Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

nadszedł czas na wymianę sprzętu na znacznie lepszy, który posłuży na długie lata i zapewni komfort grania na najwyższych detalach. Zależy mi też na jakości dźwięku, toteż prosiłbym o wskazanie jakichś dobrych głośników (nie tylko do grania, ale do oglądania filmów). Istotna jest też dobra baza pod OC. Przygotowałem coś takiego :

https://www.morele.net/inventory/info/c5f7d3c6/

 

Ew. zamiast windforce'a:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-2080-super-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n208sgaming-oc-8gc-5939096/?gclid=Cj0KCQiAtf_tBRDtARIsAIbAKe2y8A1xsvmHZ5bXZQyO-awmk6ypmH7DnAXjtObCffjx6yZMJEkzkV4aArYyEALw_wcB

 

Brakuje pamięci RAM, dysku SSD (preferuję m.2 pcie), zasilacza, monitora (144Hz byłby najlepszy), głośników (myślałem nad tymi - Edifier R1700BT), ewentualnie klawiatury oraz myszki. Przy wyborze karty graficznej odrzuciłem RTX2080Ti ze względu, iż cena znacząco odpycha w stosunku do zysku wydajności. Proszę o rady ;)

Edytowane przez Velius
Link to post
Share on other sites

Będzie to stream/obróbka wideo?

 

Nie brałbym teraz 9900K na Z390 z tak drogą płytą, początek 2020 roku przyniesie nowe procesory na LGA 1200 gdzie i7 ma mieć te 8C/16T, i9 10C/20T i cenowo pewnie to też będzie lepiej wyglądać.

 

Rozwiązałbym to w ten sposób, wziął Ryzena 3600 na B450 w wersji MAX z RAM 3000MHZ pod OC, zobaczył jak będzie wyglądać faktycznie wydajność takiego i7 10700K. W 1440p

 

Co do monitora tutaj co najmniej WQHD 144Hz minimum 27", a jak masz miejsce to i 32".

 

Nie wiem czy szedłbym w obudowę za ~1000zł bo tu i dobrze spisze się Phanteks Enthoo Pro M TG / Fractal Meshify C TG, ewentualnie nieco większe Meshify S2 czy Fractal R6 TG.

Link to post
Share on other sites

Dziesiąta generacja intela wiąże się również z nowymi płytami głównymi, poza tym doczytałem, że intel nadal będzie produkował układy w 14nm. W odpowiedzi do stream/obróbka wideo - tak, ale niezbyt często.

 

+ dochodzi tu też kwestia grania w rozdzielczości 4k - zastanawiam się czy czekać na serię RTX 3000, bo obecne układy nie radzą sobie w utrzymaniu stabilnych 60 klatek na najwyższych ustawieniach graficznych.

Edytowane przez Velius
Link to post
Share on other sites

 

 

obecne układy nie radzą sobie w utrzymaniu stabilnych 60 klatek na najwyższych ustawieniach graficznych.

Dlatego nie ma co pchać się w taki monitor, kupić Ryzena 3060/3700X z RTX 2080S, do tego szkło WQHD 144HZ, resztę schować w kieszeń i tyle w temacie.

 

https://proline.pl/koszyk/c2152971 z monitorem zamkniesz się grubo poniżej 9000zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...