa się do konkurencji (chyba że ktoś jest fanboyem MSI), bo o 2080S napisałem wyraźnie że jest spoko (ale trzeba przeczytać temat przed pisaniem komentarza by się o tym dowiedzieć). :)

Link to post
Share on other sites

Witam, skladam obecnie nowy zestaw i brakuje mi wiekszych konkretow by kupic karte RTX 2080 z dopiskiem SUPER wzgledem 2070 SUPER, doplata do 2080 SUPER to ok 600 pln i ok.10 fpsow wiecej, wieksza przewage 2080S uzyskuje w 4K, glownie planuje grac w 1440p na monitorze 2K 144hz, posiadam tez tv 4k, 

 

W przyszlym roku jest premiera gpu ampere,  RTX 3080, 3070 itp z 16GB , lecz ja nie zamierzam czekac na te karty i tak sie wstrzymywac z kupnem nowego komputera, chcialbym jak najwiekszej wydjanosci w 2K przez dwa najblizsze lata... pozniej sie sprzeda gpu i kupi cos z 16 gb vram

 

Z tysiaca testow i recenzji ktore przeczytalem w sieci RTX 2070S jest obecnie lepiej oplacalny,

zeby ten RTX 2080S mial wieksza przewage nad mlodszym bratem i wiecej vramu to bralbym bez myslenia o oplacalnosci a tak sie waham nad niby latwym wyborem

 

reszta mojego zestawu, oczywiscie mam lepsze ceny na podzespoly 

 

CPU RYZEN 7 3800X

MOBO ASUS PRIME X570-PRO

RAM 16GB 3600 CL 16 DUAL

CASE PHANTEKS EVOLV X

SSD  ADATA  XPG SX PRO NVME 1TB + 256GB SSD + 2TB HDD

PSU CORSAIR TX650M 80 PLUS GOLD 

czekam na konkrety, posiadasz rtx 2070 super lub rtx 2080 super, sprobuj mnie przekonac do swojej karty, a i z producentow gpu to asus lub msi staram sie zlozyc cichy zestaw  

Ja zastanawiałem się dokładnie nad tym samym i pomyślałem sobie, że jeśli teraz mam oszczędzić kilka stów a potem żałować to pierdzielę taki interes. Te kilka klatek czasem robi różnicę między "płynnie" a "prawie płynnie" a jak się kupuje jeden z topowych modeli to raczej nie zamierza się schodzić z ustawień graficznych bo coś nie halo. Wybrałem 2080 Super i pomimo tego, że 2070 Super jest "super w cena/jakość" to już teraz czuję, że podjąłem dobrą decyzję. FPS'ów nigdy za wiele, a gry zawsze będą wymagać coraz to szybszego sprzętu. Nie wiem czy Ci pomogę tymi wywodami bo sam byłem niezdecydowany dopóki nie kliknąłem "kup teraz". Zaraz po opłaceniu sprzętu poczułem, że się uśmiecham. Pozdro! :)

Link to post
Share on other sites

No chyba że ktoś tylko gra w Metro Exodus i nie przeboleje detali na high.  :D Albo może masz przegrane 500+ godzin w Assassina Odyssey? 

 

Ja w Odysei ugrałem 150h? Czy to czyni mnie "podludziem"?

 

Kłótnia i bicie piany od kilkunastu postów - lubisz grać w "mediumach" i ciąć detale - Twój wybór...

 

Nie  wciskaj jednak ludziom ciemnoty jaka to też niby 2070S wspaniała nie jest w 4K. 2070S sprawdzi się idealnie w 1080p @144Hz lub w 1440p w większości najbardziej wymagających tytułów. W 4K będzie robić pod siebie (chyba że ktoś gra w tytuły mało wymagające które wymieniłeś wyżej - notabene żaden z nich nie warty uwagi IMHO ale o gustach się nie dyskutuje). Sam z moją 2080Ti zmieniłem monitor z 4K na ultrawide 3440x1440 bo czasami karta nie wyrabiała.... Ja akurat nie lubię ciąć detali bo jaram się grafiką i nie po to kupuje kompa za ciężkie pieniądze żeby nie móc sobie pozwolić na wymaksowanie.

