Skocz do zawartości

W co warto zagrać na origin basic?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Szachy uczą myślenia XDD. Chyba w porównaniu ze spaniem. Granie w szachy uczy szachów i ani w życiu nie pomaga, ani nie wzbogaca kulturowo.

 

Polecę takie, bo jestem growym autorytetem i największym znawcą:

 

Titanfall 2 15-500h, najlepsza gra, szkoda, że mała baza graczy w multi

The Witness 15-20h, jeśli masz cierpliwość do rozwiązywania pomysłowych zagadek

Dead Cells 20-80h, jeśli masz pada i lubisz umierać

Mad Max 25h, jeżeli nie masz dość otwartych światów

Seria Mass Effect~80h, jedyne gry ze stajni Bioware, które w miarę szanują Twój czas. Dobre do nauki angielskiego na umiarkowanie wysokim poziomie. Do jedynki zalecany mod na szybkie bieganie. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

@jarrino Dyskusja na temat czy szachy uczą myślenia (cokolwiek to właściwie oznacza), wydaje się całkiem ciekawa i można się o to pospierać. Przyznam, że sporo Twoich postów się mi nie podoba, ale wydaje się, że należysz do cywilizowanych ;-). Daleko mi do kogoś, kogo nie można przekonać i zazwyczaj nie zależy mi na bronieniu swojego zdania, tylko na dotarciu do sedna.

 

Szachów poznałem niewiele, ale mogę już się określić na etap "wiem czego nie wiem". Takie ELO 1400 jak jeszcze trochę grałem. Ta gra jest ogromnym obciążeniem dla mózgu i moim zdaniem zamiast poszerzać horyzonty to je zawęża. Zamiast MYŚLEĆ co się dookoła Ciebie dzieje, jak zarobić dobre pieniądze, jak zdobyć to co wydaje Ci się, że potrzebujesz, to myślisz o pozycjach szachowych i udajesz intelektualistę jako FIDE master i pewnie jeszcze członek mensy. Tragiczne wręcz marnotrawstwo inteligencji. Dlaczego by nie zająć się programowaniem, albo matematyką, fizyką. Te dyscypliny to dopiero uczą myślenia. Niestety adept tych sztuk może się załamać nielogicznym rozumowaniem innych i irytująco nieprecyzyjnym wysławianiem się normików, a nawet im działać na nerwy.

Czytanie mądrych książek również bez wątpienia poszerza horyzonty myślowe. A granie w szachy uczy szachów. A nawet nie do końca, bo od samo granie nie wystarczy do osiągniecia przyzwoitego poziomu i trzeba siegnąć po sprawdzoną wiedzę, rozwiązywać zadania, analizować pozycje i swoje gry. Jeden powie, że 1200 to już koks, bo wszystkich w rodzinie ogrywa i na szkolną olimpiadę nawet go wzięli. Drugi powie, że dobry gracz zaczyna się od zdobycia pierwszej kategorii, albo i lepiej.

 

Powiesz, że szachy ćwiczą pamięć, Właściwie zgoda, ale to samo się dzieje z mózgiem ucząc się dowolnego skilla. Dlaczego by nie użyć swojej ograniczonej mocy mózgowej do czegoś bardziej produktywnego?

 

P.S. pamiętaj, że przyznanie mi racji nie degraduje Twojej osoby w żaden sposób. Upieranie się przy swoim zdaniu bez w miarę sensownych argumentów - owszem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko częściowo się zgadzam, ale zaśmiecam temat główny, więc przepraszam. Te "moje" szachy, to taka odpowiedź na pewne zadawane na forum pytania. Swojego rodzaju żart, ale nie złośliwy. Jedyną logiczną i odpowiednią do pytania odpowiedzią, byłoby ,żeby autor zagrał po kolei we wszystko. Znajdzie wtedy tą najlepszą dla siebie. Jak można namawiać na coś co mnie się podoba, kogoś, o kim nie mam żadnego pojęcia? Jak będzie szukał dziewczyny, to też na jakimś forum zapyta? Moim zdaniem to jest "chore". Normalnie myślący człowiek, określiłby chociaż czy gra sportowa, akcji, wojenna. Jest trochę tych grup, które można jakoś określić. W pojęciu "fajne" nie ma nic. Dla jednego to będą szachy, dla innego bierki itd. Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Abonamenty growe mają swoje minusy, ale niezaprzeczalnie plusem jest to, że można bez płacenia wypróbować każdą z dostępnych gier, więc faktycznie pytanie jest mało mądre. :D

 

Ja zaproponowałem kilka świetnych gier, które powinny się spodobać osobom z niewykształconym gustem. Pozostali nie zadają takich pytań.

 

Nawet marnego repa nie dostałem :[ , więc chyba pójdę grać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...