Skocz do zawartości

Nowy komputer stacjonarny do ~6000 zł / pomoc w doborze podzespołów


Recommended Posts

Cześć!

 

Jako iż jest to mój pierwszy post tutaj, na początku chciałbym przywitać pozostałych forumowiczów. Przechodząc jednak do meritum, potrzebuję złożyć nowy zestaw PC z nastawianiem głównie na najnowsze oraz przyszłe gry, a także nagrywanie ich bez utraty jakości. Ponad 2 lata temu pokusiłem się o zakup innego zestawu, który jednak okazał się mniej wydajny niż zakładałem, a ewentualny upgrade w obecnym momencie oznaczałby wymianę niemal wszystkich podzespołów.

 

Stad też moja gorąca prośba o pomoc w złożeniu zestawu, który posłuży co najmniej 3-4 lata i będzie posiadał ewentualną możliwość rozbudowy.

  • Zastosowanie komputera : Przede wszystkim gry i ich nagrywanie. Pewnie w przyszłości również montaż wideo, ale to odległy plan
  • Maksymalna kwota : ok. 6000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Do końca roku
  • Których części potrzebuję : Jednostka centralna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : BenQ ZOWIE XL2411, 1920 x 1080
  • Specjalne wymagania : Mile widziana grafika GeForce oraz dysk HDD pełniący rolę magazynu
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nie będzie
  • Inne: Możliwość zakupu ratalnego mocno wskazana

 

W razie pytań i problemów postaram się podać dodatkowe informacje. Nie ukrywam jednak, że nie jestem ekspertem, więc proszę o wyrozumiałość. Tym razem liczę na dobry i przemyślany zakup.

 

Dziękuję!

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/7b64766d

Ryzen 3600, RTX 2070S z dobrym chłodzeniem, 16GB RAM w Dualu z dużym potencjałem OC, Fortis dla lepszej kultury pracy, 1TB SSD na NVMe pod system i gry, 2TB HDD na dane. Wszystko w dobrze i całkiem przewiewnej obudowie z piwnica i panelem ze szkła, do tego zasilacz Seasonica bardzo dobrej jakości z dużym zapasem mocy i 10 letnią gwarancją.

 

Początek 2020 to nowe CPU od Intela z i5 6C/12T i tutaj dobra opcja pod obróbkę wideo gdzie masz obsługę QSV z racji iGPU.

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/7b64766d

Ryzen 3600, RTX 2070S z dobrym chłodzeniem, 16GB RAM w Dualu z dużym potencjałem OC, Fortis dla lepszej kultury pracy, 1TB SSD na NVMe pod system i gry, 2TB HDD na dane. Wszystko w dobrze i całkiem przewiewnej obudowie z piwnica i panelem ze szkła, do tego zasilacz Seasonica bardzo dobrej jakości z dużym zapasem mocy i 10 letnią gwarancją.

 

Początek 2020 to nowe CPU od Intela z i5 6C/12T i tutaj dobra opcja pod obróbkę wideo gdzie masz obsługę QSV z racji iGPU.

Dzięki wielkie, ale czy w takim razie nie lepiej poczekać na nowe procesory od Intela?

 

Dodatkowo, czy ten zasilacz nie będzie w przyszłości za słaby?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...