 

Tak jak pisze kolega wyżej - jest kasa; kupić sprzęt mocniejszy bo za miesiąc/ 6miesięcy/rok jakiejś gry już płynnie nie odpalisz.

Link to post
Share on other sites

dzieki za zainteresowanie tematem, tyle tego jest ze nie wiem komu pierwszemu odp  :) 

 

 

Tak jak pisze kolega wyżej - jest kasa; kupić sprzęt mocniejszy bo za miesiąc/ 6miesięcy/rok jakiejś gry już płynnie nie odpalisz

za 120 euro doplaty mam 2080s gaming x trio sparowany z ryzenem 7 3800x ktory jest w lepszej cenie niz model 3700x w pl - raczej doplace do rtx 2080s moze w pl wychodzi tysiak roznicy ale u mnie sie oplaca,

 

wracajac do nie do konca udanego modelu rtx 2070s gaming x trio to jest on bardzo popularny, braki na magazynach w sklepach a jak juz jest to kilka dni i cene ma z kosmosu 638 euro a strix oc w tym samym sklepie to koszt 615 euro - jak jest udana konstukcja z serii 2070s np ten asus czy evga ftw3 to nieoplacalna w stosunku do najtanszych 2080s

 

Ja zastanawiałem się dokładnie nad tym samym i pomyślałem sobie, że jeśli teraz mam oszczędzić kilka stów a potem żałować to pierdzielę taki interes. Te kilka klatek czasem robi różnicę między "płynnie" a "prawie płynnie" a jak się kupuje jeden z topowych modeli to raczej nie zamierza się schodzić z ustawień graficznych bo coś nie halo. Wybrałem 2080 Super i pomimo tego, że 2070 Super jest "super w cena/jakość" to już teraz czuję, że podjąłem dobrą decyzję.

Kupno calego zestawu planuje na styczen, teraz do konca roku mam urwanie glowy w pracy, nawet jakbym kupil teraz kompa to nie znalazlbym na niego czasu...wszystkie podzespoly mam juz wybrane pod swoje wymagania na sam koniec zostala mi grafika

 

To po co byłby mi monitor 4K poza pracą?   World of Warcraft Classic, Path of Exile, World of Warships, War Thunder  I gry takie jak Doom, Wolfenstein, Metro, Devil May Cry 5, Resident Evil 2, Gothic Armada 2, Total war Warhammer 2, MGS5 itp.

Co do gier to hmm mam duze braki, wiele starszych tytulow jak gta v czy wiesiek 3 czekaja, z nowych juz nie moge doczekac sie dooma,metro, gearsow 5,rage 2,forzy horizon 5 - masa tytulow pytanie kiedy to wszystko ogram  :D raczej nie zdaze do wyjscia ampere :D

 

zaciekawil cie ten temat a moze jestes posiadaczem jednej z tych kart rtx 2080s-2070s napisz cos o swojej karcie, lubie konkrety, w pl sklepach jest malo opinii o ww kartach graficznych   

Edytowane przez BlackShadow1
Link to post
Share on other sites

Ja mam Gigabyte'a Windforce 3x 2070S za bagatela ~2400 PLN. Cichy, chłodny. Nie ma dużego potencjału OC, ale mnie to nie przeszkadza.

 

Aktualnie ogrywam serię Tomb Raider i jestem na Rise of the Tomb Raider i z VSynciem na 60Hz karta co kilka minut wchodzi na 30 sekund w delikatne obroty wentylatorów (30-40%) i znów wchodzi w tryb pasywny. W pierwszej części z 2012 nawet nie wyszła z trybu pasywnego :)

 

Kolega ma np. MSI Trio 2070S i jest zadowolony, ale on ma bardzo dobrze wentylowaną budę Phanteksa Full Tower. Sparował go z 9700K.

 

Jak nie jeseś pewny żadnego modelu, wybierz sklep, w którym nie ma problemów ze zwrotami przy zakupach online (np. taki X-kom przyjmuje zwroty nawet jeśli wsadziłeś kartę do kompa i z niej skorzystałeś). Jeśli będziesz zadowolony, zostawisz ją. W przeciwnym wypadku odeślesz i zamówisz inny model.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...